HISTORIA POLSKI Z CZARODZIEJSKĄ NUTĄ. CZYTAJ CHEREZIŃSKĄ!  

20.07.2017

Marzyliście kiedyś o książce, która historię Polski pokazywałaby nie jako nudne, suche fakty, ale pełne akcji, napięcia i wyjątkowego kolorytu wydarzenia? Nikt do tej pory nie pisał w ten sposób o naszych dziejach. Elżbieta Cherezińska w mistrzowski sposób połączyła wydarzenia historyczne i świat fantasy!

Właśnie ukazała się trzecia, i jak zapowiada autorka nie ostatnia, część cyklu „Odrodzenie Królestwa”.

Pierwszy tom „Korona śniegu i krwi” opowiada o czasach Wielkiego Rozbicia i Przemyśle II, któremu po dwustu latach udaje się zjednoczyć księstwa i koronować na Króla Polski. Niestety knowania możnych rodów nie ustały, a Przemysł II nie cieszył się długo koroną. W części „Niewidzialna korona” śledzimy jak pusty tron kusi sąsiednich władców i burzy krew w znamienitych polskich rodach. Jakub Świnka, który doprowadził do koronacji Przemysła II, i tym razem odgrywa ważną rolę wspierając córkę polskiego króla – Rikissę. Trzecia część to Władysław Łokietek i jego starania o zjednoczenie państwa. Nie dość, że przyszły władca musi walczyć z głowami rodów sąsiadujących księstw i władcami sąsiadujących państw, to w kraju śmiało poczynają sobie Krzyżacy…

odrodzone-krolestwo-tom-1-korona-sniegu-i-krwi-b-iext44136492     niewidzialna_korona  płomienna-korona-okładka

W „Płomiennej koronie” towarzyszą nam znani z poprzednich części bohaterowie, m.in. wyniesiony do roli arcybiskupa Jakub Świnka, królowa Rikissa, Kalina i Michał Zaremba oraz mnóstwo innych postaci – giermków, panien dworskich, służby i rycerzy, z których każdy dodaje atrakcyjności fabule i sprawia, że ludzie Średniowiecza przestają być nam tacy odlegli. Nic nie mówiące do tej pory nazwiska z historii zaczynają mieć cechy charakteru, zalety i wady, zwykłe ludzkie przywary. W każdej części akcja skacze po różnych dworach – polskim, czeskim, węgierskim czy niemieckim. Polityka pokazana jest tutaj jako trudna gra, której stawka jest zawsze najwyższa. Przebiegłość władców, układy, zdrady, intrygi, morderstwa na zamówienie i sojusze zawierane poprzez małżeństwa, a także wojny – każda strona wypełniona jest emocjonującymi wydarzeniami!

Ogromne znaczenie dla charakteru serii ma wprowadzenie na jej strony wierzeń pogańskich. Czytamy o ludziach tak zwanej „starszej krwi”, którzy ukrywają się w lasach, ale wciąż biorą czynny udział w wydarzeniach, poprzez swoich wysłanników. Magii dodają Kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi, którzy wplątują się w wojnę o tron. Poznajemy Zielone Panny, które wypełniają tajne misje na różnych dworach, towarzyszą władcom, wiernie strzegą, ale gdy zajdzie potrzeba potrafią też wyeliminować przeciwników. U Cherezińskiej ożywają nawet zwierzęta herbowe! Orły i lwy bronią swoich panów, walczą zawzięcie jak wierni rycerze i giną wraz z nimi.

Trylogia „Odrodzenie Królestwa” to przygoda, magia, namiętność i poczucie humoru J

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora