chcę twojego życia amber garza

Chcę twojego życia

Amber Garza

Marginesy
2023


Gdzie kupię

Małe amerykańskie miasteczko. Kelly Medina czuje się bardzo samotna: jej ukochany syn Aaron wyjechał na studia, mąż pracuje w innym mieście, a jedyna przyjaciółka jest mocno zaangażowana w życie swoich dzieci i coraz rzadziej spędzają razem wieczory.

Dodatkowo Kelly boryka się z problemami psychicznymi. Kiedy przypadkiem dowiaduje się, że w mieście mieszka inna Kelly Medina, która ma kilkumiesięcznego syna Sullivana, nie może przestać o niej myśleć. Za wszelką cenę chce ją poznać, szuka jej wszędzie, a wreszcie decyduje się zaaranżować pozornie przypadkowe spotkanie. Kobiety zaprzyjaźniają się, spotykają coraz częściej, a Kelly coraz bardziej ingeruje w życie młodej matki. Z czasem ich relacja zamienia się w obsesję. Kiedy więc jedna Kelly znika, cóż, to ta druga może wiedzieć dlaczego…

Chcę twojego życia to pełen zwrotów akcji thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne, a każda bohaterka kryje wiele tajemnic.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
11 ocen
10 recenzji
5 7
4 4
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

@ksiazka.w.pigulce
01.02.2023
"Chcę twojego życia. Pragnę zamienić się miejscami. Mieć to, czego nie mam, ale masz to ty. Odbiorę ci wszystko". Główna bohaterka to stateczna kobieta żyjąca od weekendu do weekendu. Powrotu męża do domu, kontakt z dorosłym już synem, spotkania z przyjaciółką i tyle. Taki mały świat tak wielu przemyśleń i bolączek Kelly dusi bohaterkę. Pustka, trauma niejasnego pochodzenia, wspomnienia układające się element po elemencie w jeden spójny obraz – autorka powoli niczym warstwy cebuli odkrywa historię, która wprawia w zdumienie. Im dalej w tekst, tym więcej pytań, podejrzeń, wątpliwości. Im mocniej czytelnik wgryza się w tę historię, tym budzi ona coraz więcej pytań zamiast odpowiedzi; tym trudniej zmienia się podmiot sympatii, jak i zmienia się obraz poszczególnych bohaterów. Kelly natyka się na kobietę, która przypomina ją sprzed lat. Młoda matka, o identycznym imieniu i nazwisku, równie samotna w macierzyństwie, także posiadająca syna. Z powodu własnych doświadczeń i obsesji kobieta postanawia poznać bliżej swojego imiennego sobowtóra, ale znajomość ta będzie wymagała ofiar. Thriller o interesującej fabule, z zaskakującymi, lecz stonowanymi zwrotami akcji. Czytelnik na chwilę przed ujawnieniem kolejnych intencji autorki już domyśla się, co zaraz może się wydarzyć, bo jednak widać te przejścia, które planuje Garza. Pomysł jednak dobry, wykonanie również stosunkowo zgrabne, lecz czy to będzie thriller roku 2023?Nie jestem pewna.