Trzy siostry - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
trzy siostry morris

Trzy siostry

Heather Morris

Marginesy
2021


Gdzie kupię

„Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Zaciekła wola przetrwania.

Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersiach zakończenie trylogii, zapoczątkowanej „”Tatuażystą z Auschwitz””.

Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na wszystko. Wiele lat później naziści wywożą piętnastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi ma 19 lat i pamięta złożoną obietnicę i rusza za Livi – zamierza ją ochronić lub umrzeć razem z nią.

Siedemnastoletnia Magda ukrywa się w rodzinnym mieście na Słowacji, ale w końcu zostaje schwytana. W horrorze obozu zagłady trzy piękne siostry spotykają się ponownie. Choć żyją w najgorszym koszmarze, są razem. Składają sobie kolejną obietnicę: że będą żyć. Ich walka o przetrwanie wyrwie je z piekła Auschwitz, lecz będą musiały przetrwać marsz śmierci przez rozdartą wojną Europę, by ostatecznie trafić do Słowacji, teraz pod rządami komunistów. Zdeterminowane, żeby zacząć od nowa, wyruszają w kolejną podróż – do nowej ojczyzny, Izraela.

Tętniące od szczegółów i pięknie opowiedziane „”Trzy siostry”” ścisną wam serce i zadziwią odwagą i dziką miłością trzech sióstr. Dwie siostry mieszkają dziś w Izraelu, otoczone rodziną i przyjaciółmi. Wybrały Heather Morris, aby opowiedziała ich historię.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
13 ocen
8 recenzji
5 10
4 1
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Katrina
30.12.2021
Kolejna część świetnej historii. Te siostry darzą się szacunkiem i wielkim uczuciem, którego w dzisiejszych czasach może im pozazdrościć niejedno rodzeństwo. Niejednokrotnie czułam ściskanie w sercu kiedy czytałam o poświęcaniu się jeden z nich. Obietnicę którą złożyły ojcu [„Chcę, żebyście obiecały mi i sobie nawzajem, że każda z was zawsze będzie dbać o siostry. Że zawsze będziecie troszczyć się o siebie nawzajem, bez względu na wszystko. Że nie pozwolicie, by cokolwiek was rozdzieliło”] nie łatwo będzie dotrzymać, bo czasy w których przyszło im żyć niestety są bezwzględnie okrutne. Książka porusza trudy wojny, autorka opisuje życie dziewcząt w obozach koncentracyjnych Auschwitz – Birkenau, gdzie ludzie traktowani byli gorzej niż zwierzęta. Żadnych praw, jedynie obowiązki, a w dodatku każdego dnia mierzyli się ze śmiercią, poniżaniem i walką o przetrwanie. Książkę świetnie podsumowała jedna z sióstr: „Moja rodzina to moje zwycięstwo”.
Oliwia
27.12.2021
Książka warta zakupu. Bardzo serdecznie polecam dla moli książkowych jak i dla osób mniej czytających. Każdego książki "Trzy siostry" wciągnie w swój smutny nastrój i opowieść o rodzinnej, wzajemnej miłości. Powieść skłania do refleksji, czytanie jej to czysta przyjemność 😊
Joanna
23.12.2021
Książka warta polecenia, nie można się od niej oderwać, przykuwa naszą uwagę do samego końca. Wzruszająca jest w niej miłości sióstr, które musiały żyć w ciężkich czasach.