diuna frank herbert film

Diuna. Cykl Kroniki Diuny. Tom 1

Frank Herbert

Rebis
2021


Gdzie kupię

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron. Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody SF: Nebula i Hugo.

Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie gwiazdy światowego kina: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
17 ocen
13 recenzji
5 10
4 6
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zosia
17.11.2021
Historia, która została tu stworzona była poprostu… cudowna. Świat jest rozbudowany i pełen opisów dzięki, którym możemy poczuć się jak jeden z bohaterów. Jeżeli już mowa o bohaterach to większości z nas będą się oni podobać. Akcja trzyma w napięciu, czyta się ją bardzo szybko co cenie sobie w książkach. Zarówno książka jak i film warta uwagi.
Renata
17.11.2021
Bardzo interesująca książka. Wspaniale przedstawiony świat w którym rozgrywana jest akcja książki. W trakcie czytania dzięki idealnemu opisowi wyobraźnia przedstawia nam przepiękne scenerie z Diuny. Super fabuła opierająca się na ciągłym zaskakiwaniu czytelnika. Serdecznie polecam osobom zarówno zaczynającym jak i tym zakochanym w fantastyce. 🙂
korma
16.11.2021
Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze książki tego typu nie należą do moich ulubionych. W zasadzie w całym swoim dotychczasowym życiu przeczytałam może 2 książki sc-fi . Ale… Zaczęło się od filmu. Historia mnie zaciekawiła wiec sięgnęłam do książki. I tu przeżyłam szok. Wydawać by się mogło że obszerność książki, ogrom opisów i stosunkowo ciężki język mnie odstraszą, ale historia Paula i przedstawienie życia na Arrakis mną zawładnęły. I chylę czoła przed Autorem, bo ja mam bujna wyobraźnię, ale to jak pokierował fabułą i w jaki sposób „pokazywał” historie to jak dla mnie mistrzostwo. Tymczasem ja zabieram się do kolejnego tomu, a Wam z czystego serca polecam przeczytać :)