zabawa w chowanego guillaume Musso

Zabawa w chowanego

Guillaume Musso

Albatros
2021


Gdzie kupię

Najnowsza powieść Guillaume’a Musso, która jak żadna inna zaciera granicę między życiem a fikcją.

Trzyletnia córka Flory Conway, znanej pisarki obsesyjnie strzegącej swojej prywatności, znika z apartamentu na Brooklynie podczas zabawy w chowanego. Nie ma śladów włamania – okna i drzwi są nienaruszone – a na nagraniach z kamer w budynku nie widać, ani żeby ktokolwiek wchodził do mieszkania, ani żeby dziewczynka je opuszczała. Po kilku miesiącach śledztwo utyka w martwym punkcie.

Po drugiej stronie Atlantyku, w Paryżu, autor bestsellerów Romain Ozorski przeżywa kryzys w życiu prywatnym i walczy z niemocą twórczą, próbując ukończyć pracę nad powieścią. Jeszcze nie wie, że niezwykłe spotkanie na szczycie wieżowca sprawi, że wydarzenia potoczą się w zupełnie niespodziewanym kierunku. Bo to właśnie Romain ma w rękach klucz do rozwikłania tajemnicy związanej z zaginięciem dziewczynki. A Flora zrobi wszystko, by go zdobyć.

Chcąc odkryć prawdę, oboje muszą wziąć udział w ryzykownej grze.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

3.7 / 5
6 ocen
4 recenzji
5 1
4 3
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

gvbiik
15.09.2021
* Po tylu pozytywnych recenzjach spodziewałam się czegoś na prawdę cudownego spod pióra Musso. Niestety trochę się zawiodłam. Przez pierwszą połowę książki przebrnęłam z wysiłkiem. Żadnych ciekawych zwrotów akcji ani nic porywającego. Druga część jednak poprawiła mój stosunek odnośnie tej powieści. Pojawiło się mnóstwo interesujących fragmentów oraz elementów zaskoczenia co bardzo cenię w literaturze. W moim odczuciu książka byłaby o wiele lepsza gdyby bardziej to wypośrodkować.
Kasia Plewa
15.09.2021
Książka bardzo intrygująca.
aannaa_czyta
06.09.2021
Pierwsze pytanie, które przychodzi mi na myśl po zakończeniu lektury to – Co tu się właściwie zadziało? Historia przedstawiona w najnowszej książce Guillmue Musso „Zabawa w chowanego” jest jednocześnie nieoczywista, nierealna i wręcz absurdalna ale z drugiej strony też niesamowicie intrygująca. Autor cały czas balansuje miedzy prawdziwym życiem, a fikcją literacką. Ciągle zmusza czytelnika do podążania wyznaczonymi przez siebie ścieżkami błędnego koła, aż w końcu zamyka wyjście i karze poddać się refleksji. Akcja książki zaczyna się bardzo spokojnie wręcz niewinnie – od zabawy w chowanego. Kiedy to Flora Conway, znana angielska pisarka bawi się w swoim nowoczesnym mieszkaniu z trzyletnią córką Carrie. I nagle dziewczynka znika… Nie ma śladów porwania, drzwi są zakluczone, a śledczy przez pół roku nie mogą rozwikłać tej zagadki… Na drugim torze akcji Romain Ozorski, paryski autor książek, przeżywa kryzys. Dotknęła go niemoc twórcza, a życie prywatne rozpada się na drobne kawałki. Walcząc o syna coraz bardziej zapada się w sobie i ucieka w świat nieoczywistego irrealizmu… Co łączy Florę Conway z Romain Ozorski? Kto stoi za porwaniem Carrie? I czy w końcu ryzykowana gra, która pochłonęła bohaterów ma jakąś metę? W miarę przeczytanych stron akcja się rozkręca, ale też pojawia się coraz więcej zagadek, znaków zapytania i niedomówień. Fakty wydają się w ogóle ze sobą nie łączyć. W końcu kiedy wszystkie puzzle zaczynają do siebie pasować zastanawiałam się czy, aby na pewno niczego w tej historii nie przeoczyłam… Jeśli macie ochotę na nieoczywistą, ciekawą i jednocześnie tajemniczą powieść – polecam serdecznie. Spróbujcie znaleźć odpowiedź na pytanie czy prawdziwe życie warte jest obnażania i sprzedawania swojej prywatności za cenę sławy?
  • 1
  • 2