MAMY PREZENT DLA KAŻDEJ MAMY!

22.05.2017
książki dla mamy

26 maja to bardzo ważna data w kalendarzu. Dzień mamy zbliża się wielkimi krokami! Szukasz prezentu, który wywoła jej uśmiech? Postaramy się pomóc! Sprawdź naszą listę książek dla mam o różnych temperamentach. Szukajcie wyjątkowych tytułów w odpowiednich kategoriach!

ZDROWIE I GOTOWANIE

Dla mamy, która połknęła bakcyla zdrowego trybu życia i odżywiania się. Jest energiczna, uśmiechnięta, lubi książkowe nowinki dotyczące zdrowia, eksperymentuje w kuchni, wie co to chia i TBC, a karnet na siłownię nie wywołuje u niej wyrzutów sumienia, bo chodzi tam regularnie 🙂

zdrowe-koktajle-

Zdrowe koktajle, Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Marta Kielak

Wysportowanej mamie na pewno spodoba się książka pełna przepisów na koktajle i przekąski dla całej rodziny. Zalety pysznych napojów przygotowanych z warzyw i owoców można wymieniać bez końca! Koktajle to bomba witaminowa i orzeźwienie.

nowa jadlonomia

Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata, Marta Dymek

Marta Dymek podróżuje po świecie i bada regionalne przepisy. Celem jej wyjazdów są targowiska, poznawanie nowych smaków i rozmowy z miejscowymi kucharzami. Z tych doświadczeń powstała nowa książka, tym razem zawierająca roślinne przepisy z naszych regionalnych warzyw i owoców!

 

BIOGRAFIE, WYWIADY, ROZMOWY

Dla mamy, która jest dobrze zorganizowana, przedsiębiorcza i pewna siebie. Lubi fakty i liczby. Mocno stoi na ziemi i świetnie orientuje się w polityce. Wie kto jest kim, co zrobił i dlaczego. Lubi literaturę faktu, bo dzięki niej poszerza wiedzę o świecie i ludziach.

slawa korwin

Sława, Karolina Korwin Piotrowska

Sława – wielu o niej marzy, ale nie zdaje sobie sprawy z tego czym naprawdę jest. Książka zawiera historię gwiazd, ikon, mediów oraz środków i narzędzi do osiągnięcia popularności. Autorka pisze o tym czym sława była kiedyś, a jak wygląda teraz. Pokazuje zaplecze działań celebrytów na przestrzeni wielu lat, porównuje i analizuje ich poczynania. To wciągająca, napisana z humorem i ironią publikacja.

ostatni dymek

Maria Czubaszek. Ostatni dymek, Sergiusz Pinkwart

Sergiusz Pinkwart pracował z Marią Czubaszek nad jej książką „Dzień dobry, jestem z Kobry”. „Ostatni dymek” zawiera rozmowy jakie przeprowadził z bliskimi Marii – niezwykłej kobiety, która słynęła z ciętego poczucia humoru. Książka pokazuje jaka była naprawdę.

złowrogi cień marszałka

Złowrogi Cień Marszałka, Rafał A. Ziemkiewicz

To książka poświęcona nie tyle Józefowi Piłsudskiemu, co kultowi, który budowano jeszcze za jego życia. Autor pokazuje jak legenda Piłsudskiego zaszkodziła nam w przeszłości i robi to także dziś. Ciekawa książka, pokazująca naszego bohatera narodowego w zupełnie innym świetle.

 

POZNAWANIE SIEBIE I RELACJE Z INNYMI

Dla mamy, która analizuje, docieka, bada, umie słuchać i doradzać. Nie wyciąga szybko wniosków, ani nie ocenia. Jej zabawy w psychoanalityka czasem doprowadzają Cię do szału, ale przynajmniej czujesz, że jesteś w centrum zainteresowania 🙂 Poradniki to dla niej inspiracja!

miedzy nami dziewczynami

Między nami dziewczynami. Dziennik mamy i córki

Wyjątkowy dziennik, który służy pogłębieniu więzi między mamą i córką, ale przede wszystkim przygotowuje dziecko na trudy dorastania. Publikacja zawiera instrukcje oraz ćwiczenia jak rozpoznawać własne emocje, proste techniki ułatwiające relaks i kontrolowanie stresu. Dzięki tym umiejętnościom łatwiej będzie radzić sobie z trudnym czasem, jakim jest dojrzewanie.

INSTRUKCJA_OBSLUGI_FACETA_front

Instrukcja obsługi faceta, Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

To przewodnik po damsko-męskiej komunikacji, ale również podpowiedź jak wychodzić z trudnych i konfliktowych sytuacji z płcią przeciwną. Autorki w lekkiej i przewrotnej formie, pokazują jak reagować w różnych sytuacjach, aby osiągnąć cel. Must have każdej mamy! 😉

seksownik

Seksownik. Rozmowy spod łóżka, Katarzyna Miller, Beata Pawłowicz

Katarzyna Miller w rozmowach z dziennikarką Beatą Pawłowicz porusza wiele tematów związanych z intymną sferą życia człowieka. Seks, mimo że stanowi coraz mniejsze tabu, nadal zbyt często postrzegany jest przez pryzmat stereotypów. „Seksownik” to zbiór niezwykle ciekawych i inspirujących tematów.

 

EMOCJE I WZRUSZENIA

Dla mamy, która jest wrażliwa, ciepła i wyrozumiała. Kocha kwiaty, słońce i piękne widoki. Ceni towarzystwo i wspólnie spędzany czas. W książkach najbardziej lubi emocje, które dzięki nim przeżywa. Poznawane historie potrafią doprowadzić ją do łez wzruszenia lub śmiechu!

lirogon

Lirogon, Cecelia Ahern

To piękna i fascynująca opowieść o samotnej kobiecie, która posiada niezwykły talent. Historia składa się z wielu wątków i tajemnic z przeszłości, a także motywu miłosnego – rodzącego się uczucia między Laurą i mężczyzną, który przypadkowo trafił do jej pustelni, gdzie dziewczyna ukryła się przed światem. Prawdziwie elektryzująca lektura!

spojrz na mnie

Spójrz na mnie, Nicholas Sparks

Powieść opisuje miłość między dwojgiem młodych ludzi, którzy bardzo różnią się od siebie, ale w związku z tym, że przeciwieństwa się przyciągają, uczucie z czasem rośnie 🙂 Rozbudowany wątek kryminalny i dynamiczna akcja sprawiają, że powieść jest podwójnie wciągająca, a zakończenie zaskakujące.

perska namiętność

Perska namiętność, Laila Shukri

To nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”. Bohaterką jest Sara, która ucieka z domu na Sri Lankę. Jednak wspólne wakacje z przyjaciółką nie pomagają. Sara wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia, ale odkrywa, że uczucie przesłoniło jej prawdę. Ta książka aż kipi od emocji!

 

KRYMINAŁ I PRZYGODA

Dla mamy, która wybiera sportowe obuwie, a szpilki zakłada tylko wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Podczas wakacji raczej skacze po szczytach i przemierza dzikie ścieżki, niż leży na plaży. Ma niezwykłą intuicję, potrafi w minutę przejrzeć Cię na wskroś i wychwycić każde małe kłamstewko! Książkowe zagadki to jej żywioł 🙂

Zapisane w wodzie

Zapisane w wodzie, Paula Hawkins

Powieść Pauli Hawkins ukazuje siłę wydarzeń z przeszłości, które oddziałują na teraźniejszość z niepokojącą siłą. Historia dwóch sióstr i miasteczka skrywającego tajemnice to porywający thriller. Mnogość postaci i zawiłość powiazań będą wyzwaniem dla ambitnego czytelnika!

oszukana-w-iext48316969

Oszukana, Charlotte Link

Opuszczone, stare domostwo, niespokojne morze i nieustający wicher to pełne niepokoju tło dla rozgrywających się wydarzeń. Historia małżeństwa i wątek śledztwa dotyczącego śmierci emerytowanego policjanta, to tylko pozornie różne historie. Lektura daje dużą przyjemność ze stopniowego odkrywania powiązań!

shantaram

Shantaram, Gregory David Roberts

Wspaniała przygoda rozgrywająca się w Australii, Indiach i Pakistanie! Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki,  a zarazem romantyczna miłość, głębokie przyjaźnie i poznawanie filozofii Wschodu. To wszystko składa się na historię życia głównego bohatera, a zarazem autora książki.

 

Wszystkie wymienione książki dla mamy kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora