TARGI KSIĄŻEK NA KTÓRYCH MUSISZ BYĆ! ZOBACZ KALENDARIUM

07.03.2018

Unikatową atmosferę targów tworzą miliony książek zgromadzone w jednym miejscu, tysiące zaczytanych odwiedzających i znani autorzy, z którymi można porozmawiać i wziąć autograf. Dla miłośników książek wizyta na targach to duży zastrzyk pozytywnej energii. Sięgnij po kalendarz i zarezerwuj czas na najciekawsze wydarzenia!

TARGI W POLSCE:

MARZEC

23-25.03  Poznańskie Targi Książki PEGAZIK

To targi skoncentrowane na młodych czytelnikach! Prezentują publikacje przede wszystkim dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Promowanie literatury dziecięcej połączone jest z zabawą, by pobudzić  wyobraźnię i wrażliwość dzieci. Ponieważ ilustracje odgrywają ogromną rolę w książkach dla dzieci, podczas targów ważnym wydarzeniem jest wystawa „Mistrz Ilustracji” oraz Salon Ilustratorów, czyli prezentacja prac zarówno młodych, jak i doświadczonych artystów plastyków.

Więcej informacji: http://www.targiksiazki.pl/pl/o-targach/

KWIECIEŃ

20-22.04 Warsaw Book Show, Nadarzyn               

Czterodniowy festiwal odbędzie się pod hasłem „Wielkie czytanie”. Na program składają się spotkania z popularnymi autorami, aktorami, ludźmi związanymi z kulturą i mediami. Podczas targów zostaną zorganizowane warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne, gry czytelnicze i zabawy literackie. Organizatorzy chcą angażować całe rodziny i dać możliwość bliskiego kontaktu twórców z odbiorcami. Gościem specjalnym będzie m.in. Andrzej Sapkowski.

Więcej informacji: http://warsawbookshow.pl/

MAJ

17-20.05 9 Warszawskie Targi Książki    

Targi warszawskie po raz kolejny odbędą się na Stadionie Narodowym. W poprzedniej edycji wzięło udział około 800 wystawców z 32 krajów, ponad 1000 autorów i 75 000 publiczności. Te liczby robią wrażenie! Warszawska impreza to jedno z największych spotkań wielbicieli książek. Podczas czterech dni odbywają się spotkania z pisarzami, dziennikarzami i ilustratorami, dyskusje branżowe, warsztaty, konkursy i całe mnóstwo atrakcji literacko-artystycznych oraz wystaw.

Więcej informacji: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

CZERWIEC

23-25.06 BIG BOOK FESTIVAL w Warszawie

W czerwcu odbędzie się piąta edycja festiwalu organizowanego przez fundację „Kultura nie boli”. Spotkania będą odbywały się przy ul. Emilii Plater 31, na terenie dawnego gimnazjum im. Klementyny Hoffmanowej. To jedna z nielicznych w Europie imprez promująca czytelnictwo poprzez aktywne angażowanie publiczności w różne wydarzenia kulturalne i artystyczne, m.in. wspólny spacer po Warszawie, rekord świata w czytaniu czy przeżywanie książek w wersji audio i video. Nowa formuła obcowania z literaturą i sztuką co roku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem.

Więcej informacji: https://www.bigbookfestival.pl/

FESTIWAL MIŁOSZA

To krakowskie święto poezji! Festiwal zrodził się z organizowanych w 1997 i 2000 roku przez noblistów Wisławę Szymborską i Czesława Miłosza „Krakowskich Spotkań Poetów Wschodu i Zachodu”. Każdą edycję odwiedzają największe gwiazdy światowej literatury. Podczas wieczorów poetyckich goście, poeci polscy, a także twórcy z różnych części świata, czytają wiersze. Jest to także okazja do rozmowy z nimi.

Więcej informacji: http://miloszfestival.pl/

29.06-1.07 Wrocławskie Dni Fantastyki

Od 2004 roku Centrum Kultury „Zamek” stało się miejscem spotkań miłośników fantastyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło „W świecie mrocznych opowieści”. W czasie trzech dni trwania festiwalu będzie można zanurzyć się w mrożących krew w żyłach historiach, klimatach klasycznego horroru, atmosferze starych legend i baśni. Program będzie ułożony w 8 bloków związanych z poszczególnymi dyscyplinami, w których występuje fantastyka. Jak co roku imprezę odwiedzą liczni goście. Organizatorzy gwarantują różnorodny program i swobodną atmosferę.

