Wybaczam Ci - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
wybaczam ci remigiusz mróz

Wybaczam Ci

Remigiusz Mróz

Czwarta Strona
2021


Gdzie kupię

Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny.

Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością.

Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
12 ocen
7 recenzji
5 8
4 1
3 2
2 0
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Mieszlajacamiedzyliterami
20.08.2021
"Mój mąż wychodzi z założenia, że mamy dwoje uszu i tylko jedne usta nie bez powodu. Powinniśmy słuchać dwa razy więcej niż mówić." Ja oczywiście nie mogłam się oprzeć i nie żałuję ponieważ to była dynamiczna historia. Ina prowadzi spokojne życie przy boku męża. Pewnej nocy dostrzega na jego Facebooku krótką wiadomość "Wybaczam Ci" od nieznajomej dziewczyny. Niby nic. Ale kolejnego dnia okazuje się że dziewczyna popełniła samobójstwo, a jej mąż znika. Na jaw wychodzą Tajemnice… Podobał mi się już sam pomysł na fabułę, mocno tajemnicza, ciężka do rozgryzienia na początkowym etapie czytania a przy tym z dobrze wykreowanymi bohaterami. Chętnie wnika się w ich życie, śledzi się ich losy oraz patrzy na ich reakcje w danych sytuacjach. Fabularnie na początku wszystko się tylko komplikuje, gdy łapiemy się jakiejś wskazówki prowadzi nas ona gdzieś indziej niż byśmy myśleli. Ciężko domyślić się co się dzieje a przy tym strony lecą nam jak szalone. Gdy dochodzimy do meritum siedzimy jak na szpilkach a rozwiązanie całej sprawy jest bardziej skomplikowane niż nam się wydawało. Dla mnie to była genialna książka. Wciągnęła mnie od pierwszej strony, obiecywała niebanalną zagwostke i to dostałam, chętnie spędzałam czas z nowymi bohaterami i brnęłam w całość głębiej bule dokopać się do sedna. A i to przeszło moje oczekiwania i zostałam przez autora zaskoczona i to tak porządnie. Zdecydowanie polecam!
Ola Kasia
18.08.2021
„Wybaczam Ci” to książka Remigiusza Mroza, która całkiem niedawno miała swoją premierę 📖 Bohaterami są Ina Kobryn i jej mąż Rafał. Wydawałoby się, że to normalna para, oboje mają pracę, myślą o powiększeniu rodziny. Wszystko zmienia się, gdy Ina odczytuje na koncie swojego męża na Facebooku wiadomość od młodej dziewczyny o treści „wybaczam Ci”. Po głowie Iny krążą różne scenariusze kim jest dziewczyna. Szoku doznaje rano, gdy we wszystkich stacjach telewizyjnych dziennikarze podają do wiadomości, że zamordowano młodą kobietę. Ina rozpoznaje tajemniczą dziewczynę, która napisała do Rafała. On zapiera się, że jej nie zna, po czym znika z mieszkania. Jakie tajemnice skrywa mężczyzna? Kto jest autorką pamiętnika, który znajduje Ina? Dlaczego partner jej siostry pomaga kobiecie? Książka niewątpliwie daje do myślenia. Czy tak naprawdę znamy swojego partnera? Czy wiemy o nim dostatecznie dużo? Czy może cały czas żyjemy w kłamstwie? Przeszłość nigdy nie da o sobie zapomnieć. A może tak naprawdę to nie z partnerem jest problem, tylko z nami, tylko wypieramy taką ewentualność z naszej świadomości… Jeśli chcecie poznać jak skończy się ta historia to musicie sięgnąć po książkę. Tajemnicza, pełna niespodzianek i zwrotów akcji. Bardzo polecam! 📚 IG: justcallmeola zapraszam 😊
Ewelina Facheris
08.08.2021
Co byście zrobili/pomyśleli znajdując przypadkowo na koncie drugiej połówki wiadomość o treści "Wybaczam Ci"? Ina Kobryn pewnego dnia znajduje właśnie taką wiadomość na Facebookowym koncie męża, który zapomniał się wylogować. Pewnie nie przejęłaby się tą wiadomością, gdyby nie okazało się, że kobieta która ją napisała, krótko potem popełniła samobójstwo. Mąż Iny twierdzi, że nie zna kobiety i nie wie dlaczego zostawiła mu wiadomość. Tajemnicza wiadomość znika bez śladu. A Ina odkrywa, że mąż nie był z nią do końca szczery. Jej życie, dotychczas spokojne i uporządkowane, zmienia się diametralnie. Zaczyna w nim rządzić chaos, tajemnice i odkrywanie sekretów męża. Ci co mnie znają, wiedzą, że uwielbiam książki Remigiusz Mróz. Musiałam więc sięgnąć po jego najnowsze dzieło. I po raz kolejny zbieram szczękę z podłogi. Ta książka jest niesamowicie wciągająca. Akcja goni akcje. Ciągle pojawiają się nowe tropy, nowe wydarzenia, które rodzą kolejne pytania i wątpliwości. Teorii miałam wiele, jednak wszystkie nietrafione. Zakończenie jest rewelacyjne. Po prostu wbija w fotel i nigdy bym na coś takiego nie wpadła. "Wybaczam Ci" pisane jest z perspektywy Iny oraz jej przyjaciela Gracjana. Ich przeżycia przeplatane są wpisami ze znalezionego przez nich pamiętnika. Bardzo lubię takie zabiegi, które urozmaicają akcje i wprowadzają dodatkowe pytania. Bohaterowie są wyraziści i ciekawi. Od razu można ich polubić. Chociaż i na nich padał cień moich podejrzeń.