egzekucja 14 remigiusz mróz

Egzekucja. Seria z Joanną Chyłką. Tom 14

Remigiusz Mróz

Czwarta Strona
2021


Gdzie kupię

Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad.

Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama reprezentować klientów przed sądem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywała do tego kogoś innego. Jednocześnie stara się doprowadzić do uchylenia decyzji sądu dyscyplinarnego o usunięciu jej z zawodu.

Nic nie wskazuje na to, by w którejkolwiek ze spraw udało jej się odnieść sukces – aż do momentu, kiedy zgłasza się do niej policjant oskarżony o zabójstwo cywila…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
14 ocen
8 recenzji
5 9
4 3
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Alicja
23.02.2022
Kolejna, czternasta część z panią adwokat Joanną Chyłką w roli głównej. Jak sam Autor przyznaje w posłowiu w 14. tomie dużo ważniejsze stały się prywatne przeżycia i dylematy głównych bohaterów. Odważna i nieposkromiona dotąd Joanna pokazuje się czytelnikowi z innej tej, bardzo prywatnej strony. Wiele czasu zajęło jej przekonanie się do uczucia, które w tomie 13 po prostu traci. Znika Kordian, jej prawdziwa miłość. Joanna załamuje się i chyba dopiero teraz zdaje się rozumieć co straciła i co tak na prawdę jest dla niej ważne. W końcu Kordian się odnajduje. Szczęście Joanny niweczy jego brak pamięci. Joanna musi wykazać się ogromną determinacją i jednocześnie cierpliwością, by pomóc odzyskać młodemu prawnikowi pamięć, ale nie pogorszyć przy tym jego stanu zdrowia. Pojawia się wiele wspomnień z poprzednich tomów. Remigiusz Mróz zaskakuje czytelnika tworząc Kordiana "od nowa". Kordian zaczyna od zera i już na starcie sprawia, że czytelnik mówi "że co? Ale jak to?" na wieść o tym, że pozbył się swojego ukochanego żółtego daihatsu, który był nieodzownym elementem tożsamości Oryńskiego. W tej części mam wrażenie, że Autor wyjątkowo uwziął się na Joannę i przywołał demony z przeszłości. Joanna cudem ucieka oprawcom, dzięki Langerowi! Sama scena, kiedy Chyłka musi stoczyć chyba najważniejszą bitwę w swoim życiu, ze wspomnieniami, z własną przeszłością, z własną psychiką jest tak wzruszająca, że ciężko nie uronić łzy. W myślach wyzywasz Remigiusza, no bo jak on tak mógł! Wszystko oczywiście dobrze się kończy, Kordian w chwili największej obawy o Chyłkę odzyskuje pamięć. Może i ta część zakrawa lekko pod romansidło, melodramat, ale wśród tych wszystkich tomów nieustającej walki ze złem warto było pokazać, że nawet ta niezłomna Chyłka jest człowiekiem. Człowiekiem, który bezgranicznie kocha, tęskni, który, walczy z demonami przeszłości. W tym tomie wyszła prawdziwa i romantyczna dusza Remigiusza. Fragmenty, które opisują uczucia i emocje, jakie przeżywa Chyłka wstrząsają czytelnikiem, oddają głębię smutku i pragnienia miłości… "Zawsze wychodziłam z założenia, że miłość jest oddawaniem komuś do ręki broni, która może cię unicestwić. Przy tobie zrozumiałam, że tak nie jest. To nie jest broń, tylko tarcza, która chroni cię przed wszystkim, co na świecie złe. A nawet jeśli tak nie jest, to i tak nie ma znaczenia, bo ufam ci na tyle, żeby dać ci tę broń i mieć pewność, że nigdy jej nie użyjesz". Polecam!
Niebieskawa
28.10.2021
Wyjątkowy tom nie tylko z powodu bycia innym od pozostałych tomów tej serii a akcji dzięki której przenosimy się wspomnieniami do wyjątkowych chwili z innych części przy których byliśmy wniebowzięci. Mega polecam ! Jedna z lepszych książek Mroza.
NataliaWoalia
25.10.2021
Chyłka nie obniża poziomu i cały czas trzyma wysoko gardę. Tym razem musi walczyć nie tylko o siebie, ale i osobę, która kocha najbardziej…i choć czasem chlapnie sobie setkę tequili, nie możemy się na nią długo gniewać