Więcej informacji: http://dnifantastyki.pl/

SIERPIEŃ

10-12.08 7 Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni         

W czasie wakacji warto odwiedzić Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni. To trzydniowa impreza, która jest okazją dla turystów do zakupu książek po atrakcyjnych cenach, a przede wszystkim do spotkań z uznanymi i lubianymi autorami. W promieniach letniego słońca warto wybrać się na Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego i po plażowaniu odpocząć wśród książek!

Więcej informacji: http://www.muratorexpo.pl/targi/nadmorski-plener-czytelniczy/informacje/

16-19.08 Literacki Sopot

Kolejną okazją do wakacyjnych spotkań z książką będzie impreza odbywająca się w Sopocie. To już siódma edycja Festiwalu. Każdego roku organizatorzy wybierają jeden kraj, którego literatura jest motywem wiodącym. Zeszłoroczna, szósta edycja festiwalu, poświęcona była literaturze hiszpańskojęzycznej, w tym roku uczestnicy będą mieli okazję poznać literaturę i kulturę Francji. Czytelnicy będą mogli odpocząć na festiwalowej plaży, skorzystać z plenerowej czytelni oraz wziąć udział w cyklu spotkań z nominowanymi i nagrodzonymi nagrodami: Nike, im. Ryszarda Kapuścińskiego czy Nagrodą Historyczną tygodnika „Polityka”.

Więcej informacji: http://www.literackisopot.pl/

PAŹDZIERNIK

12-14.10 Śląskie Targi Książki W Katowicach

4 Śląskie Targi Książki, odbędą się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Po trzeciej edycji, którą odwiedziła rekordowa, 34 tysięczna publiczność, w tym roku organizatorzy spodziewają się niemniejszego sukcesu. Targi dają możliwość spotkań z pisarzami, poetami i ilustratorami podczas licznych spotkań literackich, warsztatów i dyskusji. Targom towarzyszą liczne atrakcje dla dzieci. Co roku odwiedzający mogą przynieść swoje książki i wymienić się nimi z innymi miłośnikami czytania!

Więcej informacji: http://www.slaskczyta.pl/

25-28.10 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

To ogromna strefa promocji dobrych książek, miejsce spotkań, wymiany myśli i dyskusji o literaturze. Co roku wybierany jest Gość Honorowy imprezy. W ubiegłym roku była to Francja, dwa lata temu Izrael, jeszcze wcześniej Litwa. W tym roku będzie to Szwecja! Organizatorzy podjęli taką decyzję po zeszłorocznych spotkaniach z Camillą Läckberg, która przyciągnęła tłumy czytelników! Targami zawładną więc skandynawskie thrillery!

Więcej informacji: http://www.ksiazka.krakow.pl/pl/

TARGI NA ŚWIECIE

Jeśli chodzi o imprezy światowe to na uwagę zasługują na pewno targi londyńskie London Book Fair, które odbędą się w kwietniu, od 10 do 12. To wiodąca impreza wiosenna w Europie. Druga połowa roku zawsze jest zdominowana przez największe targi na świecie, czyli Frankfurt Book Fair, które tradycyjnie organizowane są w październiku, w tym roku między 10 a 14. To wielka impreza gromadząca najpopularniejszych autorów książek, wydawców, producentów filmowych oraz niesamowitą ilość czytelników z całego świata. Między 30.05 a 1.06 odbędą się największe targi książki w USA – BookExpo America w Nowym Jorku. To impreza z długą historią, pierwsze targi odbyły się w 1902 roku! Bologna Children’s Book Fair to targi specjalizujące się w literaturze dziecięcej. Organizowane są już od 1963 roku! Tegoroczna impreza odbędzie się między 26-29.03. Tradycyjnie podczas imprezy swój warsztat prezentują ilustratorzy i artyści graficy współtworzący książki dla dzieci. Hong Kong Book Fair – to ze względu na ilość odwiedzających największa azjatycka impreza. W tym roku odbędzie się w lipcu od 18 do 24. Od 28 lat przyciąga czytelników polujących na autografy, kulturalne atrakcje i okazyjne zakupy.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora