perska wytrwałość Laila Shukri

Perska wytrwałość

Laila Shukri

Prószyński Media
2022


Gdzie kupię

Znana z „Perskiej niepewności” Joanna wciąż tkwi w swoim nieszczęśliwym małżeństwie z Alim. Pandemia ciągle trwa i życie pod jednym dachem z gnębiącym ją na każdym kroku mężem robi się coraz trudniejsze do zniesienia. Niespodziewaną propozycję Alego, żeby razem z córkami towarzyszyła mu w jego biznesowym wyjeździe na Malediwy, na początku przyjmuje z dużą rezerwą. Jednak gdy już znajduje się na emanującej nieodpartym urokiem prześlicznej wyspie, to w turkusie oceanicznych fal, zieleni bujnej roślinności i bieli piasków bezkresnych plaż odnajduje trochę wewnętrznego spokoju.

Kiedy nagle na tropikalnej wyspie pojawia się dużo młodszy, przystojny Dżasim, z którym wcześniej nawiązała sekretny, euforyczny romans, rzuca się w jego ramiona, aby ponownie przeżyć z nim szaloną miłość i namiętność. Na jak wielkie niebezpieczeństwo się naraża, plamiąc honor zdradzanego męża? Czy uda jej się uciec i rozpocząć nowe życie u boku ukochanego mężczyzny?

Laila Shukri w kolejnej niezwykle barwnej powieści skłania czytelnika do refleksji nad tym, jak w nieprzewidywalnym i pełnym chaosu świecie odnaleźć siebie – i to, co najważniejsze.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.7 / 5
7 ocen
5 recenzji
5 3
4 1
3 2
2 0
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Qchcia
17.12.2023
I czara goryczy się przelała! Ostatnia książka z sagi, którą kupiłam. Każda kolejna była gorsza od poprzedniej, ale w tej odnoszę wrażenie, że autorce wyczerpały się już wszelkie pomysły, nawet te stereotypowe… Nic nowego w historii życia bohaterów się nie dzieje – nieprzerwane problemy małżeńskie Joanny z Alim, tym razem na Malediwach, które w taniej książce turystycznej są lepiej opisane. Nawet wątek turystyczny niewart jest śledzenia, nie mówiąc już o kolejnych zdradach, które stają się wręcz nudne… Zdecydowanie rezygnuję już z tej sagi, żadnej kolejnej książki nie kupię; straciłam jedynie czas na jej przeczytanie i pieniądze, bo niestety kupiłam kilka książek za jednym razem… 😒… Szczęśliwie ta była ostatnia!
Paulina
30.08.2022
Uwielbiam Shukri i historię Joanny, której jest poświęcona już kolejna książka. Joanna to polka, która wiele lat temu studiowała turystykę, a jej przygoda z Kuwejtem zaczęła się na stypendium językowym. To właśnie na tym wyjedzie poznała miłość swojego życia Alego, który został jej mężem, to tutaj żyje i wychowuje dwie córki. Z biegiem czasu zgasła namiętność, która łączyła Asię i Alego, a zastąpiła ją przemoc fizyczna oraz psychiczna. Ali to biznesmen, który nie ma skrupułów, tym razem musi załatwić sprawy zawodowe na Malediwach, gdzie wyrusza ze swoją rodziną. Na bajecznym wyjeździe opływając w luksusach nasza bohaterka trwa przy mężu-tyranie, jednakże zjawia się on.. Dżasim, młody kochanek. Joanna postanawia zaryzykować by móc znaleźć odrobinę miłości i szczęścia. Czy przelotne chwile wygrają z małżeńską lojalnością oraz posłuszeństwem arabskiej kobiety? Czy Asia znajdzie upragniony happy end? Czy zdradzony mąż odkryje tajemnice żony? Jak zakończy się ta historia? Bez wątpienia to kolejna książka, która wzbudzi wiele emocji i to od czytelnika zależne będzie jakie one będą, pozytywne czy nie to rollercoaster gwarantowany. To jedna z tych książek, gdzie długo będą się sprzeczać jej zwolennicy z przeciwnikami, co świadczy o intrygującym temacie, gdzie ocena jest jedynie czysto subiektywna.
Irena
29.08.2022
Przejmująca!
  • 1
  • 2