informacja zwrotna jakub żulczyk okładka filmowa

Informacja zwrotna

Jakub Żulczyk

Świat Książki
2023


Gdzie kupię

Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka.

Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił.

Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku ,,Jutro”, wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna. Ta odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoja brudną tajemnicę, popchnie go w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Klucz do odkupienia i odnalezienia syna tkwi w jego wyniszczonym przez alkohol umyśle. Musi sobie tylko przypomnieć.

Jaka będzie informacja zwrotna?

Jakub Żulczyk, autor „Wzgórza Psów” i „Ślepnąc od świateł”, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych autorów młodego pokolenia powraca w swojej najlepszej i najbardziej dojrzałej powieści. W swoistym połączeniu Antykryminału i dramatu psychologicznego, od którego nie będziecie mogli się oderwać.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
9 ocen
7 recenzji
5 9
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

marzenies
01.01.2024
Książka "Informacja zwrotna" Jakuba Żulczyka – porusza tematykę alkoholizmu i jego destrukcyjnego wpływu na relacje rodzinne. Autor szczegółowo opisuje życie głównego bohatera, ukazując jego walkę z nałogiem oraz konsekwencje, jakie jego uzależnienie ma dla niego i jego najbliższych. Przez całą książkę towarzyszymy Marcinowi Kani w jego poszukiwaniach syna i próbach zrozumienia, co spowodowało jego zniknięcie. Po drodze autor wprowadza czytelnika w świat zawiłości reprywatyzacji, ujawniając korupcję i nieprawości, które mają miejsce w tym procesie. Wplątuje nas w pokrętne intrygi i tajemnice, które pojawiają się w miasteczku, w którym rozgrywa się akcja powieści. Jest to również historia o odnajdywaniu samego siebie i zmaganie się z własnymi demonami. Marcin Kania, próbując rozwiązać zagadkę zniknięcia syna, musi stawić czoła swoim najmroczniejszym myślom i lękom, które go nękają. Autor w genialny sposób ukazuje tę wewnętrzną walkę, balansując na granicy realizmu i metaforyki. Cała powieść jest nasycona mocnymi emocjami i refleksją nad kondycją człowieka. Żulczyk nie tylko pisze o zniknięciu chłopca, ale również o samotności, alienacji i manipulacji, które są obecne w naszym społeczeństwie. Przez ukazanie bolesnych i trudnych tematów, chce zwrócić uwagę czytelnika na problemy, które są często bagatelizowane. "Informacja zwrotna" to poruszająca powieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala mu oderwać się od lektury. To nie tylko historia o zniknięciu dziecka, lecz także świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, który zmusza do zadawania sobie trudnych pytań i refleksji nad kondycją współczesnego społeczeństwa.

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
01.01.2024
Wstęp szokuje i zastanawia. " zaraz zabije czlowieka". Niestety dalsza część książki rozczarowuje.
Ksawery
20.12.2023
Żulczyk dostarcza! Warto porównać z serialem.
Grażyna
05.12.2023
Książka momentami wstrząsająca.Poruszająca temat alkoholizmu w sposób brutalny, ale prawdziwy.Jestem DDA i dlatego ta tematyka nie jest mi obca.Tylko w moim przypadku to matka jest alkoholiczką.
  • 1
  • 2