Poznaj pięciu mistrzów polskiej literatury fantastycznej

13.12.2015

TOP 5 najlepszych pisarzy polskiej fantastyki

  • Stanisław Lem

dzienniki_kolaz_apple

Najsłynniejszy polski pisarz, o którym słyszał już cały świat. Filozof i futurolog. Książki Stanisława Lema były tłumaczone na ponad 40 języków. Opowiadają o rozwoju, nauce, technice, sztucznej inteligencji i… naturze ludzkiej w obliczu tego, co sama stworzyła. Do tej pory sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzy! Najsłynniejsze z nich to:

– „Dzienniki gwiazdowe”
–  „Bajki robotów”
– „Solaris”

  • Andrzej Sapkowski

sapkowski

Znany przede wszystkim z sagi o Wiedźminie polski pisarz, którego styl jest jednocześnie bardzo oryginalny oraz wciągający. W 2009 roku jako pierwszy autor nieanglojęzyczny został nagrodzony David Gemmel Award for Fantasy za angielskie wydanie pierwszego tomu sagi o Wiedźminie. Książki Sapkowskiego zostały przetłumaczone na język hiszpański, rosyjski, angielski, francuski, słowacki, portugalski, czeski, francuski, i litewski.

  • Maja Lidia Kossakowska

kossakowska

Pisarka lubująca się w tematyce anielskiej. Nagrodzona Srebrnym Globem za swoje opowiadanie „Beznogi Tancerz”. Została także wyróżniona wieloma nominacjami do najważniejszych polskich nagród w dziedzinie fantastyki. Autorka takich książek jak: „Siewca Wiatru”, „Obrońca Królestwa”, oraz „Ziarna Niebios”. Gdy raz zaczyta się w jej anielskiej literaturze, pozostaje się przy niej aż do samego końca!

  • Marcin Ciszewski

ciszewski

Jeden z najoryginalniejszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Powieści Ciszewskiego wyróżniają się niesamowitą pomysłowością oraz zestawieniem nierealnych zdarzeń. Podróże w czasie, w wyniku których supernowoczesne jednostki trafiają na front walki Powstania Warszawskiego lub też bazujące na faktach opowieści kryminalne, wciągają czytelników na długie godziny.

  • Jacek Piekara

piekara

Redaktor naczelny czasopisma Fantasy, a także zapalony gracz. Choć autor znany jest głównie z opowiadań o Arivaldzie z Wybrzeża, napisał także takie opowiadania jak „Wszystkie Twarze Szatana”, „Labirynt” oraz „Necrosis: Przebudzenie”. Wyjątkowo ciekawy pisarz, który przypadnie do gustu niejednemu czytelnikowi.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora