arcydzieło tom hanks

Arcydzieło

Tom Hanks

Wielka Litera
2023


Gdzie kupię

Pierwsza powieść Toma Hanksa. Arcydzieło

Błyskotliwa, przewrotna, wzruszająca i pełna ironii historia o powstawaniu filmu o superbohaterach.

Tylko ktoś, kto pracował przy dziesiątkach filmów, mógłby napisać taką powieść. I tylko ktoś obdarzony z jednej strony talentem pisarskim, z drugiej – szalonym poczuciem humoru, mógł zrobić to tak doskonale.

W zwariowanej, wielowątkowej historii powstania pewnego filmu, z góry obliczonego na kasowy hit, autor zdradza tajemnice, jakich nikt z osób pracujących na planie nigdy by nie zdradził, bo zwyczajnie… nikt by w to nie uwierzył. Co tu jest fikcją, a co prawdziwym wspomnieniem legendarnego aktora i reżysera? Przez pryzmat obiektywu kamery autor nie tylko pokazuje szaleństwo i magię panujące na planie, ale doskonale zarysowuje zmiany w amerykańskiej kulturze od czasów II wojny światowej. Nie kryje swojej miłości do filmu, oddając jej blaski i cienie na każdej stronie tej napisanej z epickim rozmachem powieści o ludziach, dla których plan filmowy jest osobnym, nieco szalonym wszechświatem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
8 ocen
6 recenzji
5 7
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Prezesowa
01.08.2023
Wiele sobie obiecywałam po tej książce i niestety się zawiodłam. Całość czyta się wolno, historia bohatera nie wydaje się zbyt porywająca. Owszem, wiedza zza kulisów tworzenia filmów, do tego z pierwszej ręki, jest bardzo ciekawa, jednak w moim odczuciu nie na tyle, by przeczytać całość, do czego się zmuszałam. Sądząc po ocenach, do niektórych odbiorców trafi, jednak nie ma się co nastawiać na fajerwerki.
EdMa
28.07.2023
Fascynująca opowieść o kulisach pracy reżyserskiej. Świetnie wpleciona historia weterana wojennego jest genezą powstania scenariusza do kręconego filmu. Książka jest pełna wzruszających wątków, a jednocześnie dowcipna i zabawna. Realizm przedstawionych sytuacji stawia przed czytelnikiem pytanie: ile jest w nich prawdy, a ile fikcji literackiej? Czas spędzony z lekturą bez wątpienia nie będzie zmarnowany.
ewagrandmother
27.07.2023
Przeczytałam jego opowiadania i były fajnie napisane, ale Arcydzieło jest naprawdę super!
  • 1
  • 2