Bez pożegnania - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
Oceń w Polcecacie-Pomagacie bez pożegnania harlan coben

Bez pożegnania

Harlan Coben

Albatros
2021


Gdzie kupię

Tylko jeden człowiek zna prawdę.

Ken Klein. Posądzony przed jedenastoma laty o zgwałcenie i zamordowanie dziewczyny młodszego brata, Willa, ścigany przez FBI, rozpłynął się w powietrzu, a po jakimś czasie ludzie uznali, że zginął.

Nie wszyscy. Na łożu śmierci matka wyznaje Willowi, że jego brat wciąż żyje, a zdjęcie Kena – zrobione przed dwoma laty – potwierdza, że jej słowa nie były majaczeniem umierającej kobiety.

Will czuje, że musi odnaleźć brata, a kiedy znika jego ukochana, Sheila, ta potrzeba zamienia się w konieczność. Czy istnieje jakiś związek między jej zaginięciem a dawną tragedią?

Już wkrótce ekranizacja książki na Netflix!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
10 ocen
8 recenzji
5 6
4 3
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zosia
22.09.2021
“Bez pożegnania” Harlana Cobena to niesamowity thriller trzymający w napięciu i dostarczający adrenaliny jak nic innego. Klimat jaki panuje na początku utrzymuje się już do końca, wręcz zmuszając zaciekawionego czytelnika do przeczytania następnej i następnej strony. “Tylko jeden człowiek zna prawdę” Oskarżony przed jedenastoma laty Ken Klein o zgwałcenie i zamordowanie dziewczyny młodszego brata, po zbrodni znika, a ludzie uznają go za zmarłego. Jednak sam Will, którego najbardziej dotknąć mogła zbrodnia nie wierzy w jego winę. Zna go przecież i jest przekonany, że nie dopuścił by się takiego czynu. Matka na łożu śmierci wyznaje mu – “On żyje”. Z początku myśli, że to majaczenie umierającej kobiety, jednak, gdy jakiś czas później znajduje zdjęcie sprzed dwóch lat z widniejącym na nim wizerunkiem Kena jest przekonany, że miała ona rację. “Zanim ruszysz na przód musisz spojrzeć wstecz” Zadanie jakie wyznacza sobie mężczyzna jest jednak trudniejsze niż mógł by się spodziewać. Dodatkowo znika jego ukochana Sheila, przypomina on sobie jak dzień wcześniej płakała, ale twierdziła, że to nic takiego. Teraz gdy zaczęła jej szukać policja jest przekonany, że ma to związek z tamtym wieczorem. Will Klein chcąc nie chcąc musi zmierzyć się z bolesną przeszłością, w innym razie nie uda mu się rozwiązać starych spraw, a przecież ciągle pojawiają się nowe problemy… “Najgorsza prawda i tak jest lepsza od kłamstwa” Książka, której autorem jest Harlan Coben jest napisana w taki sposób, aby czytelnik mógł wczuć się w postać Willa. Pozwala przeżywać nam jego emocje i w trakcie tworzyć własne teorie zakończenia, które mnie na przykład dosyć mocno zaskoczyło. Osobiście gorąco polecam “Bez pożegnania” i jestem przekonana, że nawet osobom, które za specjalnie nie przepadają za książkami o tematyce kryminalnej może się ona spodobać.
Freda
20.09.2021
Wciągajaca opowieść w ktorej przeszlość miesza się z terażniejszością. Pomysł na książke niby nie nowy ale autor daje mu nowy wymiar, dzieki czemu czytelnik podąża wraz z Willem odkrywajac dotad nieznane przestrzenie.
Ania
19.09.2021
Matka Willa na łożu śmierci wyznaje synowi, że jego zaginiony brat żyje. Mężczyzna planuje poruszyć niebo i ziemię, aby znaleźć Kena. W tym samym czasie znika Sheila – ukochana Willa. Czy dwa niespodziewane zaginięcia mają ze sobą jakieś powiązanie? Z książkami tego Autora mam tak, że albo przepadnę od początku, albo ciężko idzie nam wspólna droga. Tym razem już od pierwszych stron wiedziałam, że to będzie coś, co skradnie moje serce. Harlan Coben w tej książce idealnie buduje napięcie i lawiruje akcją. Intryga goni intrygę, a na każdym zakręcie czeka na nas nowa niewiadoma. "Bez pożegnania" mogę z czystym sumieniem określić najlepszą książką Cobena, którą miałam przyjemność przeczytać. Przeszłość ukazuje tutaj swoje mroki w najmniej spodziewanym momencie. Śledząc losy bohaterów zauważamy, że nasza historia potrafi ciągnąc się za nami i nie zawsze łatwo odciąć się od pewnych rozdziałów z życia. Polecam!