Studentka - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
Oceń w Polcecacie-Pomagacie studentka tess gerristen gary braver

Studentka

Gary Braver, Tess Gerritsen

Albatros
2021


Gdzie kupię

Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety.

Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Przez 32 lata służby w bostońskiej policji detektyw Frankie Loomis poznała je wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt natychmiast podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego nigdzie w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore miałaby się zabić, skoro właśnie dostała się na wymarzone studia doktoranckie?

Dociekliwa policjantka uważniej przygląda się Liamowi, byłemu chłopakowi Taryn, ale ma na oku również nieśmiałego przyjaciela dziewczyny, Cody’ego, który skrycie się w niej podkochiwał. Wkrótce wychodzi na jaw mroczna strona Taryn, chorobliwa obsesja na punkcie związków i mężczyzn, którzy coś dla niej znaczyli. Czy ta niebezpieczna skłonność zagrażała innym, czy może najbardziej jej samej? A może kluczem do rozwiązania zagadki są literackie pary kochanków spod nieszczęśliwej gwiazdy: Jazon i Medea oraz Abelard i Heloiza?

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
8 ocen
7 recenzji
5 4
4 3
3 0
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Prezesowa
14.10.2021
"Studentka" to pierwsza książka Tess Gerritsen, po którą sięgnęłam, ale po lekturze wspomnianego tytułu z pewnością nie ostatnia. Czytelnik dowiaduje się o śmierci młodej, atrakcyjnej doktorantki. Choć okoliczności zgonu ewidentnie wskazują na samobójstwo, ofiara zdaje się nie mieć powodu do tego, by odbierać sobie życie. Czy faktycznie sprawę można uznać za zamkniętą? Narracja przeplata się między toczącym się śledztwem a przeszłością widzianą oczami rzekomej samobójczyni, Taryn, oraz jej promotora, świetnego anglisty, na którego zajęcia uczęszcza. Książka trzyma w napięciu do samego końca, przy okazji prezentując kawał dobrej literatury.
gvbiik
12.10.2021
Kolejna książka tej autorki, która mnie nie zawiodła. Nieco w innym stylu niż pozostałe ale to nie umniejsza jej wartości. Historia tu przedstawiona była niezwykle intrygująca i zagadkowa. Różne wcielenia Taryn, walka o utrzymanie dotychczasowego życia, obsesja oraz tajemnica i sprawa do rozwiązania. Każdy z bohaterów posiada swoją jasną jak i ciemną stronę. Niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. No może oprócz zadziwiającego zakończenia, które również możemy tu odnaleźć! Ze swojej strony bardzo polecam zapoznać się z tą pozycją
potrafieczytac
10.10.2021
Taryn skacze z balkonu, nikt nie wie jaki był powód jej decyzji. Detektyw Frankie Loomis odkrywa mroczne tajemnice młodej studentki. Tess Gerritsen jest znana z mocnych kryminałów i kto już dobrze zna jej twórczość może poczuć się rozczarowany tę pozycją tak jak moja mama, która "nie tego" się spodziewała, liczyła na mrożącą krew w żyłach historię. Natomiast jeżeli chodzi o mnie, było to pierwsze spotkanie z Gerritsen i zupełnie nie wiedziałam w jaki sposób ona pisze, dlatego też jestem po części zadowolona z lektury, choć nie ukrywam, że czytałam lepsze thrillery. Książkę czytamy w czasie "po" i "przed" śmiercią młodej studentki i poznajemy kilku bohaterów oraz ich tajemnice (niektóre w ogóle nimi nie były, od początku było wiadomo jak to się skończy). Jednak najważniejszym pytaniem jest czy Taryn aby na pewno popełniła samobójstwo, a jeżeli nie to kto i jaki miał motyw? Muszę przyznać, że obstawiałam wiele osób, jednak na to co się naprawdę wydarzyło nie wpadłam, byłam w ogromnym szoku jak to wszystko się potoczyło i zakończyło. Taryn jest skomplikowaną dziewczyną, wydaje się być inteligentna, jednak gdy już ją bliżej poznajemy to wiemy, że dla niej liczy się tylko ona sama i lubi komplikować życie innym, takimi bohaterami gardzę. Jack Dorian jest nauczycielem z którym w ogóle się nie zaprzyjaźniłam i przy jego perspektywie się nudziłam, niczym mnie nie zaskoczył. Detektyw Frankie Loomis poznajemy już po śmierci studentki i w ciekawy sposób prowadzi śledztwo. Wie, że na początku śledztwa nie należy zakładać żadnych scenariuszy, bo mogą być one błędne. Jej perspektywa podoba mi się najbardziej i to ona mieszała mi w głowie, zmieniała cały obrót sprawy.