THRILLERY NA NIEPOGODĘ!

24.11.2017

Za oknem klimat jak w skandynawskich kryminałach… Zacinający deszcz, brak słońca, wilgoć i przenikający ubranie wiatr, a nawet śnieg. Do tego niekorzystny biomet, z którym nawet najbardziej aromatyczna kawa sobie nie radzi. Na taką aurę i chandrę jesienną, która powoli puka do drzwi, jest tylko jedno remedium. Dobry thriller! Oto pięć książek, dzięki którym jesień przetrwasz w doskonałej kondycji.

zbieg

Zbieg, John Grisham

„Zbieg” to już piąty tom serii thrillerów prawniczych Grishama skierowanych do młodszego czytelnika. Bohaterem jest genialny, choć najmłodszy prawnik świata. Jego rodzina to prawnicy z pokolenia na pokolenia, ich znajomi i przyjaciele również. Nic więc dziwnego, że trzynastoletni Theo Boone marzy o karierze prawnika. Kocha prawo i uwielbia udzielać porad prawnych. W najnowszej części bohater będzie musiał zmierzyć się z dawnym wrogiem, którym jest Pete Duffy, groźny morderca. Sprytny nastolatek doprowadza zbiegłego Duffy’ego przed sąd, ale przez to wpada w tarapaty i znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie! Pełen akcji thriller dla młodzieży.

mirror

Mirror, Mirror, Rowan Coleman, Cara Delevingne

Znana modelka i aktorka Cara Delevingne, wraz z autorką bestsellerowych powieści Rowan Coleman, stworzyła świetny thriller, który jest jednocześnie powieścią o przyjaźni, tożsamości i pozorach. Główni bohaterowie to czwórka przyjaciół – Red, Leo, Rose i Naomi. Wszyscy z różnych powodów odstają od reszty rówieśników i są uznawani za tak zwanych odmieńców. Zbliżyła ich do siebie muzyka, postanowili założyć zespół o nazwie „Mirror, Mirror”. Radość ze wspólnej pasji została szybko przerwana przez śmierć jednego z członków zespołu. Pewnego dnia Naomi została wyciągnięta nieprzytomna z rzeki. W śpiączce, walczy o życie w szpitalu. Według policji próbowała popełnić samobójstwo. Pozostałej trójce przyjaciół trudno jest jednak w to uwierzyć. Każdy na swój sposób przeżywa tą tragedię – Rose ciągle imprezuje, Leo wpada w depresję, a Red postanawia samodzielnie odkryć prawdę. Świetna książka, w której sporo jest tajemnic jak na prawdziwy thriller przystało. Historia grupy przyjaciół pokazuje także miłość młodych ludzi do muzyki, ich codzienne dylematy, niepewność i nadzieje na lepszą przyszłość. Zakończenie i rozwiązanie zagadki jest zaskakujące i wstrząsające!

mind

Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI, John Douglas, Mark Olshaker

To głośna książka, na podstawie której powstał serial w reżyserii Davida Finchera. John Douglas to jeden z najwybitniejszych profilerów FBI. Ścigał najgroźniejszych psychopatów, próbował przewidzieć kolejne ruchy seryjnych morderców, by ich jak najszybciej ująć. W książce dzieli się historiami o najsłynniejszych śledztwach i próbach wniknięcia w umysły psychopatów. Wspomnienia Douglasa zostały napisane w formie powieści, dlatego książka bardzo szybko wciąga. To relacja z pierwszej ręki o prawdziwej pracy agentów, szczegółach śledztw i najgorszych zbrodniarzach. Propozycja dla tych, którzy mają mocne nerwy!

danbrown

Początek, Dan Brown

Kolejna przygoda Roberta Langdona! Tym razem profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, udaje się do Muzeum Guggenheima w Bilbao. Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i twórca wynalazków, dawny uczeń Langdona, ma ujawnić tu swoje nowe odkrycia naukowe, które mają wstrząsnąć całym światem. Wieczór, podczas którego ma miejsce prezentacja, zamienia się jednak w chaos, a odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, dyrektorka muzeum, która pomagała Kirschowi. Razem udają się do Barcelony, gdzie próbują odnaleźć hasło, które stanowi klucz do sekretu Kirscha. Tradycyjnie w powieści Browna znajdziemy liczne konteksty kulturowe, odniesienia do religii, Biblii, dzieł sztuki, poezji i filozofii. Pełno jest tu także akcji, pościgów i skomplikowanych zagadek, które może rozwikłać tylko główny bohater. Świetna rozrywka na ponure wieczory!

sekret

Sekret, którego nie zdradzę, Tess Gerritsen 

Trudno uwierzyć, że to już 12 tom przygód duetu Rizzoli – Isles! Detektyw i lekarka sądowa kolejny raz będą musiały zmierzyć się z bestialskim morderstwem. Ofiarą jest producentka popularnych horrorów. Miejsce zbrodni przypomina kadr z produkowanych przez kobietę filmów… Maura ma problem z ustaleniem przyczyny śmierci, ponieważ wszystkie zadane ofierze rany wydają się być pośmiertne. Kiedy kilka dni później zostają odnalezione kolejne zwłoki, tym razem mężczyzny. Jane i Maura mają już pewność, że poszukiwany szaleniec morduje według klucza. Jego odkrycie pozwala przewidzieć, kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa, a nawet odnaleźć przyszłą ofiarę! Kobieta może pomóc w złapaniu mordercy, ale sama ukrywa mroczną tajemnicę, której nie chce ujawnić, nawet w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Tess Gerritsen ma niezwykłą wyobraźnię i talent do opisywania akcji, która nigdy do końca nie jest taka, jak nam się wydaje. Kolejna, godna polecenia część serii!

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora