skazanie remigiusz mróz

Skazanie

Remigiusz Mróz

Czwarta Strona
2022


Gdzie kupię

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.

Zgłasza się do niej matka dziewczyny, której śmierć została zakwalifikowana jako samobójstwo. Twierdzi, że ma dowody, że jej córka nie odebrała sobie życia, a mimo to kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Prawniczka szybko dostrzega, że doszło nie tylko do uchybień proceduralnych, ale także manipulacji.

Jednocześnie Chyłka musi nawigować po nieznanych wodach życia osobistego – trwają przygotowania do ślubu, a ona po latach decyduje się nawiązać kontakt z matką.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.4 / 5
12 ocen
8 recenzji
5 7
4 4
3 0
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Anna Jelonek
28.04.2022
Chyłka, choć tym razem w odrobinę innej roli, dalej w świetnej formie. Na szczęście, bo po ostatniej części zaczęłam tracić nadzieję. Poprzednia była dość słaba i miałam wrażenie, że jest pisana "na siłę"… I dokładnie tak samo się to czytało. "Skazanie" to powrót do naprawdę dobrego stylu. Chyłka ciągle w roli mistrzyni ciętej riposty, której język uzupełnia fabułę. Zordon, choć już nie taka 'ciapajda', to wciąż wydaje się mało rozgarnięty. Nieustannie jednak znosi humorki swojej czarnej drugiej połówki, co jest naprawdę urocze. Lektura zaskakuje, poprawia humor i trzyma w napięciu, a akcja toczy się w ekspresowym tempie. Jeśli o mnie chodzi – kolejna pozycja "połknięta" w jedną noc… Tej książki się nie czyta… ona się czyta sama 🙂 No i oczywiście z niecierpliwością czekam na kolejną część. Oby była co najmniej tak dobra, jak "Skazanie".
Ania
25.04.2022
Chyłka i Zordon to już klasyka. To jak rodzina do której się zagląda z niezdrowym zainteresowanie "i co dalej?". Kolejna odsłona oczywiście przenosi w znane miejsca i emocje. Niestety moim zdaniem w książce coś "usiadło". Jakby pisana na szybko zawierała wszystko najważniejsze ale na niższym niż do tej pory poziomie prozy. Warto przeczytać, bo jak to w rodzinie są wzloty i upadki ale na pewno poprzednie części trzymały bardziej. Poziom.
Hrabina73
24.04.2022
Autor super piszę. Teksty zawarte w książce dają dużo satysfakcji. Polecam każdemu kto czyta i temu kto dopiero zaczyna.