KRYMINALNE WIECZORY Z SENSACYJNĄ KSIĄŻKĄ

01.12.2016
kryminalne wieczory

Powieści kryminalne potrafią w sobie rozkochać na wiele sposobów. Ci, którzy się przed nimi wzbraniają, jeśli w końcu sięgną po dobry kryminał, powrócą do tego gatunku prędzej czy później. Dlaczego?

Jedni cenią w kryminałach łatwą rozrywkę, inni psychologiczne aspekty zbrodni i przedstawiane w historiach zawiłe relacje międzyludzkie. Jeszcze inni lekki styl i dobry humor, kolejni – umiejętność wytwarzania atmosfery grozy i udzielające się dzięki temu poczucie niepokoju. Na co jeszcze zwracają uwagę czytelnicy? Kochają wartką historię i niespodziewane zwroty akcji, zawiłe intrygi i nietuzinkowych bohaterów.
Co roku wydawanych jest mnóstwo nowych sensacyjnych historii. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? Podpowiadamy i przedstawiamy pomysły na kryminalne wieczory. 🙂

Morderstwa i woń migdałów, Camilla Lackberg
To prawdziwy rarytas dla wszystkich wielbicieli kryminałów! Szczególnie dla tych, którzy pokochali autorkę jednej z najpoczytniejszych serii kryminalnych. Dowiecie się z niej bowiem więcej o samej pisarce. „Morderstwa i woń migdałów” to książka składająca się z trzech części. Zawiera cztery nowe kryminalne opowieści, wywiad z Camillą oraz mini kurs pisania książek. Nową publikację pochłania się szybko, dzięki bardzo wciągającym i klimatycznym opowiadaniom. Z wywiadu można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat autorki. Wszyscy którzy marzą o pisaniu, po lekturze poradnika na pewno poczują się zainspirowani 🙂

Zabójca z sąsiedztwa, Alex Marwood
Najnowsza powieść Alex Marwood jest drugą powieścią, po „Dziewczyny, które zabiły Chloe”, bijącą rekordy popularności. Tak jak poprzednio, i tutaj nie mamy do czynienia z typowym kryminałem. To historia kryminalna z rozbudowanym wątkiem obyczajowym. „Zabójca z sąsiedztwa” opowiada historię sześciorga mieszkańców londyńskiej kamienicy. Łączy ich sekret – tragiczne wydarzenia, które rozegrały się pewnej nocy. Każdy z lokatorów ma za sobą przeszłość, z którą próbuje zerwać, dlatego są nieufni i zachowują dystans.
Akcja rozwija się etapowo, dzięki czemu nasza ciekawość zostaje wystawiona na próbę, by nie przekartkować książki szybciej i dowiedzieć co się wydarzyło 😉 Oryginalny klimat powieści i bardzo pomysłowa historia, pokazująca że wyobraźnia pisarki nie ma granic, gwarantują wytrawną rozrywkę!

Niepokorni, Vincent V. Severski
Jeśli jeszcze nie znacie tego autora, warto sięgnąć po jego twórczość. Oto dlaczego 🙂
Autor to barwna postać – Vincent Viktor Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski jest byłym funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu, emerytowanym podpułkownikiem, a obecnie pisarzem. To chyba wystarczy, by mieć pewność, że spod jego pióra wyjdą same intrygujące opowieści!
W serii stworzonej przez Severskiego poznajemy m.in. Sarę i Konrada ze specjalnego Wydziału Q. W książkach sensacyjnej akcji towarzyszy polityka i skomplikowane intrygi. „Niepokorni” to czwarty tom, w którym następuje zamknięcie wątków poruszonych wcześniej. Funkcjonariusze wiele ryzykują, by wreszcie dopaść ważnego szpiega. Severski to synonim wciągającej akcji, wyrazistych sylwetek bohaterów i sprawnych dialogów! 🙂

Życzymy dużo radości z dobrej lektury!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora