NIE ZNASZ TYCH TYTUŁÓW? NADRÓB ZALEGŁOŚCI W MAJÓWKĘ!

24.04.2017
książki na majówkę

Długi weekend to wreszcie okazja, aby w ciszy i spokoju relaksować się. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie książek, które sprawdzą się zarówno przy słonecznej jak i deszczowej pogodzie. Sprawdźcie książki na majówkę i przygotujcie się na długi weekend!

Jaka w tym roku będzie pogoda na długi weekend majowy? Chyba każdy zadaje sobie to pytanie J Trudno powiedzieć. Prognozy nie są optymistyczne, ale w Polsce pogoda zmienia się dynamicznie, więc można mieć nadzieję, że jednak będzie ciepło i słonecznie. Niezależnie od pogody ilość wolnego czasu, którym nagle dysponujemy, sprzyja wykorzystaniu go na lekturę dobrych książek. Obojętnie czy grill będzie służył do przygotowania obiadu czy ogrzania się, te książki na majówkę wprowadzą Was w dobry humor i zapewnią miło spędzone chwile.

chemik

Chemik, Stephenie Meyer

Autorka „Zmierzchu” wydała nową książkę! Po „Intruzie”, który stanowił flirt z SciFi, Stephenie Meyer zdecydowała się na thriller szpiegowski. Jak sama mówi, książka to rezultat jej miłości do Jasona Bourne’a i Aarona Crossa. Bohaterką jest kobieta, która pracuje dla tajnej amerykańskiej agencji rządowej. Dostaje niebagatelne zlecenie – ma wynaleźć broń przeciwko zabójczemu wirusowi. Zgodnie z instrukcjami porywa pewnego mężczyznę, ale z czasem zaczyna odkrywać nieścisłości w przedstawionej jej historii. Powieść łączy intrygę z romansem, emocje są więc gwarantowane!

małewielkierzeczy

Małe wielkie rzeczy, Jodi Picoult

Ta powieść bardzo szybko stała się nr 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”. Jodi Picoult podejmuje temat uprzedzeń rasowych, władzy, sprawiedliwości i stereotypów. Porusza wiele wciąż aktualnych problemów etycznych. Wydarzenia opisane zostały z perspektywy trzech osób: czarnoskórej pielęgniarki, mężczyzny o rasistowskich poglądach oraz prawniczki – daje to możliwość poznania kontrastowo różnych punktów widzenia. Mimo trudnego tematu, powieść pochłania się w rekordowym tempie!

wotum

Wotum nieufności. Cykl: W kręgach władzy, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz spektakularnie zdobywa rynek czytelniczy i kolejnych fanów. Ta książka to początek kolejnej serii kryminałów, tym razem dotyczącej świata polityki i intryg na najwyższych szczeblach władzy. Jak to bywa u Mroza spisek jest zagmatwany, czeka Was wiele zwrotów akcji, a główne postacie wielokrotnie zaskakują. To zdecydowanie mocna rozrywka!

Ostatni dymek

Ostatni Dymek, Sergiusz Pinkwart, Maria Czubaszek

Maria Czubaszek była kobietą o niezwykłym poczuciu humoru i ciętym języku. To połączenie sprawiło, że bawiła kilka pokoleń Polaków. Wyróżniała się w polskim showbiznesie lotnością umysłu i niesztampowością. „Ostatni dymek” to książka, w której wspominają zmarłą w 2016 roku satyryczkę, bliskie jej osoby, m.in. Artur Andrus, Stefan Friedmann, Grzegorz Miecugow i Krzysztof Materna. Ta lektura utwierdzi Was w przekonaniu jak niezwykłą osobą była Pani Maria.

 Pragnienie

Pragnienie, Jo Nesbo

Ten autor niebezpodstawnie jest najpoczytniejszym twórcą kryminałów. Harry Hole to stworzona przez niego postać nietuzinkowego śledczego, który nieustannie wykracza poza standardowe procedury śledcze, co oczywiście sprowadza na niego kłopoty. Jest bohaterem 11 książek, a „Pragnienie” to najnowsza część, w której powraca, by rozwikłać sprawę brutalnych morderstw kobiet. Śledztwo sięga daleko w przeszłość, a zagadka jest bardziej skomplikowana niż nam się początkowo wydaje. Przeczytajcie i spróbujcie przechytrzyć autora!

shantaram

Shantaram, Gregory David Roberts

To jest książka, z którą można spędzić wiele emocjonujących godzin. To prawdziwa historia urodzonego w 1952 roku Australijczyka. Na książkę składają się wydarzenia fikcyjne i te, które rzeczywiście miały miejsce.  Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki, przeplatają się tutaj z romantyczną miłością, głębokimi przyjaźniami, poznawaniem siebie i filozofii Wschodu. Całość tworzy obraz Indii jakich nie znacie. Czeka Was przygoda i duże emocje!

 duchowe

Duchowe życie zwierząt, Peter Wohlleben

Autor „Sekretnego życia drzew” Peter Wohlleben, tym razem przedstawia świat natury. Jednak nie jest to zwykły podręcznik o przyrodzie, a zapis jego wieloletnich obserwacji i badań. Dzięki książce poznacie zwyczaje zwierząt, o których z pewnością nie uczyliście się w szkole, ich emocje i uczucia. Przekonacie się, że zwierzęta są nam bliższe, niż się wydaje, a co więcej, przypomnicie sobie, że jesteście częścią natury J  Nawet jeśli pogoda na majówce nie będzie sprzyjać, to już wkrótce lato i na łonie natury będziemy spędzać sporo czasu – warto więc bliżej poznać ten świat.

 

Wszystkie wymienione książki na majówkę kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora