pozwól odejść kristin hannah

Pozwól odejść

Kristin Hannah

Świat Książki
2021


Gdzie kupię

Pokochałaś TullyiKate?

KRISTIN HANNAH, autorka bestsellerów „Słowik” i „Gdzie poniesie wiatr” prezentuje kontynuację powieści „Firefly Lane”, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych.

Kiedyś – dawno temu – szła sama pogrążoną w ciemności drogą zwaną Firefly Lane. To była najgorsza noc w jej życiu i właśnie wtedy natknęła się na pokrewną duszę. „To był nasz początek”. Ponad trzydzieści lat temu. TullyiKate. „Ty i ja kontra cały świat”. Najlepsze przyjaciółki na zawsze.

Ale opowieści mają swój koniec, prawda?

Traci się tych, których się kocha, i trzeba jakoś żyć dalej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

PARTNER AKCJI

partner oleksiejuk

Średnia ocen:

4.1 / 5
8 ocen
4 recenzji
5 4
4 2
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Maria Koczara
31.10.2021
,, Pozwól odejść" autorstwa Kristin Hannah. Moim zdaniem jedna z lepszych powieści jakie czytałam. Oczywiście warto najpierw przeczytać jej poprzednią książkę pt. ,,Firefly Lane" która stanowi pierwszą część historii kobiety o imieniu Tully. Rodzinna tragedia która dotyka zarówno tytułową bohaterkę jak i całą rodzinę jej zmarłej przyjaciółki Kate staje się bardzo wciągającym wątkiem. Czy Tully poradzi sobie w roli wsparcia dla dzieci Kate? Czy powrót jej matki, która wciąż ją odrzucała ułatwi jej całą sytuację? Nie mogę zdradzić zbyt dużo, jednak z całego serca mogę polecić tę książkę. Dosłownie, w trakcie czytania można razem z bohaterami przeżywać wszystkie momenty historii, zarazem stając się jednym z nich. Polecam najpierw przeczytać część pierwszą, którą wspomniałam wyżej. Warto wspomnieć, że na jej podstawie powstał świetny serial. Idealny na długie zimowe wieczory (zaraz po przeczytaniu książki). Kontynuacja jest nowością na książkowym rynku, gdyż została wydana w tym roku, a do tego możemy nabyć ją w świetnej cenie! Dawno nie czytałam książki, która tak bardzo wzrusza i jest w stanie zapalić promyczek poruszenia nawet w najbardziej zlodowaciałym sercu czytelnika Serdecznie polecam i zachęcam do czytania.
Ewarysta
29.10.2021
Lubię książki Hannah, podobał mi się „Słowik”, „Nocna droga” oraz „Wielka samotność”. Ba podobała mi się nawet pierwsza cześć recenzowanej książki. Ale tym razem trochę mi się ulało. Znając schemat pisania pani Hannah wszystkie pozorne zwroty akcji były do rzewidzenia. Myśli głównych bohaterów nie zaskakiwały, a koniec nie pozostawiał żadnej nutki tajemniczości. Nie było tu dawki emocji, może chodziło o zakończenie spraw, a może o danie podkładu pod drugi sezon serialu ( chociaż ten tak bardzo różnił się od książki), jakieś powody były żeby napisać tę książkę ale chyba nie było to dobro czytelnika.
Lolusia
19.10.2021
O tym, że Kristin Hannah należy do moich ulubionych autorek z pewnością nie muszę chyba nikomu przypominać. Zaczęło się zupełnie niewinnie – od lektury kultowego już Słowika… I nie mam innego wyjścia jak tylko napisać, że z każda przeczytana książka autorki absorbuje mnie, porusza i zostaje w pamięci na dłużej… Historia przedstawiona w najnowszej książce Kristin Hannah „Pozwól odejść” to kontynuacja „Firefly Lane”. To opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, która nagle staje się przeszłością… To też poszukiwanie swojego miejsca i próba poskładania swojego świata od nowa w obliczu doznanej straty. Niespełnione marzenia, napotykane trudności i różne życiowe priorytety sprawiły, że autorka kolejny raz zwraca naszą uwagę na to, że jedyne o co warto walczyć w życiu to miłość i rodzina… Zdecydowanie w tej książce na pierwszy plan wysuwają się emocje, które dość szybko, a właściwie już od pierwszych stron chwytają czytelnika za serce. Sprawiają, że książkę trudno jest odłożyć, a po jej lekturze przejść natychmiast do innej pozycji. Zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad swoim życiem, a także do doceniania tego, co mamy i co osiągnęłyśmy w życiu.
  • 1
  • 2