ROZWAŻNA CZY ROMANTYCZNA? | „DZIEWIĘĆ LOSÓW”, DANIELLE STEEL

28.01.2022

Życie to stan wiecznego balansowania. Musimy wybierać czy iść drogą ekscytującej niepewnością czy „nudnej”, ale bezpiecznej stabilności Czy wybrać małżeństwo z rozsądku czy pogoń za szalonym uczuciem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Danielle Steel doskonale zna te sprzeczne emocje i uczucia. Potrafi je opisać w taki sposób, który trafia do milionów odbiorców na całym świecie. Czy tym razem także zdobędzie serca czytelników?

Tragedia czyha za rogiem…

dziewięć losów danielle steelMary Margaret, zwana Maggie, miała zaledwie 8 lat, a już mieszkała w 4 różnych bazach wojskowych. Jej ukochany ojciec bowiem był pilotem sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Gdy po raz kolejny zostali przeniesieni do nowej bazy, ich życie radykalnie się zmieniło. Ojciec Maggie zginął podczas rutynowej misji szkoleniowej.

Od tego momentu dziewczynka nauczyła się za wszelką cenę unikać ryzyka. Bała się go do tego stopnia, że świadomie zrezygnowała z wielkiej miłości do chłopca, który w ocenie jej matki był zbyt szalony. W efekcie dziewczyna związała się ze statecznym mężczyzną, z którym założyła rodzinę. Jej życie wydawało się spokojne i szczęśliwe, jednak to nie zagwarantowało bezpieczeństwa. W życiu Maggie wydarzyła się tragedia, która wywróciła jej wartości do góry nogami. Od tego momentu Margaret postanowiła stawić czoła swoim lękom. Wyjechała w podróż po Europie, by odnaleźć szczęście. Czy Maggie zdoła uzyskać życiową harmonię?

Życie to sztuka wyboru

“Dziewięć losów” Danielle Steel to historia niezwykle poruszająca. Autorka uderza w nasze najczulsze nuty, opowiada historie, które wzruszają nas do łez. Jednak nie są to opowieści wyssane z palca. Warto poznać historię Maggie, ponieważ możemy w niej odnaleźć kawałek siebie i znaleźć wskazówki, które mogą być przydatne w naszym życiu. Któż bowiem nie zastanawiał się nigdy, co jest ważniejsze – stabilizacja i spokój czy szalone uczucie i adrenalina?

Jak poradzić sobie z lękami z przeszłości?

Najnowsza powieść Danielle Steel skłania także do przemyśleń związanych z tym, jak bardzo przeszłość wpływa na nasze obecne życie. Czy z traumą można sobie poradzić, czy jest z nami obecna już na zawsze? Sposobem głównej bohaterki na traumę był wyjazd z San Francisco i podróż, na jaką do tej pory się nie odważyła. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy był to sposób skuteczny, koniecznie sięgnijcie po książkę “Dziewięć losów” Danielle Steel.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Danielle Steel “Dziewięć losów”. Między słowami. Kraków 2021

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora