inne tonacje ciszy harlan coben

Już mnie nie oszukasz

Harlan Coben

Albatros
2023


Gdzie kupię

Genialny thriller amerykańskiego mistrza gatunku.
Ciemne sekrety i przerażające polowanie na prawdę w doskonałym thrillerze stworzonym przez wirtuoza zwrotów akcji, Harlana Cobena.
Serial na podstawie książki trafi na platformę Netflix 1 stycznia 2024 roku.
Myślisz, że znasz prawdę. A prawda jest taka, że nie wiesz nic…
Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
16 ocen
12 recenzji
5 10
4 6
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Prezesowa
31.01.2024
Historia rozpoczyna się w dość przykrym momencie. Główna bohaterka, była żołnierka Maya Stern, znajduje się na pogrzebie własnego męża. Nie może skupić się długo na żałobie, gdyż musi zająć się walką o siebie (PTSD robi swoje) oraz córeczkę. Choć kobieta próbuje wrócić do normalności, na nowo odzywają się w niej odruchy osoby na służbie. Na nagraniu z kamerki w swoim salonie dostrzega męża, który jak gdyby nigdy nic bawi się z ich dzieckiem. Maya nie ma pojęcia, co się dzieje, ale postanawia rozwikłać tę sprawę i odzyskać spokój. Jak to zwykle u Cobena, znajdziemy masę zwrotów akcji, ciekawe kreacje bohaterów i sporo humoru. Oczywiście pewne rzeczy irytują, jak choćby ośli upór protagonistki w kwestii podejmowania arcyniebezpiecznych decyzji, ale całość czyta się szybko i czeka na rozwiązanie zagadki. Polecam fanom Harlana i dobrych kryminałów!
Bogna
26.01.2024
Coben w nieustająco dobrej formie. Zaskakujący thriller w dobrym wydaniu. Trzymajaca w napięciu fabuła. Można się pogubić, jeśli bedziesz próbował czytać ją tylko pobieżnie. Musisz poukładać fakty i zdarzenia oraz rozpoznać charaktery i zamiary bohaterów, aby odkryć zagadkę.
Kkasik92
24.01.2024
Harlan Coben w swoim żywiole. Kolejna z książek, która nie pozwala na odłożenie lektury na później, wciągająca. Momentami jednak przedłużająca się poprzez debatowanie o tym samym głównej bohaterki, ale koniec końców wir tajemnic, sekretów i tzw. twistów wbija w fotel.