barbara wysoczyńska siła kobiet

Siła kobiet

Barbara Wysoczańska

Filia
2022


Gdzie kupię

Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie?

Genialna powieść o wielkiej miłości, determinacji i odwadze.

Rozalia Lubowidzka, młoda wdowa, próbuje odbudować swoje życie po małżeństwie, które było dla niej piekłem. Otrzymuje list od kochanki swojego męża, z błaganiem o pomoc jej chorej córce. Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Ada Lubowidzka, siostra dwóch szanowanych braci, która próbuje wyrwać się z marazmu życia na prowincji i zawalczyć o wyższe wykształcenie.

Wszystkie trzy kobiety łączy postać Ignacego Lubowidzkiego, posła na sejm II Rzeczpospolitej, pewnej nocy tragicznie zastrzelonego w zamachu. Czy bezinteresowna przyjaźń pozwoli odmienić okrutny los? Czy uda się zburzyć mur uprzedzeń i pokonać brutalny konserwatyzm, który panoszył się w przedwojennej Polsce?

Czy miłość zwycięży wszystkie przeszkody?

„Odkryła, że im bliżej żyła kobiet i im więcej z nimi rozmawiała, tym bardziej uświadamiała sobie, że nie tylko ona do niedawna żyła w piekle”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
19 ocen
17 recenzji
5 19
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Agusia
22.03.2022
Po książkę "Siła kobiet" sięgnęłam, ponieważ zaintrygował mnie tytuł i opis. Nigdy wcześniej nie czytałam książek Barbary Wysoczańskiej, ale postanowiłam dać jej szansę. I cieszę się, że to zrobiłam. Książka opowiada historie trzech różnych kobiet złączonych losem z jednym mężczyzną – Ignacym Lubowidzkim. Rozalia, główna bohaterka, jest jego żoną, Zuzanna jest jego kochanką, a Ada – siostrą. Autorka przeniosła nas w czasy dwudziestolecia międzywojennego, gdzie kobiety miały już prawa wyborcze, ale nie były jeszcze traktowane jak pełnoprawne obywatelki, zwłaszcza przez Ignacego. Rozalię poznajemy jako pewną siebie i pełną pasji nastolatkę, zakochaną w zapachach i perfumach. Kiedy trafiła do domu Lubowidzkiego jej życie stało się piekłem. Była ofiarą przemocy domowej. Dopiero po śmierci męża udało jej się odnaleźć dawną siebie. Zuzanna to biedna kobieta, która właściwie samotnie wychowuje dziecko, nieślubne dziecko Ignacego. Jest więc uważana za pannę lekkich obyczajów. Ignacy wyrządził jej okrutną krzywdę, a kobieta doprowadzona do rozpaczy i załamania nerwowego jest gotowa na wszystko. Dosłownie. Ada początkowo wydaje się przyjmować rolę cichego, pokornego, popychanego brzydkiego kaczątka. Ale to właśnie ona przechodzi największą zmianę w całej książce. Ada była wychowywana przez matkę, która uważała, że największym powołaniem kobiety jest małżeństwo i macierzyństwo. Ada wiedziała jednak czego chce i dążyła do tego za wszelką cenę. Uważam, że każda kobieta powinna przeczytać tę książkę, ponieważ pokazuje ona jak wielkie pokłady siły i i pewności siebie drzemią w kobietach. Polecam!
Zielonykrólik
19.03.2022
Piękna książka o sile kobiet.Niesamowita,pełna zapachu Prowansji i polskiej nostalgii.Zasakujaca,jak każda z kobiet które tu poznajem. Autorka niezwykle zgrabnie kreśli swą opowieść,ja nie mogłam się doczekać ,co będzie dalej.Lektura dla młodych dziewczyn ,które dopiero poznają świat i dla doświadczonych życiem kobiet.Gorąco polecam.
Aleksandra Wieczorek
15.03.2022
„Odkryła, że im bliżej żyła kobiet i im więcej z nimi rozmawiała, tym bardziej uświadamiała sobie, że nie tylko ona do niedawna żyła w piekle”. "Siła kobiet" to świetna książka. Mimo, iż książka liczy ponad 500 stron to czyta się ją naprawdę szybko. Już od pierwszych stron sprawia, że nie można się od niej oderwać. Odkładając ją ciągle myślałam co będzie dalej. Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i na pewno nie ostatnie. Autorka przenosi nas do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Poznajemy świat trzech kobiet, które nie miały prawa głosu. Były to kobiety, które dążyły do tego, by być niezależne. Rozalia to kobieta, która wkracza szybko w dorosłe życie. Niestety nie ma lekko. Doświadcza przemocy ze strony męża. Ada to młoda dziewczyna, która za wszelką cenę pragnie iść na studia prawnicze. Zuzanna wychowuje samotnie nieślubną córkę w biedzie. Co połączy te kobiety? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Nie chce zdradzać szczegółów bo uważam, że każda kobieta powinna sięgnąć po tą pozycję. Myślę, że na pewno kiedyś wrócę do tej historii jeszcze raz. "GENIALNA POWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI, DETERMINACJI I ODWADZE.. " Polecam 💚