MAJ MIESIĄCEM MIŁOŚCI? NA PEWNO W LITERATURZE!

21.05.2019

Maj to kobiecość, romantyzm i miłosne uniesienia. W maju rozpoczął się niejeden poważny związek, zawiązał niejeden ulotny, ale gorący romans. To dlatego lista lektur na maj musi być pełna płomiennych uczuć. Sprawdźcie, co przyprawi Was o szybsze bicie serca w tym miesiącu.

Anna Todd„After. Płomień pod moją skórą”

Co w miłości jest najważniejsze? Wiele kobiet zadawało sobie to pytanie wielokrotnie. Trudno jednak znaleźć na nie odpowiedź, ponieważ uczucia są nieprzewidywalne i potrafią nas zaskoczyć. Przekonała się o tym Tessa.

To dziewczyna z domu z zasadami, z poukładanym i zaplanowanym życiem. Rozpoczynając studia ma jeden cel – ukończyć je z wyróżnieniem i wrócić do swojej rodzinnej miejscowości. Tam ma chłopaka, z którym planuje ślub, tam widzi swoją przyszłość. Jednak w trakcie studiów poznaje towarzystwo, które zmienia jej obraz świata. Wśród nich jest Hardin – młody buntownik, który jednocześnie przyciąga i odrzuca, kusi i zniechęca. Jednak z czasem jego niedostępność, wybuchowy charakter i – jakże by inaczej – nieziemski wygląd sprawiają, że Tessa zakochuje się w nim bez pamięci. Wdaje się z Hardinem w ognisty romans, budzą się w niej uczucia, o których nie śniła, robi rzeczy, o których sama siebie nigdy nie podejrzewała. Jednak cały czas ma dylemat kogo wybrać – swojego dotychczasowego chłopaka, troskliwego i ciepłego Noah czy nieprzewidywalnego Hardina?

Ta książka jest dla Ciebie, nawet jeśli swoje „naście” lat masz już za sobą. Porywa, wciąga, skrada myśli i serce każdej kobiecie, która marzy o prawdziwej, ale niebanalnej miłości. To 98 rozdziałów pełnych miłości, namiętności, rozterek i dylematów, przez które przejdziesz szybko i będziesz chciała więcej! Powieść ukazała się w wersji online w serwisie Wattpad, gdzie doczekała się ponad miliarda odsłon! Osobom pragnącym przeżyć gorący i namiętny romans większa rekomendacja nie jest potrzebna.

Tanya Valko „Arabski Raj”

Międzykulturowa miłość zawsze jest trudna. Różnice w wychowaniu, w oczekiwaniach oraz codziennym życiu sprawiają, że trudno jest trwać w takim związku i być szczęśliwą. Jednak są kobiety, które decydują się na tego typu małżeństwo. Z jakim skutkiem? Przekonaj się.

„Arabski raj” jest historią Arabki, która pokochała Polaka oraz Polki, która poślubiła Araba. To, co dla jednej było więzieniem, dla drugiej stało się małym edenem. Oprócz miłości, nienawiści, zazdrości i szczęścia zobaczymy tutaj też losy zwykłych ludzi, których życie toczy się na tle walk z dżihadystami. Miłość i wojna, radość i smutek mieszają się w życiu wielu bohaterów. Arabski raj okazuje się nie być koranicznym ogrodem z pięknymi hurysami, a pogrążonym w chaosie miejscem. Czy jeszcze więc można gdzieś znaleźć prawdziwą krainę szczęśliwości?

„Arabski raj” to dziesiąty już tom z „Orientalnej sagi”. Poznajemy dalsze losy Doroty i jej córek. Choć znamy już bardzo dobrze główne bohaterki, to ich historie wciąż przykuwają uwagę i ciekawią.  Czy Marysia nadal kocha Hamida, czy jednak dopuści się zdrady? Czy Daria wyzwoli się od miłości do dżihadysty? Czy w sercu Doroty znów zapłonie ogień? Przeczytaj książkę, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Nora Roberts „Z krwi i kości. Kroniki tej jedynej. Tom 2”

Nora Roberts to pisarka, którą zna każda kobieta. Nikt, tak jak ona, nie łączy w swoich książkach romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Być może dzięki temu jej powieści zdobywają tak ogromną popularność.

„Z krwi i kości” to druga część trylogii „Kroniki tej jedynej”. Pierwszy tom „Początek” opisywał pandemię, jaka ogarnęła ludzkość i początek nowego świata, który po niej nastąpił. Teraz przenosimy się w przyszłość, 13 lat po apokalipsie. Nowy świat zaczyna się odbudowywać, a ma mu w tym pomóc Fallon. To jest „ta jedyna”, która ma przywrócić ład i porządek, wprowadzić pokój. Jednak Fallon nie wie jeszcze, że to ona jest „Niesamowitą”, która będzie musiała stoczyć krwawą walkę dobra ze złem.

Choć nie jest to typowy romans, to Nora Roberts nie byłaby sobą, gdyby nie dodała tutaj wątku miłosnego. Książkę czyta się jednym tchem. Lekki i płynny styl autorki pozwala pochłonąć lekturę w ekspresowym tempie. Ta oszałamiająca powieść o miłości, wojnie, rodzinie i magii jest porywającą i utrzymaną na tym samym poziomie kontynuacją trylogii „Kroniki tej jedynej“. Fanki Nory Roberts na pewno się nie zawiodą!

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Anna Todd„After. Płomień pod moją skórą”. Przeł. Agnieszka Myśliwy. OMG Books. Kraków 2019

Tanya Valko „Arabski Raj”. Pruszyński i Sk-a. Warszawa 2019

Nora Roberts „Z krwi i kości. Kroniki tej jedynej. Tom 2”. Przeł. Magdalena Rabsztyn-Anioł. Edipresse Polska SA. Warszawa 2019

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora