kukułcze jajo camilla lackberg

Kukułcze jajo. Fjällbacka. Tom 11

Camilla Läckberg

Czarna owca
2023


Gdzie kupię

Miasteczkiem wstrząsa wiadomość o dwóch zbrodniach. Ktoś bestialsko morduje znanego fotografa przygotowującego właśnie swoją wystawę w miejscowej galerii. Dwa dni później do strasznej zbrodni dochodzi na pobliskiej wysepce, gdzie sławny pisarz pracuje nad dziesiątym tomem swojej powieści. Obie sprawy prowadzi Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu Tanumshede i nic nie wskazuje na to, żeby zbrodnie były ze sobą powiązane.

W tym samym czasie Erica Falck próbuje udokumentować zagadkowe morderstwo, do którego doszło prawie czterdzieści lat wcześniej w Sztokholmie. Wkrótce okazuje się, że nici z przeszłości sięgają obecnych czasów, na które długi cień rzucają dawne grzechy…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
8 ocen
7 recenzji
5 6
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
01.11.2023
Interesujący, wciągający kryminał
Ela
31.10.2023
Kto jest tytułowym ”kukułczym jajem” w powieści Camilli Lackberg? Czy jest to Lola, transpłciowa kobieta, która zginęła w pożarze w 1980 roku? Czy może Louise, druga żona syna i asystentka wybitnego szwedzkiego pisarza Henninga Bauera? Jednego wieczoru małżonkowie Elisabeth i Henning Bauer świętują 50-tą rocznicę swojego ślubu. Mają pieniądze, szacunek społeczny, uznanie, sławę, Henning ma zostać Laureatem Literackiej Nagrody Nobla. A dwa dni później ich świat rozpada się jak domek z kart – ginie najpierw ich przyjaciel, a potem syn i wnuki, na jaw wychodzą wstydliwe sekrety i kłamstwa. Dochodzenie prowadzone przez Patricka Hedströma i poszukiwania materiałów do nowej książki jego żony Eriki Falck prowadzą do odkrycia, że aktualne wydarzenia są związane z wydarzeniami sprzed 40 lat. Autorka fantastycznie buduje napięcie, myli tropy, wikła akcję wprowadzając nowe wątki, choćby aspekty z życia prywatnego głównych bohaterów. Z czasem wszystko okazuje się istotne w całej sprawie. Odkrycie, kto zabił dla uważnego czytelnika nie powinno być zaskakujące. Ale jeśli nie skupimy się tylko na zagadce kryminalnej to i cała historia i jej zakończenie zawiera sporo materiału do refleksji nad tym jacy jesteśmy, co nami kieruje, co jest ważne. Jako puenta nasuwa mi się powiedzenie „za wszystko kiedyś przyjdzie nam zapłacić”.
Roksia
28.10.2023
"Kukułcze jajo" Camilli Läckberg to już jedenasty tom z cyklu "Fjällbacka". Jest to powieść należąca do gatunku kryminału, sensacji, thrillera. Autorka zachwyciła mnie już przy pierwszym tomie i do tej pory mnie nie rozczarowała. Jestem zachwycona stylem pisani autorki, fabułą, żywymi bohaterami. Camilla Läckberg sprawiła, iż na nowo pokochałam kryminały, bo już zaczęłam tracić nadzieję. Uważam, iż był to bardzo dobry tom, ale już podczas czytania można było odczuć lekkie przekombinowanie. W każdym razie Camilla Läckberg jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Powieść czytałam z zapartym tchem i mam nadzieję, że na następny tom nie będzie trzeba czekać tak długo ;) Gorąco polecam!