DWIE SUPER SERIE KRYMINALNE DLA ZAKOCHANYCH W SENSACJI! - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek

DWIE SUPER SERIE KRYMINALNE DLA ZAKOCHANYCH W SENSACJI!

22.03.2018

Zagmatwana fabuła, akcja pędząca na łeb i szyję, pomysłowe intrygi i nietuzinkowe, bezkompromisowe bohaterki to tylko część powodów, dla których warto sięgnąć po kolejne tomy bestsellerowych serii kryminalnych. Polski pisarz i rosyjska autorka odnieśli ponad przeciętny sukces, dzięki temu, że doskonale wiedzą, jak bawić czytelników i wciągać ich w świat dynamicznej akcji!

test

Testament, Remigiusz Mróz

Cykl thrillerów prawniczych Mroza z niesforną Panią mecenas Joanną Chyłką bije rekordy popularności i jest najczęściej wybieraną serią spośród bogatego dorobku pisarskiego autora. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą charakternej głównej bohaterki, ale także umiejętnym wykorzystywaniu przez Mroza aktualnych, kontrowersyjnych tematów oraz szybkiego tempa akcji i zaskakujących zakończeń.

„Testament” to 7 tom serii. Tym razem tematem przewodnim jest reprywatyzacja w Warszawie. Znany, warszawski ginekolog otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek. Jest to o tyle niespodziewane, że była jego pacjentką tylko raz. Elementem spadku jest m.in nieruchomość, która po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie obejrzeć spadek, odnajduje na miejscu zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. Dość szybko zaczyna się nim interesować policja… Lekarz zwraca się do Chyłki, by ta go reprezentowała. Pani mecenas ostatecznie godzi się i powoli odkrywa ogrom sekretów rodzinnych spadkodawczyni…

Nowa powieść, tak jak poprzednie, szybko wciąga w świat intryg, morderstw i niedomówień. Wydarzenia wpisane są w obecne zawirowania polityczne, a akcja w typowy dla Mroza sposób pędzi. Świetny wątek kryminalny i szybkie zwroty akcji, ostatecznie prowadzą do zaskakującego zakończenia. Fani Chyłki będą zachwyceni!

sztuka

Sztuka śmierci, Aleksandra Marinina

Aleksandra Marinina to była milicjantka, której powieści sprzedają się w Rosji w milionowych nakładach! Sukces odniosła między innymi dlatego, że doskonale wie jak wykreować intrygującą fabułę, a także oddać w powieściach rosyjską rzeczywistość. Bohaterami jej powieści są więc skorumpowani politycy i biznesmeni prowadzący ciemne interesy, mafia działająca na skalę światową, a także drobni przestępcy w starym stylu. Pierwsza powieść z cyklu, którego bohaterką jest major Anastazja Kamieńska ukazała się w 1992 roku. Po sukcesie „Zbiegu okoliczności” w 1998 roku Marinina zrezygnowała z pracy w milicji i poświęciła się karierze pisarskiej. Na podstawie bestselerowej serii powstał serial telewizyjny.

„Sztuka śmierci” to już 30 tom cyklu! Tym razem śledztwo prowadzone jest w teatrze „Nowa Moskwa”, gdzie doszło do napadu na L.A. Bogomolova, reżysera i dyrektora teatru. Śledztwo prowadzi oczywiście major Anastazja Kamieńska i jej młody kolega z Pietrowki, detektyw Anton Staszis. Dochodzenie od razu komplikuje się. Wydaje się, że wszyscy podejrzani, a jest ich wielu, kłamią, choć każdy z innych powodów. Wszystko wskazuje na to, że to teatr stanowi główne miejsce zbrodni i wszystkie wydarzenia kręcą się wokół niego. Milicjanci odkrywają jednak, że wydarzenia z przeszłości, z pozoru nieistotne, są właśnie tym co teraz zbiera śmiertelny plon…

Powieść rosyjskiej pisarki do ostatniej strony trzyma w napięciu i niepewności. W książce pełno jest ciekawych pomysłów na fabułę i intrygujące losy głównych bohaterów. Nowa powieść Marininy przypadnie do gustu wszystkim, którzy poszukują oryginalnych kryminałów z dynamiczną akcją!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora