BESTSELLERY – STYCZEŃ 2019

08.02.2019

Pierwszy miesiąc nowego roku upłynął nam niezwykle szybko, ale intensywnie! Pełno było również nowości, ale które z nich podobały się Wam najbardziej? Sprawdziliśmy! Najlepiej sprzedającą się książką był kolejny z kryminałów Lee Child „Jack Reacher: Czas przeszły”, po piętach deptał mu Jakub Żulczyk z jakże wciągającą powieścią „Ślepnąc od świateł”. Trzecie miejsce należy tym razem do Laili Shukri i „Jestem żoną terrorysty”. Jak zaś wyglądają pozostałe pozycje z naszego TOP 10? Sprawdźcie!

  1. Jack Reacher: Czas przeszły, Lee Child przeczytaj recenzję

Kolejna powieść Lee Childa skupiająca się wokół lubianej postaci Jacka Reachera. W „Czasie przeszłym” nasz bohater postanawia odwiedzić miasteczko, w którym urodził się jego ojciec oraz dowiedzieć się czegoś o rodzinnym domu, o którym jednak słuch zaginął i nie ma po nim ani śladu. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę?

  1. Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk przeczytaj recenzję

To książka, która nie relaksuje, a wciąga w wir narkotykowego świata i ukazuje mroczne oblicze Warszawy. Klimatyczna stolica nocą, bezpośredni język, czarny humor i nagłe zwroty akcji tworzą zaskakującą całość, której czytanie jest niezapomnianym doświadczeniem!

  1. Jestem żoną terrorysty, Laila Shukri przeczytaj recenzję

To kolejna, wstrząsająca powieść autorstwa Polki, żyjącej na co dzień w krajach arabskich i ukrywającej się pod pseudonimem. Tym razem jest to opowieść o Klaudii, która podstępem zostaje zmuszona do urodzenia przyszłego terrorysty-samobójcy. Jak naprawdę wygląda brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet, o której milczy świat?

  1. Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris

Niezwykła i wzruszająca historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery więźniom, osadzonych w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Jak udało mu się wykorzystać swoją nieco lepszą „pozycję”, kogo dzięki temu poznał i jak to wpłynęło na jego losy?

  1. Chłopiec z burzy i inne opowiadania, Colin Thiele przeczytaj recenzję

Niezwykła opowieść o wyjątkowej przyjaźni chłopca i… pelikana!  Pełna wzruszających momentów, zapadająca w pamiętać książka, którą pokochały miliony dzieci (i nie tylko!) w Australii.

  1. Srebrna Zatoka, Jojo Moyes

Lisa w końcu znalazła swój azyl, zamieszkała nad malowniczą Srebrną Zatoką. Czy pojawienie się Mike’a sprawi, że jej spokój zostanie zachwiany? Czy można poczuć coś do kogoś, kto wydaje się być wszystkim, czego nienawidzimy? To lektura idealna na długie, zimowe wieczory!

  1. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia

To największe show słynnego dziennikarza-celebryty zamknięte w książce. Bezczelna, irytująca i bulwersująca autobiografia, która przybliża postać polskiego showmana-prześmiewcy, publicysty, aktora i… posiadacza wielkiego ego.

  1. Żydzi 2. Opowieści niepoprawne politycznie. Część 4, Piotr Zychowicz

„Żydzi 2” to kontynuacja bestselleru „Żydzi”. W obu książkach Piotr Zychowicz porusza tematy związane z historią polsko-żydowską. W drugim tomie pisze m.in. o żydowskiej policji w gettach, Judenratach i obozowych Sonderkommandach. A także o granatowej policji, polskich donosach i stosunku podziemia do Holokaustu. Porusza także tematy współczesne – zamachy terrorystyczne, akcje Mosadu, a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich.

  1. Dziewczyny z Dubaju

To wciąż jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek ostatniego roku. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski?

  1. Zamiana, Rebecca Fleet przeczytaj recenzję

Spokojny dom na przedmieściach Londynu, małżeństwo z kilkuletnim stażem, które szuka odskoczni od codziennego życia – to nie brzmi jak zapowiedź thrillera. A jednak. Każde małżeństwo ma bowiem swoje tajemnice, a niektóry z nich bywają całkiem mroczne. Sam Lee Child poleca tę książkę pisząc „Fantastyczny thriller, pełen napięcia i zwrotów akcji”. Czy można więc znaleźć lepszą rekomendację?

 

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora