drzewo anioła lucinda riley

Drzewo anioła

Lucinda Riley

Albatros
2022


Gdzie kupię

Rodzinne sekrety. Szokująca prawda.

Powieść autorki bestsellerowej serii „Siedem Sióstr”.

Książka zawiera fragment nowej, wcześniej niepublikowanej powieści kryminalnej Lucindy Riley, zatytułowanej „The Murders at Fleat House”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros 1 czerwca 2022 roku.

Opowieść o miłości, stracie i oczyszczającej podróży w przeszłość.
Po trzech dekadach Greta Simpson wraca do Marchmont Hall, urokliwej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję. Obecny właściciel posiadłości, stary przyjaciel, zaprasza Gretę na Boże Narodzenie, licząc na to, że znajome kąty poruszą coś w jej podświadomości i staną się kluczem do odzyskania utraconej pamięci. Bo po wypadku, któremu Greta uległa przed laty, w jej umyśle zatarł się wszelki ślad po burzliwych zdarzeniach z długiego okresu jej życia.
Lekarze orzekli, że amnezja jest spowodowana traumą. Greta nie pamięta… bo nie chce pamiętać. Czy nie byłoby więc lepiej, żeby nie wracała do przeszłości?
Czy to, co może odkryć o sobie i swojej pięknej córce – aktorce, która jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę gwiazdy filmowej – nie okaże się gorsze od niewiedzy? I czy na odnalezienie miłości jej życia i tak nie jest już za późno?
Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach, które rzucają cień na kolejne pokolenia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
11 ocen
7 recenzji
5 6
4 5
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Bella219
31.05.2022
"Drzewo anioła" jest to poruszająca opowieść o losach Grety oraz jej rodziny. Opowiada o przeciwnościach losu jakie musi pokonać Greta, o tym jak wiele musi znieść aby być szczęśliwą. Gdy w pogoni za szczęśliwym życiem ulega wypadkowi i traci pamięć wszystko staje na głowie. Czy w najcięższych chwilach będzie miała oparcie w swoim przyjacielu Davidzie? Czy może David jest kimś więcej? Historia opowiada jak wiele jest w stanie poświęcić człowiek dla bliskich, ukochanych osób. Nie jest to łatwa książka, ale myślę, że warto ją przeczytać.
Graziapp
29.05.2022
Ciekawa,wciągająca historia. Dobrze się czyta,fajna na oderwanie się i spędzenie czasu w niedzielny,pochmurny dzień. Historia rozciągnięta w czasie, kończy się dobrze. Czego chcieć więcej)
Ola Tomaszewska
20.05.2022
Już dawno nie byłam w takim stanie emocjonalnym przez książkę. W głowie mam same „ochy” i „achy” i smutek, że to już koniec tej historii…Takie perełki zdarzają się tylko czasami. Wówczas dosłownie wyrywa mnie z przysłowiowych kapci i zostawia z „paszczą” otwartą ze zdziwienia i słowami: „co to było?!” Takie jest „Drzewo Anioła”. Nieprzewidywalne i wyjątkowe… Ta książka czekała na swoją kolej. Cierpliwie leżała na półce, bo zawsze inna książka ją wyprzedzała. Patrząc na okładkę miałam wrażenie, że będzie to historia świąteczna, a jakoś nie miałam ochoty na takie klimaty…Uwaga! Pomyliłam się. Akcja rzeczywiście częściowo rozgrywa się w Święta Bożego Narodzenia, ale nie jest to ciepła, świąteczna historia przy której można się ogrzać, a w tle rozbrzmiewa kolęda…Tutaj chodzi o zupełnie co innego… Greta Simpson, jedna z głównych bohaterek powieści, po latach wraca do urokliwej walijskiej posiadłości Marchmont Hall. Jej bliski przyjaciel liczy, że znajome kąty pomogą Grecie odzyskać pamięć, którą utraciła wiele lat temu po wypadku. Według lekarzy Greta nie pamięta ponieważ nie chce pamiętać, a jej amnezja spowodowana jest traumą. Co takiego wydarzyło się przed laty? Czy powrót do przeszłości to na pewno dobry pomysł? „Drzewo anioła” to przepiękna historia o miłości, stracie, trudnych relacjach rodzinnych, chorobie i co najważniejsze, oczyszczającej podróży w przeszłość. To przepiękna saga rodzinna opowiadająca losy kilku pokoleń. Autorka w znakomity sposób oddaje emocje i rozterki bohaterów. Pokazuje jak trudne jest podejmowanie życiowych decyzji i jak każda z tych decyzji może wpływać na losy kolejnych pokoleń. Bohaterowie, których stworzyła autorka są tak wyraźni i charakterni, że było mi bardzo trudno rozstać się z nimi, gdy historia dobiegła końca. Uwielbiam „Drzewo anioła” i jest ono na szczycie moich ukochanych książek, a nie jest łatwo tam się dostać! 😉 Dodam, że bardzo trudno przewidzieć fabułę tej książki. Akcja jest wartka, wydarzenia następują po sobie szybko, choć początkowo nic na to nie wskazuje. To bardzo wartościowa i przepiękna powieść, którą koniecznie trzeba poznać. Po jej lekturze nic już nie będzie dla Was takie jak obecnie…:-)