incognito paulina świst

Incognito

Paulina Świst

Akurat
2023


Gdzie kupię

Nieuchwytny seryjny morderca… Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi się świadek incognito.

Artur Cienowski i Anka Sawicka znają się od lat. Choć prokurator rejonowy i dziennikarka śledcza nieczęsto stoją po tej samej stronie barykady, to akurat oni zawsze mogą na siebie liczyć. Już niedługo przyjdzie im się o tym dobitnie przekonać.

Jak schwytać mordercę, który doskonale zna wszystkie twoje tajemnice? Który podąża za tobą jak cień, a chwilami wydaje się nawet być krok przed tobą? A co, jeśli na dokładkę z niektórymi osobami prowadzącymi śledztwo wiąże cię coś więcej niż tylko profesjonalna solidarność, sympatia albo przyjaźń? Znaków zapytania jest wiele, odpowiedź może być tylko jedna. Całkowicie oczywista i właśnie dlatego kompletnie nieoczekiwana.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
25 ocen
20 recenzji
5 23
4 1
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Agata
07.10.2023
Rzadko się zdarza, żeby czytając kryminał popłakać się ze śmiechu. A tu zdecydowanie tak się zadziało. Tekst " Nie mo­żesz myć uszu kom­po­tem, bo ci pest­ki zo­sta­ją i nie do­sły­szysz" wywołał we mnie takie parsknięcie, że obudził psa sąsiadów po drugiej stronie drogi. Totalnie zakochałam się w poczuciu humoru Pani Pauliny. Jako że to kryminał, to musi być i zbrodnia. I to nie byle jaka, bo wygląda jak powtórka seryjnego sprzed 13 lat. Bardzo fajnie poprowadzona sprawa, chociaż troszkę przewidywalna. Jednak nie zgadłam kto jest mordercą więc duży plus. No i kwestia religijna (?) motywów zabójstw też nadaje klimatu. Wątek z samego początku książki bardzo mnie poruszył. Mianowicie – randki z internetu. Jakie macie zdanie na ten temat? Ja muszę przyznać, że parę lat temu umówiłam się z chłopakiem, którego poznałam przez internet, a o którym wiedziałam tylko jak ma na imię. Fakt, że spotkaliśmy się w środku dnia i w miejscu publicznym, ale po randce pozwoliłam mu się odwieźć do domu. Gdy potem o tym myślałam, to zdałam sobie sprawę z tego ile dziewczyn z takich randek może nie wrócić przez taką głupotę… Taka mała dygresja. Poza kryminałem mamy tu jednak jeszcze coś na kształt romansu. Trójkąt Ania, Artur i Szczepan to naprawdę gorące iskrzenia. I szczerze mówiąc nie wiem komu mam bardziej kibicować 🤭. Obydwaj panowie zdobyli moje serce (chociaż to dupki, którzy chcą tylko jednego 😂). Jak dla mnie 5/5 i nie mogę już się doczekać kolejnej części! Polecam!

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Pamiętnik Bookoholiczki
10.10.2023
Ostatnio na różnych grupach książkowych było sporo o tym, co zrobić jak się ma zastój czytelniczy. U mnie prosta recepta: czytać książki Paulina Świst !!! No ja ich właściwie nie czytam. Ja je pochłaniam totalnie. Przeczytanie najnowszej zajęło mi kilka godzin… No nie mogłam od niej odejść, pyk i po książce. Mamy tu trójkę głównych bohaterów: 1. Dziennikarka śledcza Anka 2. Prokurator Artur 3. Policjant Szczepan Nie mamy tym razem miziania i perypetii łóżkowych, ale chemia między nimi aż się wylewa z książki, jak woda z wanny podczas kąpieli mojego synka… Z niecierpliwością czekam na kontynuację, nie mogę się doczekać jak to się między nimi poukłada i którego wybierze Anka… sama na jej miejscu miałabym problem… Rozdziały są krótkie, świat przedstawiany nam jest na zmianę, raz oczami Anki, raz Artura (dlatego myślę że to jednak on dopnie swego 😉, a zainteresowanie Szczepana może mu uzmysłowić, co może stracić…) Artur i Anka znają się od lat. Zawsze mogą na siebie liczyć, są najlepszymi przyjaciółmi. Gdy w mieście pojawia się seryjny morderca odkrywają, że ten wie o nich więcej, niż by chcieli powiedzieć komukolwiek… zawsze wydaje się być krok przed nimi, jakby doskonale ich znał, obserwował od baaardzo dawna. I tak jest w rzeczywistości. Tajemniczy Anioł długo przygotowywał się do wielkiego finału. Czy morderca jest tylko naśladowcą seryjnego sprzed lat, czy jednak dawno temu Artur posadził w więzieniu niewinnego człowieka? Wszyscy bohaterowie dramatu są ze sobą powiązani, czy jednak każdemu można w 100% ufać? Zakończenie wciska w fotel a epilog sprawił, że chce 2 części teraz już natychmiast… Na całe szczęście autorka pisze i wydaje na tyle szybko i sprawnie, że nie zestarzeję się za bardzo czekając…🤪 Ach i zapomniałabym. Książki Pauliny Świst zawsze czytam z karteczkami indeksującymi pod ręką. Laska ma obłednie trafne przemyślenia, a cytatów z jej książek uczę się na pamięć. Wrzucam wam mój ulubiony z Incognito: "Ktoś mi kiedyś powiedział, że po przepiciu organizm tak bardzo domaga się seksu, bo myśli, że umiera i chce przekazać geny dalej. Jeśli tak, to mój organizm zdecydowanie był przekonany, że śmierć czai się tuż za rogiem." No dobra, jeszcze jeden, już ostatni, obiecuje: "Nie możesz myć uszu kompotem, bo ci pestki zostają i nie dosłyszysz."
Patrycja
09.10.2023
Jest to książka trzymajaca w napięciu do samego końca. Kryminały z reguły omijałam ale ostatio zaczęłam czytać. Bardzo lubie autorkę za to jak pisze i oczywiscie za jej ostry język. Nie moge doczekac sie kolejnych książek.
Hanna
07.10.2023
Świetna książka,super się czyta wciąga i powoduje uśmiech na twarzy. Polecam z całego serca