perełka rodzina monet weronika marczak

Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1

Weronika Marczak

You and YA
2023

#YA

Gdzie kupię

Największą zmianę, Hailie Monet, widzę w twoich oczach.

Widać w nich siłę i ambicję. Ty nie jesteś już tamtą małą, zagubioną i onieśmieloną dziewczynką. Coś się zmieniło.

Mamy absolutnie wszystko. Jesteśmy młodzi, atrakcyjni, świetnie ubrani i bogaci. Świat należy do nas. Jeszcze niedawno Hailie Monet uznałaby takie myśli za niestosowne. Teraz uczy się akceptować swój status, doceniać go, a czasem nawet wykorzystywać. Wsadzona do złotej klatki, odkryła, że warto od czasu do czasu prześlizgnąć się między szczebelkami.

Rejsy luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym, szybki wypad na Wyspy Kanaryjskie, spontaniczna wycieczka nad wodospad Niagara, przejażdżka po wzgórzach Hollywood, kolacje w najlepszych restauracjach. I choć Hailie nadal z przekonaniem powtarza, że życie to nie tylko przyjemności, coraz częściej jest gotowa przyznać, że korzystanie z nich naprawdę ją kusi. Nawet jeśli za niektóre przywileje trzeba płacić bardzo wysoką cenę.

Trzeci tom bestsellerowej serii „Rodzina Monet”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Średnia ocen:

4.8 / 5
146 ocen
117 recenzji
5 120
4 22
3 1
2 1
1 2

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Rudzizm
05.07.2023
Polecam tą książkę jako opcja, gdy chcemy przeczytać coś lekkiego i rozluźniającego. Warto wspomnieć, że książka jest napisana świetnie, co sprawia, że możemy się wczuć w emocje bohaterki i poczuć się troszeczke jak ona. W poprzednich tomach poznawaliśmy główną bohaterkę- Hailie. Obserwowaliśmy jak 14 letnia dziewczyna wchodzi w całkowicie nieznany jej świat przez co jest zagubiona. Przez resztę tomów przechodziliśmy z nią trudne relacje z braćmi, uczucie odrzucenia, chorobę, pierwsze zauroczenia i chwilę buntu. Jednak w tym tomie wszystko zaczyna się powoli zmieniać. Hailie jest już starsza i próbuje pokazać swoim braciom, że nie jest już małą dziewczynką. Domaga się wolności, równości i nauki na własnych błędach. Książka jest jak najbardziej odpowiednia według mnie dla czytelników 15+. Jeśli chcesz przeczytać coś lekkiego i tym samym wciągającego to bardzo polecam tą pozycję♡

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zuziarecenzuje
04.07.2023
Książka podoba mi się ponieważ zawiera dużo fajnych przygód
Julek14
03.07.2023
Wybrałam pierwsza część przypadkowo podkusiła mnie okładka. Tak bardzo się wciągnęłam że nie podarowałam sobie i mam teraz cała serię. Ten tom bardzo mi się podobał. Hailie coraz łatwiej jest się dogadać z braćmi ich więź jest wspaniała bywały momenty, w których ryczałam a bywały takie gdzie nie mogłam przestać się śmiać kocham tą serię mimo, że jest napisana prosto naprawdę potrafi wciągnąć
Neska
03.07.2023
W trzecim tomie serii Rodzina Monet ponownie spotykamy się z Hailie i jej braćmi. Po ostatnich wydarzeniach Hailie musi wszędzie towarzyszyć ochroniarz, ale mimo to Vincent godzi się na większą swobodę. Hailie udaje się na imprezę urodzinową do Leo. Później ma spać u Mony. Niestety, przyjaciółka Leo zabiera torebkę Hailie i udaje się do klubu Opera. Dziewczyna, chcąc ja odzyskać jedzie również do klubu. Jednak tam natknie się na Adriena Santana. Dodatkowo ponownie wpakuje się w kłopoty, ponieważ klub należy nie do kogo innego, tylko do braci Monet. Jak rozwinie się sytuacja pomiędzy Hailie, a Leo? Do czego doprowadzi ponowne spotkanie z Adrienem? Czy Vincent ponownie uziemi Hailie? Co wydarzy się podczas wakacji i spotkania z ojcem? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po kolejny tom "Rodziny Monet". W tym tomie, Hailie jest już nieco dojrzalsza. Uczy się żyć z majątkiem i buduje coraz bliższa relacje z braćmi. Nie jest już tak emocjonalna, jak w poprzednich częściach, chociaż nadal jej się zdążają wybuchy gniewu oraz płaczu. Przyznam szczerze, że ten tom nie ma, aż tak ogromnych zwrotów akcji, jak poprzednie. Hailie podróżuje po świecie, zwiedza różne państwa, buduje relacje z braćmi i uczy się ponosić konsekwencje swoich czynów. Coś zaczyna się dziać, dopiero pod koniec tomu. Kończy się tak, że koniecznie chce się sięgnąć po kolejny. Rozmowa Hailie z Willem na temat antykoncepcji rozwaliła mnie na łopatki 🤣 uśmiałam się niesamowicie podczas niej. Wiele innych scen również powodowało u mnie śmiech. Styl Weroniki pozostaje nadal lekki, typowo młodzieżowy. Nie zapominajmy jednak, że jest to książka 16+ i pojawiają się sceny oraz słowa nieodpowiednie dla młodszych osób.