chcę twojego życia amber garza

Chcę twojego życia

Amber Garza

Marginesy
2023


Gdzie kupię

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna: jej ukochany syn Aaron wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, a jedyna przyjaciółka jest mocno zaangażowana w życie swoich dzieci i coraz rzadziej spędzają razem wieczory.

Dodatkowo Kelly boryka się z problemami psychicznymi. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że w mieście mieszka inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego syna Sullivana, nie może przestać o niej myśleć. Za wszelką cenę chce ją poznać, szuka jej wszędzie, a wreszcie decyduje się zaaranżować pozornie przypadkowe spotkanie. Kobiety zaprzyjaźniają się, spotykają coraz częściej, a Kelly coraz bardziej ingeruje w życie młodej matki. Z czasem ich relacja zamienia się w obsesję. Kiedy więc jedna Kelly znika, cóż, to ta druga może wiedzieć dlaczego…

Chcę twojego życia to pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne, a każda bohaterka kryje wiele tajemnic.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
11 ocen
10 recenzji
5 7
4 4
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ruda
13.02.2023
Jeśli chodzi o thrillery, to rzadko kiedy potrafię przejść obok nich obojętnie. Zwłaszcza jeśli jest to thriller psychologiczny. Zwykle nie żałuję swojej decyzji. I tak się to stało i ty razem. ''Chcę twojego życia" już skusił mnie okładką i tajemniczym tytułem. Czułam , że to będzie strzał w dziesiątkę. Kelly Medina to dojrzała kobieta. Ma męża, który jest wykładowcą na uniwersytecie. Ma też syna, a może tylko jej się wydaje. Jakiś czas temu bowiem przeżyła traumę i od tamtej pory miewa halucynacje. Nie pomaga też jej fakt, że czuje się samotna w wielkim domu, czekając na przyjazd męża, który nie każdy weekend jest w stanie jej poświęcić. Nikt z jej bliskich nie do końca jej wierzy, gdy Kelly mówi, że poznała młodą kobietę, która nazywa się tak samo jak ona. Młodsza Kelly ma małego synka i to powoduje, że starsza Kelly dostaje obsesji na ich punkcie. Często ich odwiedza, kupuję masę rzeczy dla chłopczyka, poucza młodą matkę, jak ta ma wychowywać swoje dziecko. Zarówno jej przyjaciółka , jak i mąż martwią się o nią, o jej stan psychiczny. Natomiast nikt łącznie z nią samą nie spodziewa się zupełnie czym skończy się ta znajomość. Z każdej strony książki wychyla się nieśmiało kolejna tajemnica. Gdy, już, już wiemy na pewno co się zdarzy, okazuje się, że nic z tego. Czas na kolejną zagadkę. Najlepsze jest jednak to, że tak naprawdę nie wiemy czy Kelly myśli jasno, czy ulega swoim paranojom i jej ogląd sytuacji nie jest wiarygodny. Miłośnicy thrillerów powinni być zachwyceni powieścią, a inni czytelnicy być może odnajdą w tej książkę kawałek świetnie napisanej historii. Polecam z czystym sumieniem.
Ambros
12.02.2023
Czy chciałabyś się zamienić życiem z inną osobą? Dlaczego? Masz swojego dość? A może jest nudne i jednostajne, a ty potrzebujesz adrenaliny? Można spróbować, ale czy warto? Spokojne, senne amerykańskie miasteczko, w którym żyje Kelly Medina. Mąż jest ciągle w delegacji, a syn wyjechał na studia. Wolny czas spędza z przyjaciółką, która nie może poświęcać jej całego swojego wolnego czasu. Ma również rodzinę i angażuje się w życie swojej rodziny. Kelly od lat zmaga się z problemami psych, chodzi na terapię i ciągle wraca do wydarzeń sprzed lat. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy przypadkiem się dowiaduje, że w miasteczku mieszka kobieta, która nazywa się tak samo jak bohaterka i ma małego synka. Kelly poznaje ją bliżej i zaczyna się angażować w jej życie. Z czasem dostaje obsesji na jej punkcie, sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli. Jak skończy się ich znajomość? Czy ma jakieś głębsze dno? A może ta druga Kelly nie znalazła się w miasteczku przypadkiem tylko celowo? Jedno jest pewne, wydarzenie się doskonale rozkręcą i skomplikują. Pojawią się nowe okoliczności, które pozwolą inaczej spojrzeć na ich znajomość … Chcę twojego życia to intrygujący, pełen tajemniczości i niedopowiedzeń thriller psychologiczny. Ciężka i trudna atmosfera głęboko przenika między bohaterkami. Czytelnik nawet przez chwilę nie spodziewa się, czym autorka zaskoczy, i z której strony zaatakuje. Niepewność trzyma w napięciu przez całą fabułę. Nie wiemy, jakie tajemnice skrywają bohaterki, są one misternie utkane i skrywane. Ale czasami wnikliwy odbiorca, który potrafi czytać między wierszami, dojrzy więcej. Wszystkimi zmysłami uchwyci ciekawą fabułę i będzie ją przeżywać wraz z bohaterami. Mnie ta lektura porwała, nie mogłam się od niej oderwać. Za wszelką cenę, kosztem nieprzespanej nocy, musiałam poznać prawdę. I była ona zaskakująca i nieoczekiwana. A później musiałam te emocje ujarzmić i się z nimi oswoić. Pełnia satysfakcji. Polecam, świetnie wykreowani bohaterowie, z nutką tajemniczości i nieodkrytą przeszłością, która tylko dodatkowo wzmaga napięcie. Bądź z bohaterkami do końca, a przekonasz się która Kelly Medina jest prawdziwa … Bo to nie jest takie oczywiste … Powodzenia!
Michasia
06.02.2023
Bardzo ciekawie napisana książka, zwroty akcji i styl pisania też dobry. Szybko się czyta.