harlan coben brakujący element

Brakujący element

Harlan Coben

Albatros
2022


Gdzie kupię

Nowa powieść Harlana Cobena, w której powraca Wilde, bohater bestsellerowego „Chłopca z lasu”.

Kolejna porywająca i pełna zwrotów akcji książka współczesnego arcymistrza thrillerów.

Szokujące dopasowanie genetyczne ujawnia najmroczniejszą rodzinną tajemnicę…

Wilde jako małe dziecko został porzucony w lesie. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Rejestruje się na stronie internetowej, która na podstawie nadsyłanych próbek materiału genetycznego kojarzy spokrewnionych ze sobą ludzi.

Dzięki portalowi udaje mu się odnaleźć biologicznego ojca, ale spotkanie z nim rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Wilde dowiaduje się jednak o jeszcze jednym krewnym. Peter Bennett, gwiazda popularnego reality show, próbuje się z nim skontaktować, ale po jednej nieudanej próbie znika jak kamień w wodę. Nękany wyrzutami sumienia Wilde zaczyna go szukać. Okazuje się, że Peter Bennett stał się ofiarą zmasowanego hejtu i zaliczył medialny upadek, który można określić chyba tylko jako koszmar na jawie.

Czy sam był sobie winien? A może padł ofiarą perfidnej i skomplikowanej intrygi? Prowadząc śledztwo w jego sprawie, Wilde wkracza w plugawy świat celebrytów i reality TV, a przy okazji poznaje nowe wątki własnej mrocznej historii…

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
9 ocen
7 recenzji
5 8
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ewelina Facheris
01.08.2022
Wilde został porzucony jako dziecko w lesie. Dziś jest dorosłym mężczyzną i nadal nie wie, kim są jego rodzice. Dlaczego porzucili go na niemal pewną śmierć? Swój materiał genetyczny wysyła do jednej z firm, która kojarzy krewnych na jego podstawie. Tak odnajduje biologicznego ojca. Spotkanie z nim nie przynosi upragnionych odpowiedzi. Pojawia się jednak jeszcze jeden trop. Do Wilde'a odzywa się jeszcze jeden krewny. Okazuje się nim gwiazdor reality show, który w ostatnim czasie musiał zmierzyć się z ogromnym hate'em. Kiedy Wilde chce nawiązać z nim kontakt, ten znika. Za to giną kolejne osoby. Czy odnalezienie krewnego zbliży Wilde'a do odkrycia swojego pochodzenia? Czy angażując się w tę sprawę, nie wpakuje się w kolejne kłopoty? "Brakujacy element" to kontynuacja świetnego "Chłopca z lasu". W pierwszym tomie brakowało mi rozwinięcia historii Wilde'a. Tu poznajemy bliżej jego historię i jego samego. Prawda jest bardzo skomplikowana i mroczna. Coben podjął wątek reality tv, gwiazd tych programów i to jak funkcjonują. Chyba nie dziwi fakt ustawiania i reżyserowania tego typu programów. Uczestnicy żądni chwili sławy zrobią wszystko, aby ta chwila trwała jak najdłużej i próbują wycisnąć z niej jak najwięcej. Sława łączy się z hate'em. Tu przedstawione jest jego najgorsze oblicze. Fani autora z pewnością rozpoznają postaci z innych jego książek. Hester Crimstein pojawiła się już w pierwszej części. Charyzmatyczna i wygadana pani prawnik i w tej części również odgrywa jedną z głównych ról. W "Brakującym elemencie" pojawia się jeszcze jeden bohater, którego możecie kojarzyć z innej powieści. Nie będę Wam jednak zdradzać kto to taki. Przekonajcie się sami. Nie potrafię być do końca obiektywna wobec książek tego autora. Czytam go od czasów liceum albo jeszcze dłużej i każdą kolejną powieść biorę w ciemno. I tym razem Harlan Coben mnie nie zawiódł.