PREZENTOWNIK – DZIEŃ OJCA

14.06.2024

Co sprezentować tacie z okazji Dnia Ojca? Dobrą, mocną lekturę! Oto nasze podpowiedzi.

KSIĄŻKA PRZED SERIALEM
PROSTA SPRAWA, WOJCIECH CHMIELARZ

prosta sprawa wojciech chmielarzMęska lektura.

Główny bohater ma ochotę spotkać się z kumplem, ale kiedy przyjeżdża na miejsce do Jeleniej Góry, kumpla nie ma, za to jego mieszkanie jest w opłakanym stanie. W tym całym rozgardiaszu znajdują się też… zabawki. Kumpel typem rodzinnym nie jest, więc coś tu się bardzo, bardzo nie zgadza….

„Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza to sensacja pełną gębą. Jest tu napięcie, macho-bijatyki w słusznej sprawie, trochę gangsterki, męska przyjaźń, szczypta komedii…

Aha, i dla fanów wieczorów z ekranem – jest też serial na podstawie powieści.

polecacie pomagacie button

OPOWIEŚCI KRÓLA HORRORU
IM MROCZNIEJ, TYM LEPIEJ, STEPHEN KING

im mroczniej tym lepiej stephen kingDla nieustraszonych.

Jaki jest Stephen King, każdy widzi. To niekwestionowany mistrz straszenia, który siedzi na tronie mistrza horroru już tak długo, że chyba się z nim stopił. Jego proza łączy pokolenia, bo znają go synowie, córki, ojcowie, wnuki…

Jeśli Twój tata lubi się bać, ale trudno go przestraszyć, to „Im mroczniej, tym lepiej” jest najlepszym wyborem! Mamy 12 zupełnie różnych opowieści. Są dłuższe mini-powieści, opowiadania i krótkie wstawki. Czasem to oczywiste horrory, czasem subtelniejsze, czasem „obyczajowe”. To kilkanaście szans, żeby „trafić”. Któreś z nich (albo wszystkie) na pewno osiągną efekt!

pp button

UCIECZKA DO FANTASTYCZNEGO ŚWIATA
OKIŚĆ, ANDRZEJ PILIPIUK

okiść andrzej pilipiukDla ojców fantastycznych.

To może nie być oczywisty wybór, bo „Okiść” traktuje o dzieciakach, ale… to jest idealny wybór dla ojców, którzy znów chcą poczuć się dziećmi i przeżywać fantastyczne przygody.

„Okiść” Andrzeja Pilipiuka jest kontynuacją „Przetainy”. W tym tomie grupa wybrańców opuszcza mury świątyni i wyrusza na trudną wyprawę, by ocalić swój lud. Mają tylko siebie i wiarę, że bogowie im sprzyjają. Tymczasem na świecie czeka ich mnóstwo niebezpieczeństw!

pp button

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Prosta sprawa, Wojciech Chmielarz, Marginesy 2024

Im mroczniej, tym lepiej, Stephen King, Albatros 2024

Okiść, Andrzej Pilipiuk, Fabryka Słów 2024

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora