MRÓZ I LINK! PODWÓJNE EMOCJE W NOWYCH KRYMINAŁACH

29.05.2018

Charlotte Link od lat zapewnia czytelnikom emocje pisząc doskonałe thrillery psychologiczne. Jej bohaterowie zawsze uwikłani są w trudne sytuacje, a pisarka buduje napięcie tak, że trudno przerwać lekturę. Remigiusz Mróz to zupełnie inna bajka. Tu im bardziejnieprawdopodobny scenariusz tym lepiej. Autor lubi zaskakiwać i puszczać wodze fantazji, serwując czytelnikom „zabójczą” rozrywkę. Oba tytuły to pierwszorzędne kryminały!

i-zerwa-remigiusz-mroz 

Zerwa, Remigiusz Mróz

Wreszcie doczekaliśmy się kontynuacji serii kryminalnej z komisarzem Forstem! „Zerwa” to piąty tom jego przygód i jednocześnie zakończenie cyklu.

Na początku powieści Wiktor Forst budzi się w zakopiańskim szpitalu. Nie pamięta co się z nim działo przez ostatnich kilka tygodni, ani w jaki sposób trafił do szpitala. Ma luki w pamięci, wstrząśnienie mózgu i uraz kolana… Wiadomo tylko tyle, że znaleziono go nieprzytomnego przy Wielkiej Krokwi. Od Dominiki Wadryś-Hansen dowiaduje się o nowym morderstwie w Tatrach. Na Rysach znalezione zostało ciało starszego mężczyzny. Sposób działania sprawcy wskazuje, że Bestia z Giewontu powróciła! Oprócz monety w ustach, na torsie ofiary wycięto w skórze krwawy napis. Okazuje się, że tekst jest doskonale znany Forstowi i łączy go ze zbrodnią. Ofiarę umieszczono na środku słupka granicznego, więc śledztwo będzie prowadzone dwutorowo – przez polską i słowacką policję. Tymczasem w Zakopanem trwa sezon turystyczny. Miasto i szlaki są pełne ludzi. Dość szybko w górach dochodzi do kolejnej tragedii, a wśród turystów wybucha panika. Władze decydują się na zamknięcie szlaków górskich, a Forst rozpoczyna śledztwo. Ten uzależniony od heroiny, koszul w kratę i gum Big Red policjant jako jedyny ma szansę na złapanie mordercy. Jego niekonwencjonalne metody śledcze i buntownicza postawa nikomu się nie podobają, ale priorytetem jest ujęcie Bestii!

Mróz opisuje naprzemiennie bieżące wydarzenia oraz to co działo się z Forstem, gdy wyjechał z Polski. Dowiadujemy się o jego podróży do Hiszpanii, a potem Finlandii i wraz z nim odkrywamy prawdę o losach Olgi Szrebskiej.

„Zerwa” to temperamentny główny bohater, morderstwa na znanych tatrzańskich szlakach, którymi sami często wędrowaliśmy i zagmatwana sprawa kryminalna, której finał wreszcie poznajemy. Chęć dowiedzenia się prawdy o Bestii z Giewontu nie pozwoli Wam odłożyć książki, póki nie dotrzecie do ostatniej strony!

7a769d5540f7296e3d85-decyzja

Decyzja, Charlotte Link

Charlotte Link to niemiecka pisarka, jedna z najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych i thrillerów psychologicznych. Pierwszą powieść napisała mając zaledwie szesnaście lat! Dziś jej książki wydawane są w milionowych nakładach, a każdy z kryminałów przez wiele tygodni gości na listach bestsellerów!

Nowa powieść Link to thriller, którego fabuła rozpoczyna się od podjęcia przez jednego z bohaterów fatalnej w skutkach decyzji. Simon postanawia wraz z dziećmi spędzić Boże Narodzenie na południu Francji, jednak już na początku jego plany ulegają zmianie. Dzieci odwołują przyjazd, a przyjaciółka zrywa z nim znajomość. Simon wybiera się na samotny spacer, by „przetrawić” związane z tym rozczarowanie. To jednak nie koniec zaskakujących wydarzeń. Na plaży spotyka przerażoną kobietę, Francuzkę o imieniu Nathalie. Dziewczyna twierdzi, że ścigają ją brutalni oprawcy. Simon wstrząśnięty jej historią postanawia dziewczynie pomóc. To właśnie ta decyzja pociągnie za sobą szereg niespodziewanych wypadków. Bohater zostaje uwikłany w niebezpieczną intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii, a splot różnych wydarzeń spowoduje, że jemu i Nathalie zacznie grozić śmiertelne niebezpieczeństwo…

Historia zbudowana jest z wielu z pozoru nie łączących się wątków, przez co czytając cały czas aktywnie analizujemy opowieść i szukamy jej powiązań, a dzięki narracji prowadzonej w pierwszej i trzeciej osobie możemy lepiej wczuć się w emocje bohaterów. Charlotte stworzyła jak zwykle ciekawe postacie z przekonywującymi portretami psychologicznymi. Dzięki charakterystycznemu lekkiemu stylowi pisarki, książkę czytała się szybko i z przyjemnością!

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora