CAVENDON HALL, BARBARA TAYLOR BRADFORD

20.06.2016
cavendon hall

Barbara Taylor Bradford to autorka wielu światowych bestsellerów. Urodziła się w Anglii jednak teraz mieszka w Nowym Jorku wraz z mężem. Za swoje dzieła została uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego przez samą królową Elżbietę II.

Cavendon Hall to pierwszy tom z jej najnowszego cyklu opowiadającego o losach dwóch nierozerwalnie połączonych ze sobą rodów. Inghamowie i Swannowie. Panowie i ich służący od wielu pokoleń. Ludzie, którzy starają się nawzajem wspierać i maskować swoje rodzinne sekrety i tajemnice. Poznajemy ich w roku 1913. Na razie życie toczy się jeszcze normalnym rytmem- są organizowane polowania na kuropatwy i proszone bale. Gdzieś w powietrzu czuć jednak, że nadchodzą czasy, które odmienią po prostu wszystko.

Właśnie ten klimat wywarł na mnie największe wrażenie. Chociaż czasy trochę inne to od samego początku poczułam powiew atmosfery rodem z książek Jane Austen. Która z kobiet nie wyobrażała sobie chociaż raz, że mieszka w domu pełnym służby, ma na zawołanie własne krawcowe. Do takich marzeń prowokuje nas ta historia.

Nie pomyślcie sobie, że książka to tylko ciągłe bale i przyjęcia. Wiele się w niej dzieje. Bohaterowie przeżywają wielkie miłości, namiętności i tragedie. Zdarzają się też straszne zbrodnie, które burzą rodzinny spokój. Ciężkie czasy, w trakcie których poznajemy te dwie rodziny sprawiają, że książka jest niezwykle ciekawa, a nam szybko się czyta. Czujemy te niepokoje i nastroje na własnej skórze.

Podsumowując, to naprawdę fascynująca saga rodzinna z akcją obsadzoną w ciekawych czasach. Ze wspaniale odmalowanym klimatem tamtych dni, który działa na wyobraźnię czytelnika.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora