KSIĄŻKI NA WAKACJE DLA NIEJ

01.08.2018

W czasie wakacji nie brakuje propozycji wydawniczych dla miłośniczek powieści obyczajowych. To barwne historie, których fabuły przepełnione są emocjami. Znajdziecie w nich miłość, śmiech, wzruszenie, ale także cierpienie i gniew. Panujący w nich galimatias uczuć i szereg życiowych zakrętów, którym muszą sprostać bohaterki, to fantastyczne urozmaicenie słonecznych dni!

 

Isaac_Francuskielato_500pcx

Francuskie lato, Catherine Isaac

Główną bohaterką powieści Catherine Isaac jest Jessica. Młoda dziewczyna postanawia odejść od swojego partnera Adama, wkrótce po tym, jak zostali rodzicami małego Williama. Ma dość jego niedojrzałości i boi się, że mężczyzna nie zapewni bytu ich synkowi. Po upływie dziesięciu lat Jessica dowiaduje się, że być może zostało jej niewiele lat życia, a jedyną osobą, która może zaopiekować się Williamem jest właśnie Adam. Kobieta wyrusza więc do Francji, gdzie Adam prowadzi hotel. Chce by wakacyjny wyjazd stał się okazją do odbudowania relacji ojca z synem. Jessica myśli, że wszystko co najlepsze ma już za sobą, jednak życie szykuje jej parę niespodzianek…

Książka zaciekawia od pierwszej strony! Zachwyca sugestywnymi opisami południa Francji. Jest w niej mnóstwo słońca i wina! Momentami historia jest zabawna, ale wiele niewiadomych sprawia, że czujemy gdzieś głęboko ukrywaną tajemnicę… Jej rozwiązanie okazuje się zaskakujące.

961obsada

Obsada, Danielle Steel

Wakacje bez powieści Danielle Stell to czas stracony! Dlatego polecamy Wam najnowszą książkę pisarki – „Obsadę”, w której odkrywa przed nami kulisy filmowego świata! Główna bohaterka, Kait Whittier, to dziennikarka, która w nowojorskim czasopiśmie stworzyła swoją rubrykę. Jej artykuły czytają miliony fanek. Ma świetne relacje ze swoimi dorosłymi dziećmi, ale po dwóch małżeństwach nie szuka już nowej miłości. To jednak zmienia się, gdy poznaje producenta telewizyjnego z Los Angeles.

Zainspirowana prawdziwą historią swojej babki, Kait pisze scenariusz serialu telewizyjnego. Gdy jej wizja przenoszona jest na ekran, kobieta powoli zanurza się w świecie gwiazd i filmowców. Na planie wszyscy zbliżają się do siebie i dzielą się tajemnicami. To cudowny rok dla Kait, jednak będzie musiała zmierzyć się z niejednym wyzwaniem!

moje-serce-w-dwoch-swiatach-w-iext52781927

Moje serce w dwóch światach, Jojo Moyes

Ku zaskoczeniu i radości czytelników, którzy pogodzili się z tym, że Jojo Moyes zakończyła już serię z Lou Clark na drugim tomie, w lipcu ukazała się trzecia część! Lou Clark za namową Sama, swojego chłopaka, postanawia przyjąć propozycję pracy w Nowym Jorku. Bogaty biznesmen zatrudnia ją jako asystentkę swojej młodej żony. W Nowym Jorku, mieście drapaczy chmur, zgiełku i ludzi w ciągłym biegu dziewczyna spotyka mężczyznę łudząco podobnego do Willa. Josh ma to samo spojrzenie, uśmiech i kolor włosów. To spotkanie wprawia Lou w osłupienie. W ten sposób los stawia przed nią konieczność podjęcia szeregu trudnych decyzji, a każda decyzja, którą podejmie, całkowicie zmieni jej życie.

Nowa powieść o Lou to ciepła historia o miłości, przyjaźni, życiowych wyborach i radzeniu sobie z wyzwaniami jakie stawia przed nami życie. Ta historia niesie ze sobą pozytywny przekaz, że bez względu na problemy, z jakimi musimy się mierzyć, wszystko będzie dobrze. Tradycyjnie autorka porusza ważne kwestie, takie jak związki, zawód miłosny, trudne wybory, choroba czy starość. Czytając, momentami można się wzruszyć, ale i wiele razy pośmiać!

Fisher_Posłuszna żona_m

Posłuszna żona, Kerry Fisher

To książka o małżeństwach i ich wielkich tajemnicach. Te z pozoru szczęśliwe związki ukrywają wiele sekretów. Głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Lara i Maggie.

Wszystkim wydaje się, że życie Lary jest doskonałe. Ma wspaniałego męża, wesołego synka Sandro i luksusowy dom. Jednak cieniem na szczęściu kobiety kładzie się prawda o jej mężu. Sekretu, który Lara zna, nie może nikomu wyjawić, ponieważ wtedy Massimo straciłby wszystko – reputację, pracę i syna. Tajemnica jest dla niej niezwykłym ciężarem, a małżeństwo staje się przez to więzieniem.

Druga bohaterka, Maggie, jest żoną brata Massimo – Nico. Mieszkają razem z dziećmi ze swoich pierwszych związków. Maggie wydaje się, że wie o mężu wszystko. Jednak pewnego dnia znajduje na strychu list. Dowiaduje się z niego strasznej prawdy o pierwszej żonie Nico  – Caitlin. Od tej pory Maggie nie może zaznać spokoju. Nie wie co zrobić – ujawnić sekret czy milczeć, by chronić bliskich… Kłamstwa są tym, co spaja obie rodziny.

To powieść napisana w angażujący sposób, z mnóstwem rozterek, rozbieżnych uczuć i silnych emocji, które targają bohaterkami!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora