schronienie harlan coben

Schronienie

Harlan Coben

Albatros
2023


Gdzie kupię

Podejrzany wypadek. Zmowa milczenia. Tajemnicze zaginięcie.
Mistrzowski thriller Harlana Cobena dla nastoletnich czytelników.

Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec. Matka trafiła na odwyk. A on sam musi zmienić szkołę i zamieszkać z nielubianym wujem.

Okazuje się jednak, że Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnego, szczególnie zamiłowanie do zagadek i… nieodpowiednich dziewczyn. Takich, które znikają bez ostrzeżenia – jak Ashley, z pozoru skromna nastolatka, która najwyraźniej nie była tym, za kogo się podawała. Zresztą nie tylko jej tożsamość okazuje się zagadką…

Mickey rozpoczyna śledztwo i wkrótce trafia na ślad szokującego spisku, co zmusi go, by zakwestionował wszystko, co dotychczas uważał w życiu za pewne i co wiedział o swojej rodzinie. Czyżby śmierć jego ojca była tylko iluzją?

„Schronienie” to pierwsza książka Harlana Cobena w serii z Mickeyem Bolitarem. Prawa do ekranizacji tej i wszystkich pozostałych książek z nastoletnim bohaterem (w Polsce składają się one na trylogię: „Schronienie”, „Kilka sekund od śmierci” i „Odnaleziony”) należą do wytwórni filmowej MGM. Za produkcję serialowej wersji „Schronienia”, która powstaje na zamówienie jednej z największych platform streamingowych, odpowiedzialny jest Ed Decter (który był m.in. producentem wykonawczym hitowego serialu Netflixa „Dark”). Wspierają go Harlan Coben i Erik Barmack.

Serial dla młodzieży na podstawie „Schronienia” Harlana Cobena już wkrótce trafi na Amazon Prime Video.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
11 ocen
7 recenzji
5 10
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Prezesowa
01.08.2023
Harlan Coben udowadnia, że jego twórczość jest uniwersalna i może trafić także do młodszych odbiorców. Główny bohater to dość zwyczajny nastolatek, którego życie zmienia się pod wpływem jednej wiadomości. Sąsiadka, nazywana Wampirzycą, informuje go, że jego ojciec nie zginął. Czy Mickey może jej zaufać? Jeżeli tak, w jaki sposób odkryć prawdę? Równocześnie chłopak mierzy się także ze zniknięciem swojej ukochanej. Czy te dwie sprawy mogą być ze sobą w jakiś sposób związane? Wraz z przyjaciółmi próbuje to odkryć. Jak mawiał klasyk, wszystko by się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki 😉