Ręcznie robione kalendarze książkowe, notatniki i albumy fotograficzne.

28.01.2016

Jak w natłoku zadań poukładać listę obowiązków, by nie zapomnieć o ważnych rzeczach i zdążyć ze wszystkim? Każdy ma na to swoją metodę – kalendarze, organizery, mini karteczki z przypomnieniami czy specjalne aplikacje na smartfony.

kaiko1

Album wykonany ręcznie, projekt Kaiko.

Pisaliśmy już o kalendarzach pełnych motywujących cytatów, ale tradycjonalistów, którzy zamiast aplikacji, wolą korzystać z kalendarzy książkowych, z pewnością zainteresują także kalendarze wykonane ręcznie. To zdecydowanie rozwiązanie dla estetów, ponieważ takie produkty nie dość, że pomogą w zorganizowaniu dnia i zadań do realizacji, to jednocześnie będą cieszyły oko swą piękną formą graficzną.

Jelonka_2

Notes wykonany ręcznie, projekt Jelonkaa.

Kalendarze tworzone są różnymi technikami rękodzielniczymi, których jest niemalże nieograniczona ilość. Bogaty wybór wzorów, ręczne wykonanie i zwrócenie uwagi na detale to cechy je wyróżniające. Projektanci często stosują technikę scrapbookingu, która pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych i niepowtarzalnych efektów – fantazyjnie wycięte w papierze ażurowe wzory przypominają delikatną, materiałową koronkę.

Jelonka_1

Notes wykonany ręcznie, projekt Jelonkaa.

Okładki wykonywane są także z pięknych, oryginalnych tkanin o wzorach kwiatowych, roślinnych lub geometrycznych. Kolorystyka również jest bardzo zróżnicowana, od pobudzającej neonowej po romantyczną pastelową. Dodatkowym atutem kalendarzy jest duży wybór formatów i rozwiązań praktycznych. Urody dodają im takie detale, takie jak ozdobne guziki, wstążki, czy fantazyjnie zaplecione kolorowe gumki i sznurki. Projekt można również dostosować do swoich wymagań i zamówić indywidualny egzemplarz.

Kaiko2

Album ręcznie robiony, projekt Kaiko.

Unikatowe mogą być nie tylko kalendarze, ale także notesy, szkicowniki, albumy na zdjęcia i senniki. Naszą uwagę szczególnie przykuły tradycyjne albumy fotograficzne, które ze względu na cyfrową fotografię są obecnie mało popularne, jednak mają swój niepowtarzalny charakter. Oglądanie w nich zdjęć to ogromna przyjemność i podróż w przeszłość, nie tylko ze względu na wspomnienia, które wywołują fotografie.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora