PORADNIK MIKOŁAJA: BULWERSUJĄCE HISTORIE DLA DOCIEKLIWYCH!

14.12.2018

Książka pod choinką po prostu musi się znaleźć! To niekwestionowany numer jeden na liście Mikołaja. Mamy dla Was cztery książki, które rozpalą wyobraźnię obdarowanych osób. To elektryzujące i świetnie napisane tytuły o sprawach z pierwszych stron gazet! 

 

 

Jestem żoną terrorysty, Laila Shukri

Laila Shukri to Polka, żona muzułmanina, która pod pseudonimem wydaje książki o losach kobiet w krajach islamskich. Wszystkie jej powieści oparte są na faktach. Pisarka jeździ po świecie i jest znawczynią Wschodu, mieszkała m.in. w Emiratach Arabskich. W powieściach relacjonuje wstrząsające historie kobiet, które poznała podczas swoich podróży.

Dla kogo: Dla czytelniczek, które lubią poznawać prawdziwe historie napisane w formie powieści, interesujących się kolorowym światem orientu, zwyczajami muzułmańskimi i sytuacją kobiet w krajach arabskich.

Fabuła w skrócie: Klaudia, po zwolnieniu z pracy i rozstaniu się z partnerem, postanowiła wyjechać do Maroka, by odpocząć po stresujących wydarzeniach. W Agadirze poznała Raszida, w którym zakochała się, i z którym wyjechała do Londynu, z nadzieją na szczęśliwe życie u jego boku. Niestety dość szybko okazało się, kim mężczyzna jest naprawdę. Bohaterka przeżyła koszmar poznając członków organizacji terrorystycznej, która szkoliła dzieci na terrorystów samobójców. By ocalić siebie, musiała uciekać.

Żydzi 2. Opowieści niepoprawne politycznie, Piotr Zychowicz

Piotr Zychowicz to publicysta historyczny piszący głównie o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. Pisarz zajmuje się trudnymi, mało znanymi i często kontrowersyjnymi tematami.

Dla kogo: Dla zainteresowanych historią, którzy nie zadowalają się faktami powszechnie znanymi, ale lubią poszerzać wiedzę o te mniej znane, czasem trudne, a nawet sporne kwestie, które wielu najchętniej by przemilczało.

Fabuła w skrócie: „Żydzi 2” tokontynuacja bestselleru „Żydzi”. W obu Piotr Zychowicz porusza tematy związane z historią polsko-żydowską. W drugim tomie pisze m.in. o żydowskiej policji w gettach, Judenratach i obozowych Sonderkommandach. A także o granatowej policji, polskich donosach i stosunku podziemia do Holokaustu. Porusza także tematy współczesne zamachy terrorystyczne, akcje Mosadu, a nawet wojny izraelskich kibiców piłkarskich.

Diler gwiazd, Piotr Krysiak

Piotr Krysiak to dziennikarz śledczy piszący o sprawach rozpalających wyobraźnię i bulwersujących opinię publiczną. Napisał słynny reportaż „Dziewczyny z Dubaju”, w którym ujawnił skandal związany z zorganizowaną prostytucją Polek z arabskimi klientami. Właśnie ukazała się jego nowa książka!

Dla kogo: Ten reportaż przypadnie do gustu osobie, która interesuje się życiem celebrytów oraz wybuchającymi w ich środowisku skandalami. Plotki to jednak dla niej za mało, woli sięgać po sprawdzone źródła, by poznać fakty i dowiedzieć się więcej o kontrowersyjnej sprawie.

Fabuła w skrócie: W książce „Diler gwiazd” Piotr Krysiak opisuje szczegółowo działalność Cezarego P., który przez blisko dziesięć lat zaopatrywał w kokainę polskich celebrytów! Dziennikarz przedstawia klientów dilera tak, że od razu wiemy o kogo chodzi. W reportażu znajduje się także opis pracy policji, ciekawa rozmowa o narkotykach, ich historii i współczesnej produkcji.

Śledztwa Szostaka. Co się stało z Iwoną Wieczorek?, Janusz Szostak

Janusz Szostak to dziennikarz i reporter śledczy, który do tej pory w publikacjach ujawniał bulwersujące fakty związane z działalnością mafii. W najnowszej książce opowiada o śledztwie dotyczącym zaginięcia Iwony Wieczorek i pokazuje nieudolne działania policji.

Dla kogo: Tę książkę chętnie przeczyta osoba, którą intrygują niewyjaśnione zbrodnie i sprawy, które dotykają zwykłych ludzi.

Fabuła w skrócie: W tym roku mija osiem lat od zaginięcia Iwony Wieczorek, a sprawa wciąż nie została rozwiązana. Dziewczynę widziano po raz ostatni o 2:50 nad ranem 17 lipca 2010 roku. O 4:12 monitoring zarejestrował jak wracała z imprezy w Sopocie. Na nagraniu widać idącego za dziewczyną mężczyznę… W reportażu Janusz Szostak ujawnia tropy policji i odpowiada na pytanie, co mogło stać się z Iwoną.

 

Tych książek oraz innych inspiracji prezentowych szukaj w salonach Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora