trzy siostry morris

Trzy siostry

Heather Morris

Marginesy
2021


Gdzie kupię

„Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Zaciekła wola przetrwania.

Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersiach zakończenie trylogii, zapoczątkowanej „”Tatuażystą z Auschwitz””.

Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na wszystko. Wiele lat później naziści wywożą piętnastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi ma 19 lat i pamięta złożoną obietnicę i rusza za Livi – zamierza ją ochronić lub umrzeć razem z nią.

Siedemnastoletnia Magda ukrywa się w rodzinnym mieście na Słowacji, ale w końcu zostaje schwytana. W horrorze obozu zagłady trzy piękne siostry spotykają się ponownie. Choć żyją w najgorszym koszmarze, są razem. Składają sobie kolejną obietnicę: że będą żyć. Ich walka o przetrwanie wyrwie je z piekła Auschwitz, lecz będą musiały przetrwać marsz śmierci przez rozdartą wojną Europę, by ostatecznie trafić do Słowacji, teraz pod rządami komunistów. Zdeterminowane, żeby zacząć od nowa, wyruszają w kolejną podróż – do nowej ojczyzny, Izraela.

Tętniące od szczegółów i pięknie opowiedziane „”Trzy siostry”” ścisną wam serce i zadziwią odwagą i dziką miłością trzech sióstr. Dwie siostry mieszkają dziś w Izraelu, otoczone rodziną i przyjaciółmi. Wybrały Heather Morris, aby opowiedziała ich historię.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
13 ocen
8 recenzji
5 10
4 1
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Katrina
30.12.2021
Kolejna część świetnej historii. Te siostry darzą się szacunkiem i wielkim uczuciem, którego w dzisiejszych czasach może im pozazdrościć niejedno rodzeństwo. Niejednokrotnie czułam ściskanie w sercu kiedy czytałam o poświęcaniu się jeden z nich. Obietnicę którą złożyły ojcu [„Chcę, żebyście obiecały mi i sobie nawzajem, że każda z was zawsze będzie dbać o siostry. Że zawsze będziecie troszczyć się o siebie nawzajem, bez względu na wszystko. Że nie pozwolicie, by cokolwiek was rozdzieliło”] nie łatwo będzie dotrzymać, bo czasy w których przyszło im żyć niestety są bezwzględnie okrutne. Książka porusza trudy wojny, autorka opisuje życie dziewcząt w obozach koncentracyjnych Auschwitz – Birkenau, gdzie ludzie traktowani byli gorzej niż zwierzęta. Żadnych praw, jedynie obowiązki, a w dodatku każdego dnia mierzyli się ze śmiercią, poniżaniem i walką o przetrwanie. Książkę świetnie podsumowała jedna z sióstr: „Moja rodzina to moje zwycięstwo”.
Oliwia
27.12.2021
Książka warta zakupu. Bardzo serdecznie polecam dla moli książkowych jak i dla osób mniej czytających. Każdego książki "Trzy siostry" wciągnie w swój smutny nastrój i opowieść o rodzinnej, wzajemnej miłości. Powieść skłania do refleksji, czytanie jej to czysta przyjemność 😊
Joanna
23.12.2021
Książka warta polecenia, nie można się od niej oderwać, przykuwa naszą uwagę do samego końca. Wzruszająca jest w niej miłości sióstr, które musiały żyć w ciężkich czasach.