wartka śmierć robert galbraith jj.k. rowling

Wartka śmierć. Cormoran Strike. Tom 7

Robert Galbraith (J. K. Rowling)

Wydawnictwo Dolnośląskie
2023


Gdzie kupię

Do Cormorana Strike’a zgłasza się zaniepokojony ojciec, którego syn Will przyłączył się do sekty religijnej gdzieś w wiejskiej głuszy hrabstwa Norfolk.

Powszechny Kościół Humanitarny to z pozoru pokojowa organizacja dążąca do zmiany świata na lepsze. Strike odkrywa jednak, że pod szlachetnymi frazesami kryją się nieczyste intencje i zagadkowe zgony.

Aby ratować Willa, wspólniczka Cormorana Robin Ellacott postanawia przeniknąć do sekty i zamieszkać wśród jej członków. Nie jest jednak gotowa na okrucieństwa, których będzie świadkiem, ani na cenę, jaką przyjdzie jej zapłacić za swoje zawodowe ambicje.

„Wartka śmierć” to siódmy tom epickiej serii kryminalnej – przepełniona niepokojem i wielkimi emocjami kontynuacja losów Robin i Strike’a.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
9 ocen
6 recenzji
5 9
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Olencja
16.02.2024
Każdy fan literatury kryminalnej z pewnością doceni najnowsze dzieło J.K. Rowling, autorki niezwykłego uniwersum Harry’ego Pottera. „Niezłe tomiszcze, ale czyta się go z wypiekami na twarzy” – to trafne określenie, które doskonale oddaje przyjemność z tej powieści. Pomimo kontrowersji wokół samej autorki, warto dać szansę jej twórczości, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z tak udanym tomem. Cormoran Strike, bo o nim mowa, powraca w wybitnym stylu. Rowling nie zawodzi, prowadząc czytelnika przez intrygującą fabułę, która od samego początku trzyma w napięciu. Akcja jest świetnie prowadzona, a informacje dotyczące sekty, które tutaj są wplątane, dodają książce dodatkowej głębi. Choć fikcyjne, przynoszą ze sobą wiele refleksji na temat współczesnych zjawisk społecznych. Jednym z wielu atutów tej powieści jest również sposób, w jaki Rowling porusza kwestię „mindfulness”. To słowo, które w dzisiejszych czasach używane jest często i wielorako, tutaj nabiera nowego znaczenia. Autorka w ciekawy sposób pokazuje, jak różne interpretacje tego pojęcia mogą prowadzić do zupełnie sprzecznych konkluzji. Jest to z pewnością aspekt, który zmusza do refleksji nad własnymi przekonaniami. „Wartka śmierć” to lektura nie tylko dla fanów kryminałów, ale również dla tych, którzy lubią zagłębiać się w psychologiczne i społeczne niuanse. Rowling udowadnia, że potrafi straszyć. No dobrze, utrzymywać w napięciu, zaskakiwać i skłaniać do refleksji jednocześnie. Gorąco polecam tę książkę wszystkim poszukującym niebanalnej lektury.

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Manawra
19.02.2024
Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Opis działania sekt trafiony w 100%. Wartka akcja, intrygi i napięcie między bohaterami utrzymane na wysokim poziomie. Nie są to papierowi bohaterowie. Niektóre strony czytałam zaciskając kciuki lub wstrzymując oddech. Polecam wszystkim którzy lubią takie klimaty.
Katarzyna
13.02.2024
Moim zdaniem najlepsza książka z cyklu. Tak niesamowicie skonstruowany klimat tej sekty, że od dawna nie czytałam książki w takim napięciu. Bohaterowie napisanie niesamowicie, czuć, że to prawdziwi ludzie z krwi i kości. Polecam, ale zdecydowanie zachęcam, żeby książki z cyklu czytać kolejno.
Kacha
10.02.2024
Uwielbiam książki o Cormoranie,każda z nich jest niesamowicie ciekawa i wciągającą. ,,Wartka śmierć" jest jednak według mnie wyjątkowa. Uważam, że to najlepsza książka z całej serii.Zatopiłam się w tej historii całkowicie, czułam się tak jakbym była obok Robin i uczestniczyła w tych wszystkich wydarzeniach. Zarywałam noce byle tylko dowiedzieć się co będzie dalej,jak potoczą się losy głównych bohaterów. J.K.Rowling w niesamowity sposób potrafi przenieść czytelnika do świata sekty, wzbudzić w czytelniku ciekawość i trzymać w napięciu aż do końca historii. Książka ma ponad 900 stron ale podczas czytania zupełnie się tego nie odczuwa.Powiedziałabym wręcz,że żałowałam że jest ich tylko tyle! Dodatkowym plusem powieści są historie poboczne,które -uwierzcie! – wzbudzą w Was równie silne emocje🙂 Z całego serca polecam,jest to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam 🙂
  • 1
  • 2