Jeżycjada – saga rodziny Borejków

30.12.2015

Wreszcie jest! Kolejna książka z serii Jeżycjada. Tym, którzy śledzą losy rodziny Borejków, nie trzeba ich przedstawiać. Jeśli nie znasz słynnych poznaniaków i losów ich rodziny zapewniamy, że warto sięgnąć po Jeżycjadę!

Małgorzata Musierowicz to poznańska pisarka, której książki dla młodzieży zyskały wiele nagród krajowych i zagranicznych. W 2008 roku autorka została uhonorowana Medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości. Jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków europejskich, także na wietnamski i japoński.

Jeżycjada to seria książek dla młodzieży, jednak dojrzały czytelnik będzie również z zainteresowaniem śledził losy kolejnych pokoleń rodziny. Dzięki Małgorzacie Musierowicz poznajemy barwne postacie młodych ludzi, ich perypetie szkolne, relacje rodzinne, koleżeńskie, pierwsze miłości, trudy dojrzewania i postrzegania świata. To książki ciepłe, napisane z humorem i dystansem do życia, po których przeczytaniu człowiek ze spokojem i pozytywnym nastawieniem patrzy na dobre i złe rzeczy, które los mu przynosi.

Feblik to dwudziesty drugi tom sagi,  jednocześnie ciąg dalszy bestselerowej Wnuczki do orzechów. Akcja Feblika toczy się w to samo lato co poprzedni tom,  w powieści dowiadujemy się o  przełomie jaki zachodzi w życiu Ignacego Grzegorza.

Nie musisz znać poprzednich części serii, by sięgnąć po ostatni tom – książki można czytać w kolejności lub niezależnie, bo każda stanowi odrębną całość, choć dotyczy losów tej samej rodziny. W Febliku znajdziecie to co charakterystyczne także dla pozostałych tomów, czyli humor, ciepło, energię i radość życia!

Małgorzata Musierowicz,

Feblik

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora