UDANY URLOP TYLKO Z DOBRĄ POWIEŚCIĄ!

31.08.2017

Jaki jest najlepszy sposób na odpoczynek? Relaksująca książka. Przyjemne historie fundują świetną zabawę, uśmiech, odrobinę wzruszenia i emocji oraz zawsze dobre zakończenie. Na sierpień mamy dla was intrygującą powieść opartą na faktach, optymistyczną historię obyczajową i klasyczny romans. Sprawdźcie tytuły!

„Jak zrujnować królową. Maria Antonina, skradzione diamenty i skandal, który zachwiał tronem Francji”, Jonathan Beckman

Beckman_Jakzrujnowackrolowa_500pcx

Akcja tej powieści rozgrywa się w osiemnastym wieku we Francji, tuż przed wybuchem Rewolucji. W tym czasie na tronie zasiada Ludwik XVI i jego żona – Maria Antonina Habsburg. Poznajemy przebieg tzw. „afery naszyjnikowej”, która miała ogromny wpływ na wydarzenia tamtych dni. Autor, aby dociec jak doszło do afery, która przyczyniła się do wybuchu rewolucji francuskiej i ostatecznie zakończyła monarchię we Francji, zbadał poprzedzające ją wypadki. Poza próbą rozwiązania zagadki jest tutaj świetnie oddane życie we Francji XVIII wieku. Poznajemy dwór oraz związek pary królewskiej, która nie pałała do siebie ciepłym uczuciem. Maria Antonina była piękną kobietą, która nie zważając na konsekwencje, była w stanie przeznaczyć każdą kwotę na klejnoty, byle oszałamiająco wyglądać. Tytułowe diamenty tworzyły wyjątkowy naszyjnik, który podobno składał się z sześciuset czterdziestu siedmiu brylantów! Nic dziwnego, że rozpętał taką burzę 😉 Historia naszyjnika wciąż nie została wyjaśniona i nadal fascynuje!

„We wspólnym rytmie”, Jojo Moyes

Moyes_Wewspolnymrytmie_500pcx

Od czasu „Zanim się pojawiłeś” każda nowa książka tej autorki jest wielkim wydarzeniem. W nowej powieści „We wspólnym rytmie” występuje kilku bohaterów, ale na pierwszy plan wysuwa się prawniczka Natasha Macauley. Kobieta przechodzi kryzys, rozstaje się z mężem i popada w przygnębienie. Życie wydaje jej się pozbawione sensu. Pewnego dnia przyłapuje 14-letnią dziewczynkę na kradzieży. Odszukuje ją i dowiaduje się, jak smutne życie wiedzie. Sara kiedyś mieszkała z dziadkiem w Londynie. Trenowała jazdę konną na podarowanym jej przez dziadka koniu o imieniu Boo. Jednak jej życie uległo drastycznej zmianie, kiedy została sama. Trafiła do rodziny zastępczej, a jej głównym celem stała się walka, by nie stracić konia. Po poznaniu historii Sary Natasha angażuje się emocjonalnie i postanawia jej pomóc. Tradycyjnie z powieści Jojo Moyes bije nadzieja i optymizm, dlatego książkę świetnie się czyta.

„Kłamca”, Nora Roberts

Kłamca

Mistrzyni romansu napisała kolejną powieść pełną gorących emocji. Główna bohaterka, Shelby Pomeroy, to dziewczyna z małego miasteczka, która poznaje przystojnego i bogatego mężczyznę. Bogacz traci dla niej głowę. Dziewczyna wyjeżdża z nim i żyje w luksusie. Rodzi im się córeczka i życie wydaje się być idealne niczym sen. Niestety bajka zamienia się w koszmar. Mąż Shelby ginie w tajemniczym wypadku, a ona odkrywa, że był oszustem i zdrajcą. Kobieta zostaje z długami, powraca więc w rodzinne strony, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć… W powieściach Nory Roberts panuje tradycyjnie sielski nastrój, a czarne chmury zawisają nad bohaterami tylko na chwilę. W „Kłamcy” ciekawym elementem jest zagadka kryminalna, która wzmaga napięcie. Powieść na pewno spodoba się fankom romansów. To idealna pozycja na urlop!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora