skandaliczne życie modelek Goździalska Monika

Skandaliczne życie modelek

Monika Goździalska

Prószyński Media
2023


Gdzie kupię

Ich konta w mediach społecznościowych obserwowane są przez tysiące osób. Podpisują kontrakty na wielomilionowe kwoty. Ich twarze są dla nas symbolem największych marek modowych. O ich pracy marzy prawie każda dziewczyna. Ale jak wygląda ich życie, kiedy gasną światła największych modowych wybiegów?

Monika Goździalska została wyłowiona wprost z ulicy w Warszawie przez scouta, czyli łowcę modelek. Dostała propozycję, która stała się przepustką do paryskiego świata modelingu. Ale prawdziwy kontrakt w tym świecie to kontrakt z samą sobą i pytanie: jaką cenę trzeba zapłacić, żeby być wiecznie piękną, młodą i bogatą?

Jak wyczuć granicę między restrykcyjną dietą a głodzeniem się niemalże na śmierć? Jak nie zatracić się w bankietach i orgiach, bez których jednak nie ma szansy na karierę? Jaką rolę w tym świecie odgrywają arabscy szejkowie? Jak kończą modelki, które nie odniosły sukcesu?

„Skandaliczne życie modelek” to cała prawda, o której modelki wolą milczeć.

Monika Goździalska – modelka, celebrytka, uczestniczka konkursów piękności. Brała udział w wyborach Miss World i zdobyła tytuł pierwszej wicemiss. Jako nastolatka wyjechała do Paryża, gdzie chodziła po wybiegach dla najlepszych projektantów, m.in. Vivienne Westwood i Christiana Diora, pozowała czołowym fotografom mody. Wówczas została wybrana Twarzą Europy.

Monika prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką, miłośniczką fitnessu i zdrowego stylu życia. Krótko mówiąc, kobieta, która inspiruje, ale również szokuje, przede wszystkim swoimi szczerymi do bólu wypowiedziami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.7 / 5
6 ocen
5 recenzji
5 1
4 2
3 3
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
25.07.2023
Piękny šwiat, eleganckie kobiety w strojach od modowych potentatów a w cieniu seks, drugs and rock and roll. Mam nadzieję, że nie dzieje się tak we wszystkich modowych kręgach. Przerażająca
Ela
24.07.2023
„Skandaliczne życie modelek” odczarowuje świat modelingu. Książkę polecam dziewczynom marzącym o karierze modelki, którą widzą jako bajkowe życie z dużą ilością pieniędzy i markowych rzeczy wśród znanych celebrytów. Autorka obrazowo, czasem wręcz brutalnie pokazuje ciemne strony życia modelek, szczególnie początkujących. Jest to opowieść o dwóch młodych dziewczynach, które trochę przypadkiem, prosto z ulicy trafiają do agencji modeli w Paryżu. Jest rok 1999. Tam poznają życie modelek, także poza wybiegiem. Nie wiem czy celem autorki było zaszokować czy przestraszyć, a może jedno i drugie. Wiele opisów może być dla niektórych szokujących i wstrząsających. Mnie osobiście przeraża opisywana bezwzględność agencji i samych kreatorów mody, a także to, na co decydują się same dziewczyny przesuwając wszystkie chyba możliwe granice w sferze fizycznej i moralnej. Moim zdaniem mimo, że nie jest to ambitna literatura, to wartości dodaje jej to, że Monika Goździalska opowiada o świecie, który zna w z własnego doświadczenia. Ciekawe są komentarze odautorskie, które przeplatają przeżycia głównych bohaterek – Moniki i Anki. Tych, którzy są ciekawi czy dziewczynom się udało się zaistnieć w świecie mody zapraszam do lektury.
Angelika
18.07.2023
Nie czytałam ale wydaje się być ciekawa
  • 1
  • 2