martyna wojciechowska co chcesz powiedzieć światu

Co chcesz powiedzieć światu

Martyna Wojciechowska

Wydawnictwo W.A.B.
2022


Gdzie kupię

Nowa, wyczekiwana książka jednej z najbardziej znanych polskich reporterek.

„Co chcesz powiedzieć światu” daje siłę i nadzieję. Pokazuje świat bez znieczulenia i uwrażliwia na losy innych, niezależnie od tego, kim jesteś i gdzie mieszkasz.

Corinne swój pierwszy ultramaraton przez pustynię pokonała w wieku pięćdziesięciu dwóch lat, choć nigdy wcześniej nie biegała. Larysa uciekła przed wojną w Ukrainie z siódemką dzieci, dla których jest mamą zastępczą. W Polsce buduje ich nowe życie. Choć Jennifer urodziła się bez nóg, została wybitną gimnastyczką. Ella pierwszy raz nurkowała z rekinami jako pięciolatka, teraz jest ich obrończynią i rzeczniczką. Morena walczy w Salwadorze o kobiety, które odsiadują wyroki więzienia za poronienie. Darlan jest osobą interpłciową, cudem przeżyła prześladowania, dziś jest pastorką kościoła w Kenii. Marbella była gotowa na wszystko, żeby dać swoim dzieciom przyszłość. Pod koniec życia znalazła się w przytułku dla bezdomnych pracownic seksualnych w Meksyku. To jej dedykuję tę książkę.

„Co chcesz powiedzieć światu” to portrety dziesięciu niezwykłych kobiet, które spotkałam na różnych krańcach świata i w Polsce. Zainspirowały mnie, pokazały drogę, dodały otuchy. Spisałam ich historie, w których głośno mówią o tym, co najważniejsze: o walce o godność i szczęście własne, i drugiego człowieka, o odpowiedzialności za innych i za naszą planetę, o bezwarunkowej miłości, która daje siłę, i determinacji, która pozwala osiągnąć niemożliwe.

„Ta książka to opowieść o odważnych kobietach, ale też o mnie samej, bo bez nich nie byłabym tym, kim jestem”.

– Martyna Wojciechowska

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
10 ocen
5 recenzji
5 7
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ola
29.01.2023
Książka po prostu pochłonięta, taka perełka na półce.
Justyna
22.01.2023
Super książka polecam.
Ulek
08.01.2023
Książka budująca wrażliwość i pokazująca że trzeba pokonywać przeciwności losu.Jeśli bardzo czegoś chcesz możesz to zdobyć a marzenia są po to by je spełniać.Zainspirowała mnie książka i polecam z całego serca.
  • 1
  • 2