Trzy siostry - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
trzy siostry morris

Trzy siostry

Heather Morris

Marginesy
2021


Gdzie kupię

„Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Zaciekła wola przetrwania.

Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersiach zakończenie trylogii, zapoczątkowanej „”Tatuażystą z Auschwitz””.

Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem bez względu na wszystko. Wiele lat później naziści wywożą piętnastoletnią Livi do Auschwitz. Cibi ma 19 lat i pamięta złożoną obietnicę i rusza za Livi – zamierza ją ochronić lub umrzeć razem z nią.

Siedemnastoletnia Magda ukrywa się w rodzinnym mieście na Słowacji, ale w końcu zostaje schwytana. W horrorze obozu zagłady trzy piękne siostry spotykają się ponownie. Choć żyją w najgorszym koszmarze, są razem. Składają sobie kolejną obietnicę: że będą żyć. Ich walka o przetrwanie wyrwie je z piekła Auschwitz, lecz będą musiały przetrwać marsz śmierci przez rozdartą wojną Europę, by ostatecznie trafić do Słowacji, teraz pod rządami komunistów. Zdeterminowane, żeby zacząć od nowa, wyruszają w kolejną podróż – do nowej ojczyzny, Izraela.

Tętniące od szczegółów i pięknie opowiedziane „”Trzy siostry”” ścisną wam serce i zadziwią odwagą i dziką miłością trzech sióstr. Dwie siostry mieszkają dziś w Izraelu, otoczone rodziną i przyjaciółmi. Wybrały Heather Morris, aby opowiedziała ich historię.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
13 ocen
8 recenzji
5 10
4 1
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Miśka03
08.12.2021
Autorka świetnie radzi sobie z meandrami wojennych wydarzeń, wplatając w nie mnóstwo miłości i woli walki. Historia opowiada o przewrotnych losach trzech sióstr, które pomimo strasznych wydarzeń podejmują trudne decyzje i walczą o przetrwanie. Czytając zadajesz sobie pytania: "jak wielka jest miłość siostrzana"? I "ile jest w stanie znieść jeden człowiek dla bliskich"? Ta lektura zmusi Cię do refleksji
Bodzio
05.12.2021
Ta książka pokazuje nam życie w czasie IPO wojnie co ludzie musieli przejść żeby przeżyć