atlas lucinda riley siedem sióstr

Atlas. Historia Pa Salta. Siedem sióstr

Lucinda Riley, Harry Whittaker

Albatros
2023


Gdzie kupię

Długo wyczekiwany finał najpopularniejszej na świecie serii obyczajowej „Siedem sióstr”!

Historia siedmiu sióstr została odkryta.

Ale sekrety z przeszłości ich ojca wciąż mogą zmienić ich przyszłość…

Paryż, rok 1928.

Pewna rodzina przyjmuje pod swój dach przypadkowo znalezionego, wycieńczonego chłopca. Delikatny, wybitnie utalentowany młodzieniec rozkwita w nowym domu, a rodzina, która go przygarnia, zapewnia mu życie, o którym nie śmiał marzyć. Nikt jednak nie zna jego przeszłości, a on sam milczy na ten temat.

Gdy wyrasta na młodego mężczyznę, znajduje pierwszą miłość, a swój talent szlifuje w paryskim konserwatorium muzycznym. Udaje mu się prawie zapomnieć o lęku, przed którym uciekł, i o obietnicy, której przysiągł dotrzymać. Tymczasem w całej Europie zaczyna szerzyć się zło i nikt już nie czuje się tutaj bezpiecznie. W głębi serca młodzieniec wie, że nadchodzi czas, kiedy będzie musiał znowu uciekać.

Morze Egejskie, rok 2008.

Siedem sióstr spotyka się na pokładzie rodzinnego statku, aby pożegnać ukochanego ojca, którego tak bardzo kochały. Okazuje się jednak, że nie tylko okoliczności jego śmierci i ich własna przeszłość stanowią dla nich tajemnicę, ale Pa Salt również skrywał wiele innych sekretów.

Ku zaskoczeniu wszystkich, to właśnie ostatniej z sióstr, o której istnieniu nie wiedziały, Pa Salt powierzył wskazówkę dotyczącą prawdziwej historii ich rodziny. Siostry muszą pogodzić się z myślą, że ich ojciec był kimś, kogo ledwo znały. A długo skrywane tajemnice, które wychodzą na światło dzienne, wciąż mogą mieć dla nich poważne konsekwencje.

„Atlas. Historia Pa Salta” to opowieść pełna miłości i trudnych wyborów, przekraczająca granice lądów i oceanów, której finał został zapisany w gwiazdach.

W maju 2023 roku w końcu poznamy zaskakujące zakończenie sagi „Siedmiu sióstr”, na które czekają miliony czytelników na całym świecie!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
12 ocen
7 recenzji
5 11
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

karola_d
30.06.2023
Z niecierpliwością czekałam na wyjaśnienie sekretów Pa Salta. Cała seria zrobiła na mnie dobre wrażenie – jedne siostry polubiłam, inne trochę mniej, ale wszystkie historie miały to "coś". Byłam niezmiernie ciekawa jaki będzie ich finał, a siódma część tylko zaostrzyła mój apetyt. I wtedy doszło do bardzo smutnego wydarzenia – śmierci autorki. Pomyślałam, że już nigdy nie poznam rozwiązania tajemnicy Siedmiu Sióstr. Na szczęście syn Lucindy Riley, bazując na materiałach zostawionych przez matkę, na rozmowach z nią przeprowadzonych, postanowił napisać ostatni tom serii. Niezmiernie mnie to ucieszyło, ale równocześnie pojawiły się obawy, czy zostanie zachowany ten cudowny styl i klimat poprzednich części, które zresztą są charakterystyczny również dla innych książek zmarłej autorki. Teraz, będąc już po lekturze historii Pa Salta, muszę przyznać, że Harry Whittaker spisał się znakomicie. Nie wiem jaka byłaby ta część, gdyby napisała ją Lucinda Riley, być może znacząco by się różniła, wywierała inne wrażenia. Jednak to, co dane było mi przeczytać, z pewnością nie przyniosło rozczarowania. Pewne teorie, które nasunęły mi się podczas czytania przygód sióstr D'Apliese, potwierdziły się. Niektóre wątki zupełnie mnie zaskoczyły. To co stanowiło zagadkę, zostało wyjaśnione. Jako fanka książek Lucindy Riley czuję się usatysfakcjonowana i uważam, że syn złożył matce piękny hołd takim zakończeniem serii "Siedem Sióstr".
Irena
30.06.2023
Bardzo emocjonalne zakończenie sagi. Będzie mi jej brakować.
patibm
28.06.2023
Wspaniała podróż pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, zamykająca historię Pa Salta i jego adoptowanych córek. Ta część wszystko wyjaśnia, spina wszystkie wątki i historie zawarte w poprzednich częściach sagi. Gorąco polecam dla fanów powieści Lucindy Riley.