OD DZIECIAKA I PRZEDSZKOLAKA DO MŁODEGO UCZNIAKA! 3 KSIĄŻKI DLA DZIECI, KTÓRE WARTO MIEĆ

22.03.2018

Dla dzieci książki to przede wszystkich źródło inspiracji, zabawy i wiedzy! Dla rodziców pomoc w wychowywaniu i sposób na wspólne spędzanie czasu. Spośród wielu tytułów, te trzy naszym zdaniem sprawią wiele radości obu stronom!

intymne

Intymne życie zwierząt, Anke Kuhl, Katharina von der Gathen

Co zrobić kiedy dzieci zaczynają zadawać nam kłopotliwe pytania? Większość rodziców ma problem z udzielaniem odpowiedzi na pytania dotyczące rozmnażania. „Intymne życie zwierząt” to książka, która ma pomóc w dyskusjach z dziećmi, nawet z przedszkolakami, którzy zaczynają interesować się tym tematem. Ta rewelacyjna książka w przystępny sposób pokazuje jak u różnych gatunków zwierząt wyglądają zaloty, seks, ciąża czy poród. Pełno w niej fantastycznych ciekawostek i ilustracji. Każdy gatunek ma inne rytuały godowe, techniki uwodzenia i sposoby wychowywania młodych. Ciekawe fakty z życia intymnego zwierząt uzupełnione są dowcipnymi rysunkami. „Intymne życie zwierząt” to mądra, ciekawa książka i jednocześnie ogromna pomoc w edukacji seksualnej dzieci!

100

Co się zdarzyło 100 lat temu?, Krzysztof Wiśniewski, Joanna Myjak

To kolejna książka-kolorowanka z cyklu „Klub Poszukiwaczy Tajemnic”! Kolorując obrazki i czytając tekst, dzieci przeżywają przygody i uczą się historii Polski. W tej części bohaterowie Klubu wybiorą się do Poznania, gdzie znajdą czapkę powstańca wielkopolskiego. Będzie to wstęp do poznania wydarzeń, które miały miejsce przed 11 listopada 1918 roku i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Książka przedstawia m.in. sylwetki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, a także żołnierzy Pierwszej Kompanii Kadrowej i Orląt Lwowskich. Poza obrazkami do kolorowania, dzieci mają do przejścia labirynty i ilustracje do kolorowania według podanego klucza kolorów, z których obrazek wyłania się dopiero po uzupełnieniu kolorów. Bardzo ciekawe są także obrazki typu „połącz kropki”. Jednym słowem czeka je mnóstwo zabawy i wiedzy! Książkę można uzupełniać wraz z rodzeństwem lub kolegami i koleżankami, bo składa się z dwóch takich samych części.

okładka_Mundial-768x1080

Mundial. Opowieści niesamowite, Yvette Żółtowska-Darska, Jacek Sarzało

Wkrótce mundial czas więc poszerzyć swoją wiedzę o najciekawszych wydarzeniach, najpopularniejszych piłkarzach i ich sukcesach oraz kontrowersjach związanych z karierą. „Mundial. Opowieści niesamowite” odsłaniają kulisy zmagań sportowców o najwyższe futbolowe tytuły i trofea. Historie poszczególnych piłkarzy pokazują jak brutalna może być rywalizacja, jednocześnie przedstawiają ich jako zwykłych ludzi, pełnych emocji, radości, czasem lęków i dziwactw. Czytelnicy poznają historie takich wielkich gwiazd jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar, Luis Suárez, a także Diego Maradona. Ponieważ książka przeznaczona jest dla młodych czytelników, wszystkie wiadomości przekazane są z humorem i przymrużeniem oka, ale także morałem, a treść uzupełniona mnóstwem fotografii. Druga część książki to opis wszystkich zespołów biorących udział w zbliżających się mistrzostwach świata wraz z podziałem na grupy, terminami meczy i tabelami do wpisywania wyników! Super sprawa dla fanów piłki nożnej, którzy już nie mogą doczekać się sportowych wrażeń!

Przypominamy, że w najbliższy weekend, 23-25.03 w Poznaniu odbędą się targi PEGAZIK w dużej mierze poświęcone literaturze dziecięcej. Warto się na nie wybrać i poznać nowości wydawnicze, które zainspirują dzieci do ciekawego i urozmaiconego życia, w którym nie zabraknie książek!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora