SPRYTNY ŚWIĘTY MIKOŁAJ WIE, GDZIE KUPIĆ MIKOŁAJKOWE PREZENTY!

01.12.2017

Mikołajki to urocza tradycja wzajemnego obdarowywania się prezentami. Nie tylko dzieci w nocy z 5 na 6 grudnia niecierpliwie oczekują prezentów! Każdemu miło jest nad ranem znaleźć szeleszczący pakunek w kapciu, skarpecie czy pod poduszką. 🙂 Podpowiemy Wam, gdzie kupić najlepsze mikołajkowe prezenty.

Szósty grudnia zbliża się wielkimi krokami, a Ty w codziennej bieganinie nie masz czasu na szukanie prezentu? Dobra literatura, zawsze będzie przyjemną niespodzianką, a dodatkowo nie zrujnuje Twojego budżetu! Tym bardziej, że w sklepach Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin rozdajemy kupony rabatowe na poniższe tytuły! Sprawdź nasze pomysły na upominek w postaci książki!

danbrown

Nowa powieść Dana Browna z jednym z najbardziej znanych fikcyjnych bohaterów na świecie! „Początek” opowiada kolejną przygodę profesora Uniwersytetu Harvarda, specjalisty w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli – Roberta Langdona. To co tak fascynowało czytelników w poprzednich częściach, w tym tomie również gra pierwsze skrzypce. Mamy tu więc odkrycie naukowe, które ma zrewolucjonizować świat nauki, zagadkę i niebezpieczeństwo depczące po piętach Langdonowi i jego pięknej towarzyszce, którą tym razem jest Ambra Vidal, dyrektorka muzeum Guggenheima w Bilbao. W powieści mnóstwo jest odniesień do tajemnic religii i kościoła, a także dzieł sztuki oraz poezji i filozofii. Ciekawa akcja, zagadki i sympatyczni bohaterowie zapewnią kilka miłych wieczorów zarówno fanom Browna, jak i tym, którzy z Langdonem spotkają się po raz pierwszy!

mill

Mężczyzna, który gonił swój cień” Davida Lagercrantza to kontynuacja bestsellerowej serii Millennium stworzonej przez szwedzkiego pisarza Stiega Larssona! Piąty tom cyklu jest kontynuacją losów dziennikarza Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander. Ta nietuzinkowa para bohaterów znów działa razem, by rozwikłać ostatecznie zagadkę rodziny Salander, a także tajemnice związane z badaniami genetycznymi i atakami hakerskimi. Droga do prawdy jest wyboista i niebezpieczna, ale Lisbeth nie z takich opałów wychodziła cało. Ten mocny thriller, z ciekawą akcją i aktualną tematyką można czytać nie znając poprzednich części!

labirynt-duchow-b-iext50929913

„Cmentarz zapomnianych książek”  napisany przez Carlosa Ruiza Zafona to magiczny cykl, w którym pisarz snuje bajkową historię rozgrywającą się w fascynującej Barcelonie. Książki z tej serii zostały okrzyknięte czytelniczym „must read”! „Labirynt duchów” to finałowy tom tego bestsellerowego cyklu. Wątki zagmatwanej intrygi zaprezentowane w poprzednich częściach tu zostaną wyjaśnione i zapewnią emocjonujący finał! Wreszcie dowiemy się co ukrywa mroczna przeszłość, wciąż kładąca się cieniem na losy bohaterów, rodzinę Sempere – księgarzy z pokolenia na pokolenie, ich przyjaciela Fermina, a także nowej, równie ciekawej postaci – Alicji Gris. Losy wszystkich bohaterów są ze sobą powiązane i przeplatają się w niesamowity sposób. Dzięki elementom magicznym cała seria to wspaniała bajka dla dorosłych. Prezentowy strzał w dziesiątkę!

okruchynie-opuszczaj-mnie-w-iext51452906

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tegorocznego Noblisty! Dwie książki angielskiego powieściopisarza Kazuo Ishiguro  „Okruchy dnia” i „Nie opuszczaj mnie” po prostu trzeba przeczytać. Tą pierwszą znasz na pewno dzięki ekranizacji z fantastycznymi rolami Anthony’ego Hopkinsa i Emmy Thompson. To opowieść o angielskim kamerdynerze, który ponad wszystko stawia wypełnianie obowiązków i wierność wobec pracodawcy. Swoje życie w całości podporządkował służbie. Podczas krótkiego urlopu rozpamiętuje minione lata, których analiza okazuje się bolesna i przypomina budzenie się z długiego snu. Stevens odkrywa, że cała jego egzystencja była jedynie namiastką prawdziwego życia i że bezpowrotnie utracił szansę na osobiste szczęście. „Nie opuszczaj mnie” to natomiast historia opowiedziana przez jedną z wychowanek prestiżowej, angielskiej szkoły z internatem – Kathy. Razem z Ruth i Tommym mogą uważać się za wybrańców. Szkoła ta jest bowiem wyjątkowa. Nauczyciele kładą tu nacisk na twórczość artystyczną i kreatywność. Pozornie życie toczy się tu jak w każdej innej szkole, jednak ze wspomnień Kathy, pełnych niedomówień i niejasności, powoli wychodzi na jaw ponura, zarazem przerażająca tajemnica Halisham. Obie książki to literatura najwyższych lotów!

ksiazka-basniowa-kraina_big

Mamy także propozycję dla młodszych czytelników. „Baśniowa kraina” to zbiór klasycznych bajek, którym towarzyszą całostronicowe ilustracje Carlosa Busquets`a. Każda karta książki jest kolorowa, wypełniona rysunkami, które pobudzają wyobraźnię dzieci i przenoszą je w świat ciekawych przygód.

Koniec roku to czas specjalnych ofert i promocji w naszych salonach. Przyjdź i sprawdź jakie niespodzianki na Ciebie czekają!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora