Harlan Coben, Nieznajomy

19.02.2016

Adam Price ma życie jak ze snu. Dobra praca, piękna żona, dwóch synów odnoszących sukcesy. Okazuje się jednak, że musimy być zawsze przygotowani na cios, który sprawia, że to wszystko może się po prostu rozpłynąć jak mgła. Nieznajomy mężczyzna zdradza mu sekrety Corine i jak się okazuje jego żona wiele skrywa. Czy to zagrozi ich uporządkowanemu życiu? Powinni się o siebie bać?

Harlan Coben to słynny na całym świecie autor. Niektórzy z niecierpliwością wyczekują jego kolejnych dzieł, a inni zarzucają mu schematyczność. Ja uważam, że po prostu wypracował sobie już specyficzny styl, taki nie do podrobienia, który po kilku przeczytanych kartkach wskazuje na niego. Przy jego lekturach można po prostu miło spędzić czas.

Ta książka to taki thriller idealny do zarwania z nim nocy. Z pozoru zwyczajne małżeństwo i historia jaka mogłaby się przydarzyć każdemu z nas. To sprawia, że czyta się z ciągle rosnącym zaciekawieniem. Cały czas coś się dzieje, pojawiają się nowe ślady, a czytelnik aż do wstrząsającego finału nie jest w stanie niczego się domyślić. Pod fasadą książki, która ma zapewnić nam kilka godzin rozrywki kryje się też rozważanie na temat ludzkiej moralności i tajemnic, które głęboko w sobie skrywamy.

Autor opanował sztukę władania krótkimi rozdziałami. Kończy je zawsze w takim momencie, że zaczynamy nowy chociaż dwadzieścia stron temu obiecywaliśmy sobie, że idziemy już spać lub wracamy do domowych obowiązków. To mi się właśnie w prozie Harlana Cobena podoba. Jego historia jest lekka i zapewnia za każdym razem kilka godzin świetnej i trzymającej w napięciu rozrywki, a do tego nie męczy. Czasami nic więcej nie potrzeba.

Adam Price to postać, której po prostu nie sposób nie polubić. Kocha swoją rodzinę, walczy o nią jak lew chociaż jak każdy z bohaterów ma wiele do stracenia.

A co ty jesteś w stanie zrobić dla najbliższych?

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora