barbara wysoczyńska siła kobiet

Siła kobiet

Barbara Wysoczańska

Filia
2022


Gdzie kupię

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

Genialna powieść o wielkiej miłości, determinacji i odwadze.

Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Otrzymuje list od kochanki swojego męża, z błaganiem o pomoc jej chorej córce. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Ada Lubowidzka, siostra dwóch szanowanych braci, która próbuje wyrwać się z marazmu życia na prowincji i zawalczyć o wyższe wykształcenie.

Wszystkie trzy kobiety łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczpospolitej, pewnej nocy tragicznie zastrzelonego w zamachu. Czy bezinteresowna przyjaźń pozwoli odmienić okrutny los? Czy uda się zburzyć mur uprzedzeń i pokonać brutalny konserwatyzm, który panoszył się w przedwojennej Polsce?

Czy miłość zwycięży wszystkie przeszkody?

„Odkryła, że im bliżej żyła kobiet i im więcej z nimi rozmawiała, tym bardziej uświadamiała sobie, że nie tylko ona do niedawna żyła w piekle”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
19 ocen
17 recenzji
5 19
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Monika
30.03.2022
Siła kobiet to książka która wywołała u mnie mnóstwo emocji. Nieprawdopodobne jest to że to wszystko miało miejsce tak niedawno, że kobiety musiały walczyć o tak bardzo podstawowe prawa, że dzisiaj jest to wręcz nie do pomyślenia, chociaż nierówności nadal występują. Bohaterki wykazują się niezwykłą odwagą, żyją w czasie gdy los co rusz rzuca im kłody pod nogi a jednak nie poddają się, często w sytuacjach wydawałoby się bez wyjścia. Niekiedy na marne, często dajac nam nadzieję i motywacje że warto walczyć, pomagać dążyć do ważnych celów, nawet poświęcając względy osobiste. Mi nieraz łezka zakręciła się w oku. Bardzo zżyłam się z bohaterkami tej historii. Książka myślę że jest niezwykle ważna bo czasy mamy niepewne, co za tym idzie potrzebujemy takich bohaterów, a jednocześnie czytana jednym tchem. Nie sposób się od niej oderwać. Polecam wszystkim tym którzy potrzebują emocji i poczucia że autorka dopracowała przepięknie i dokładnie każdy szczegół.
Carmenta
29.03.2022
Jak dla mnie to hit tego roku. Najlepsza książka, którą przeczytać powinna każda kobieta, by być w pełni świadoma że prawa kobiet z których korzystamy na co dzień wymagały walki o siebie i o godność kobiety.
Malgorzata Owoc
26.03.2022
"Siła kobiet" ksiażkę czyta się jednym tchem. Uczucia mieszają się, od nienawiści do podziwu. Dwudziestolecie międzywojenne odradzająca się Polska i kobiety walczące o szacunek,szkołę, pracę prawdę, uznanie, partnerstwo. Co ciekawe, czytając o sytuacji kobiet prawie z przed 100lat, częściowo mamy wrażenie, iż płeć męska tak łatwo nie odpuszcza. Może nie z takim okrucieństwem, ale nadal chcą mieć nad nami władzę i decydować o naszej wierze, ciele, zarobkach. Jak zawsze strasznie boli jak kobieta jest wykształcona, mądra i kieruje się sercem. To serce, pozwoliło bohaterkom przetrwać obcowanie z tyranami. Choć cenna była wysoka. Polecam